Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Японска морава  
Автор Чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано10.09.07 09:18



Някой ползвал ли е семена за японска морава, френски са като производство, на кутията е нечовешко красива гледката, подариха ми я за празник и сега седя и мечтая как ще сея пролетта.
Но има ли някой, който я е ползвал и специфика на обработката н апочвата и семената, някой съвет да даде...

В случай, че не се разбира за какво пиша, то представлява трева и диви цветя, като ползски са, многообразни и разноцветни.



Тема Re: Японска мораванови [re: Чaeнaтa]  
Автор nyctea (у......)
Публикувано13.09.07 23:04



не съм ползвала такива семена,но знам,че трева-френсо производство е добре приспособима към български условия,а и саденето винаги е еднакво,не би трябвало да има никакви различия.





Тема Re: Японска мораванови [re: nyctea]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано14.09.07 09:21



В двора на вилата посадихме от тези семена,само че холандски. Снимката на кутията наистина изглежда фантастично-е,на яве не се получи така,но като цяло резултата е добър.Изникнаха метличинки и лайка,трябваше да има макчета и още едни дребни цветенца,но така и не пораснаха такива.
Проблема е с постригването,голямо заобикаляне става

,ако искаш да запазиш цветята.В началото ги окосихме няколко пъти и тях,така станаха по-ниски,по-гъсти и с повече цветове.
Заслужава си,много е красиво.



Тема Re: Японска мораванови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор Чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано20.09.07 16:09



Ама май пишеше, че не се коси.
Да я косим ли впреки това?



Тема Re: Японска мораванови [re: Чaeнaтa]  
Автор Jimson_Weed (член)
Публикувано20.09.07 20:59



Идеята да не се коси е именно запазването на цветята. Нормалното косене е често и ниско, няма да може нищо да ти цъфне при тия условия. На мен по-идеален вариант ми се вижда ръчното косене с най-обикновена коса, на по-голяма височина и по-рядко. Но това, да се има предвид, го казвам без никакъв опит в поддържането на такава полянка и без никаква представа действително що за цветета изникват ведно с тревата.



Тема Re: Японска мораванови [re: Jimson_Weed]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано20.09.07 22:56



Ние косим с машинка,а около цветята подстригвам с градинска ножица-голяма играчка......добре,че вилния сезон е на привършване.
Иначе ако не се коси полянката,при ходене по нея тревата ляга и стои на пътечки,не е гот.



Тема Re: Японска мораванови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор Jimson_Weed (член)
Публикувано21.09.07 10:42



Мда, аз затова винаги така съм си я представяла тая цветната полянка: някакво кътче встрани, просто да ти е шаренко, там, където не се ходи.



Тема Re: Японска мораванови [re: Чaeнaтa]  
Автор EVlL (гадинка)
Публикувано08.10.07 11:56



По- разпространено е понятието Мавританска ливада, но не съм сигурна какво точно си купила. За нея има няколко основни правила:
1. Сее се на места, където не достига косачка или за да се направи цветна декорация от полски цветя. По принцип има около 15 вида цветя с различни цветове и цъфтят в различни периоди на годината- от април до октомври.
2. Тази ливада НЕ СЕ КОСИ !!! Защото това са многогодишни и се размножават посредством цветовете си. Косенето се прави чак в края на м. октомври.
Успех!

Religion is opium for the masses


Тема Това купих!нови [re: EVlL]  
Автор Чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано12.10.07 21:13



И на кутията пише, че не се коси, защото е с различни цветя, в различни краски и височини, един вид ще я сложа там, където няма да се ходи и искам да радва окото. Не съм чела обаче дали е многогодишна...дано!






Тема Re: Това купих!нови [re: Чaeнaтa]  
Автор Jimson_Weed (член)
Публикувано17.10.07 05:28



Ако има списък с видовете, които са включени в смеската, можеш да прочетеш за тях. Ако не - споко - дори и да са едногодишни, пчеличките ще ги опрашат и ще се самонасадят за следващата година.



Тема Re: Японска мораванови [re: nyctea]  
Автор smocker77 (FBI bloger)
Публикувано02.11.20 14:02



оправи сиправописната грешка, после ми отговори на въпросите, поняла?
ПИШЕ СЕ френсКо.



Тема Re: Японска мораванови [re: nyctea]  
Автор kkrekk (лифтер)
Публикувано07.11.20 15:37



ами който ходи на Рила при дъновистите и влачи бивши съквартиранти там, нормално е да да нечма време за морави, ливади, поляни...

*Бялото братство....
Автор nyctea (у......)
Публикувано 19.08.07 22:04 следващо непрочетено мнение



Днес се прибрах от рилските езерца
изкарах страхотно.....е, не стигнах до седмото езеро.....само до петото....но пък видях "дъвинистите"....много....с бели дрехи....впечатляващо е....гледах техните молитвени танци......даже ми се прииска да се присъединя към тях........нежна....неангажираща мелодия............

Тяхната мисъл:
Човек, като духовно проявление, живее в целия Космос: в Бога, в ангелите, във всички хора, животни, растения, камъни. Какво означава тази идея? Да съзнава човек, че живее в целия Космос, това значи, че той е свързан с живота на Бога, на ангелите, на хората. Човек е свързан по мисъл с Бога, с ангелите и с хората, вследствие на което става преливане в тях.


един човек ми каза днес, че те вярват в съчетанието на любов....космоса.....и още нещо...ммм....не помня третото......бях се отвлякла да ги гледам......и се чудеше как става този номер.......толкова несъвместими неща........




баси колко е жалка тая

Вместо подпис:
Я да им пусна едно кинце за щатската полиция… и да видим дали наркоманите не правят проблеми...
Размислих, реших да пусна едно кинце, за операция, за която преведох филм за БНТ ...

Операција "Сабља" - Operacija "Sablja"
Филмот беше друг, има го в архивите на БНТ. Интересно защо точно пък на мен го дадоха за превод? Дали щото в тия клубове ме набутаха с чужди мнения в мои регистрирани никове? В теми за Югославия, НАТО, Косово?

То ще си покаже... Мене баш ме брига...
като ти гепят ника ти жънеш бури....


вече има експертно мнение, при това в Китай, и юзърите вече са съгласни, че анонимността в интернет е опасност за личната сигурност. нямам анонимност от 1999-2000 година. затова се придържах към тая линия при спама.

Web страница
Занимание (професия)
Хоби ФБ риболовъ
Местонахождение дома
Биография Имах навремето у диро нерегнат ник Уебстър боллз, явно е останал неразбранЪ





Тема Re: Японска мораванови [re: EVlL]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано08.01.21 09:01



за9.11.
и за наглостта да пиете с ника дзен.
и да изписване Буда. с све усмив4ици.



Тема Re: Това купих!нови [re: Jimson_Weed]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 19:58









Редактирано от siropino на 19.01.21 19:59.



Тема Re: Японска мораванови [re: nyctea]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 19:59











Тема Re: Това купих!нови [re: Jimson_Weed]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:00











Тема Re:Японска мораванови [re: Jimson_Weed]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:04











Тема ***Re: Японска мораванови [re: nyctea]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 23:51












Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.