Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КАКТУСИ сезон 2007нови  
Автор scleri (запознат)
Публикувано10.04.07 14:43



Хайде да се преместим тук че старата тема стана доста дълга.

Имам едно свободно място на балкона. Ще ми се да бодна там едно ей такова бодилче. Някой да има излишно?





Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: scleri]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 17:45



Здравей, пък аз имам много място, а това бодилче е мечта!



Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: scleri]  
Автор maiahr ()
Публикувано11.04.07 07:44



Scleri kakvo e tova? Da ti kaja, mnogo mi haresa tvoeto opravdanie za miasto :))
Da vi pokaja edna interesna kartinka - ne e moi:



Tova e Turbinicarpus Pseudopectinatus, koito niama koren, no e reshil da cufti.
Jenata kaza che si e cufnal bezproblemno :)

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Echinocactus Horizont. i Polyc.нови [re: scleri]  
Автор maiahr ()
Публикувано11.04.07 08:03



Prochetoh che niakoi se interesuva ot Echinocactus Horiz i polyc.
Bashta mi sia i ot dvata vida 2005 semena ot Cactus Heaven. Nishto ne ponikna. Vsushtnost ot horiz. ponikna 1 no to ymria

.
2006 sia 20 semena horiz i 20 semena plyc. ot Succseed - ponikna po 1.
2006 sia 30 semena horiz ot chehite - Pavel Pavlichek - ne ponikna nishto..
2006 sia 20 semena Ech. polyc ot Mesa Garden - poniknaha 7 i vsichkite ymriaha.
Sega (07) zasia 100 semena polyc ot Mesa Garden i 100 semena polyc ot Kiores, no dnes shte hodia na proverka da vidia kakvo e poniknalo.

Ako niakoi moje da spodeli yspeshen opit s tezi, neka da se pohvali ta dano drugata godina vsichki da go imat.

Mejdryvremenno bashta mi si kupi 1-2 rastenia na podlojka ot Duben Kaktus:


Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: scleri]  
АвторDessi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 12:41



Моят въпрос е малко встрани от темата ви, но си помислих, че може би ще знаете. Някъде бях чела, че в района на Белослав (Варненско) има естествено растящи опунции. Някой знае ли къде точно и по кое време цъфтят?



Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: Dessi]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 13:26



Scleri , tova na snimkata Echinocactus polycephalus li e ?



Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: Sulcofan]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 13:40



vidyah da se prodava edin E. polycephalus tuk :

http://www.aztekia.com/ventas/Cactaceae1uk.htm

po proizhod e ot Mojave , mnogo e skap !!!



Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: Sulcofan]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано11.04.07 21:09



Здравей Мая. Здрасти Sulcofan.

Това на снимката наистина е Echinocactus polycephalus. Разкошно бодилче, но много е проклето. Много бавно расте, и за да оформи тези стахотни бодли иска много, много слънце. Не прощава грешките на собственика си. Една обилна поливка в неподходящ момент и може да ти каже чао. За това пък вярвам че ще е перлата в короната на всяка колекция, и всеки който го има би имал пълно право да се гордее с него.

Мисля че Клеман миналата година ся horizonthalonius и имаше успех. Дано още да са му живи и здрави. Аз също сях десет семенца. Поникнаха четири. Развиваха се добре докато станаха колкото костилка от маслина. След това, не знам защо, спряха. Крепих ги още месец, два. Зимата ги държах в парник, но не оцеля нито едно. За това сега искам да си купя пораснало семеначе което е прескочило този критичен период. Знам че и след това не са лесни но се надявам да му дам всичко от което има нужда.



Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: Dessi]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано11.04.07 21:19



Здравей Dessi.

Не знам къде точно около Варна има свободно растящи опунции, но мога да ти кажа че ги има на много места в България, а не само там. Има няколко вида от този род които успешно преодоляват българската зима. Могат да се видят на юг от Бургас. В района на Кресненското дефиле има опунции на много места. В района на Петрич също. Могат да се видят почти в цяла Южна България, че дори и в София някъде по на закътано от северните ветрове, и гледащо на юг местенце. Цъфтят по принцип от края на пролетта и до средата на лятото, или дори малко по - късно.



Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007нови [re: scleri]  
Автор maiahr ()
Публикувано11.04.07 21:47



Arkutino - ima ciala poliana i sa super gotini zashtoto cuftiat vsichki zaedno v julto.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.