Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кога да си приспя коледната звезда?нови  
Автор krisy75 (член)
Публикувано08.01.07 10:14



Подариха ми за коледа Коледна звезда. Преди време четох, че след като прцъфти и опадват листата итрябва да се преспи. Въпросът ми е дали да я пресаждам като и отрежа стъблата, ащото ми се струва, че в този торф ще загине и няма да издържи до следавщия сезон за цъфтеж.



Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: krisy75]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано08.01.07 10:48



желателно е да я пресадиш по време на покоя. Няма как да я приспиш насила, когато и окапят листата - тогава. Поставяш я на по-тъмно, хладно и я поливаш рядко. След месец - два започва да изкарва листа и тогава я слагаш на топло и светло и я подхранваш, за да образува листна маса. По време на покоя може да я подрежеш ниско, за да образува повече разклонения и да стане по-кичеста.




Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: angel_sin]  
Автор krisy75 (член)
Публикувано12.01.07 17:50



Благодаря! Листата й вече взеха да капят, та ще изчакам да окапят всичките и тогава ще я присаждам и премествам.



Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: krisy75]  
АвторKaмeлия (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 22:51



Не знам какво точно си чела за приспиване, но коледната звезда няма нужда от няколкомесечна почивка на хладно и тъмно както грудковите и луковичните растения. Изчакай да паднат листата, това ще се случи най-вероятно към края на зимата, и отрежи стъблата, но не много ниско - трябва да останат по 2-3 пъпки на клонче. По-точно, от там, където е имало листо, ще се образува пъпка и ще израсте разклонение. Естествено, поливането се намалява, но няма нужда чак да се мести на хладно. Напролет я изнасяш навън по възможност - много добре расте, но да не е на пряко слънце, а засенчена. Много е важен един друг момент, за да цъфне отново следващата зима - към края на септември се внася в стаята и се намалява светлинния ден на около 8 часа. Това стимулира почервеняването на листата. Аз правя следното: понеже растението ми вече е много голямо, вземам няколко черни непрозрачни найлонови плика, разрязвам ги отстрани и ги слепвам един с друг, така че да се получи един голям плик и с него покривам цялото растение след обяд към 17 часа и го откривам сутрин към 8. Така ми е по-лесно, отколкото да прибирам саксията в шкаф или да я местя всеки ден къде ли не. Ако не се намали продължителността на осветеност, със сигурност няма да цъфне.



Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: Kaмeлия]  
Автор krisy75 (член)
Публикувано19.01.07 11:11



Много ти благодаря за съветите - ще ги приложа всичките, но имам още един въпрос - кога да я присадя в по-голяма саксия с нормална пръст, а не в торф, както е сега и има ли някакви изисквания към почвата? Предварително ти благодаря!



Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: krisy75]  
Автор lidi (упорита)
Публикувано26.01.07 22:39



На моята звезда опадаха всички зелени листа, но има червени десет и повече.
Едно от петте стъбла съхне. Какво да я правя? Да я присадя ли още сега?

Мир и светлина.

Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: krisy75]  
АвторKaмeлия (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 18:35



Аз си пресаждам цветята напролет и то само, ако като ги извадя от саксията, видя, че почти няма пръст, а само корени. Ако се виждат малко коренчета, връщам в същата саксия. И за купените, които са си в торф, купувам от цветарски магазин торфена смес, защото много цветя съм си уморила, след като ги пресадя в обикновена пръст. Така че вече не търся информация кое каква пръст иска - това, което е било в торф - в торф, това, което е в обикновена почва (мушкато, индрише и др. бабини китки) - в обикновена.
ПП. Извинения за закъснелия отговор, но ме нямаше.



Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: Kaмeлия]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано01.09.07 17:05



звездата ми стана огромна и листата обаче котките и кършат клончета
има и за кършене и да остане но се чудя мога ли нещо да направя с откършените
във вода да топна в саксия да бучна
м?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда?нови [re: ha!]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано02.09.07 21:38



Да, мога ли и аз да попитам как да си запазя коледната звезда - подариха ми една миналата Коледа и макар, че всички колежки ми я урочасваха, че ще умре, тя си е жива вече 9 месеца:)
Обаче взе да изтънява вече и не знам какво да я правя





Тема Re: Кога да си приспя коледната звезда? [re: .Linda.]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано02.09.07 22:05



как да изтънява?
мойта е яка гъста...

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.