Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сакъзченови  
Автор Cristal (Cristal_Blue)
Публикувано20.10.05 15:32



Как се прихваща растението?Във вода става ли?



Тема Re: Сакъзченови [re: Cristal]  
Авторmorisa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:50



Не го слагай във вода а директно го насади в почвата но не трябва да е цъфтяща чепката ако има цвят го откъсни. Полей го обилно и след това по малко вода като изсъхне напълно.Успех!



Тема Re: Сакъзченови [re: Cristal]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано20.10.05 19:58



Във вода се прихващат пролетно и лятно време, но есента и зимата не става. Тук до мен и компютъра има топнато във вода едно от 3 седмици и не е пуснало коренче. Днес купих почва и ще го садя утре. По принцип мушката/сакъсчета не са капризни и трудно можеш да ги умориш.



Тема Re: Сакъзченови [re: Гинec]  
Автор Cristal (Cristal_Blue)
Публикувано21.10.05 08:12



Твоето в какво цъфти?А защо не трябва да е цъфтяща клонка-има ли някъкъв проблем?а като го насадя да го похлупвам ли с нещо или няма нужда?



Тема Re: Сакъзченови [re: Cristal]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано21.10.05 19:44



Моите са 18 цвята. Това, за което говоря е червено с тънки като игли венцелистчета и кафяви нарязани като петолъчка листенца.

Цветът трябва да си махне, за да може растението да се съсредоточи в производството на корени, а не на цветове. Цветът му взема силата.

Не го похлупвай в никакъв случай. Даже се препоръчва откъснатата клонка да се остави да позавехне 24 часа и тогава да се сади в почвата. Насади го, полей обилно и не поливай втори път, докато не засъхне почвата. Мушкатата са родом от Южна Африка и не обичат преполиване.



Тема Re: Сакъзченови [re: Гинec]  
Автор Cristal (Cristal_Blue)
Публикувано21.10.05 23:26



Благодаря ти Гинес!Още утре ще ги посея,само да те питам нещо-имам една саксия която е отскоро пълнена с почва,в нея имаше цвете само че то изсъхна -мога ли да ползвам почвата да посея в тях сакъзчетата или да бягам за нова?Досега не съм го правила този номер,та ми е любопитно.Ти какво ще кажеш по въпроса?



Тема Re: Сакъзченови [re: Cristal]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано22.10.05 17:26



Абе...недей да рискуваш. Не е ясно защо е загинало цветето и ако в почвата е причината, ще умре и следващото цвете. Днес и аз изхвърлих почвата от саксията на едно загинало мушкато. Много рядка разцветка - розово с по-тъмно розово в средата. За пръв път ми се случва такова нещо. Цветето постепенно загуби всичките си листа, но продължи да цъфти обилно до последния момент. Днес махнах последния увяхнал цвят, орязах изсъхналите клонки, отстраних загнилите коренчета, измих малкото останали коренчета обилно на чешмата и го насадих в чисто нова саксия и нова почва. Старата почва изхвърлих, а саксията измих и накиснах в доместос за дезинфекция.

Тичай за нова пръст. Старата и без това сигурно е била изстощена. Успех.



Тема Re: Сакъзченови [re: Гинec]  
Автор Cristal (Cristal_Blue)
Публикувано23.10.05 10:55



И аз така мисля да направя с почвата.А саксиите си ги мия с топла вода и сапун или веро- незнам дали това е достатъчно ,но това имам подръка виж за доместос просто се притеснявах да не оплескам нещо нещата та и затова не съм го използвала.Значи директно в почватада сея,така ли?



Тема Re: Сакъзченови [re: Cristal]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано23.10.05 13:23



Не се притеснявай от доместоса. Той съдържа натриев хипохлорид, който на въздух се превръща в обикновен натриев хлорид. тоест-готварска сол. Само изплакваш и готово.



Тема Re: Сакъзченови [re: Гинec]  
Автор Cristal (Cristal_Blue)
Публикувано24.10.05 10:25



Благодаря ще пробвам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.