Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За грамофончетатанови  
Автор пипoтeнyзa (непознат)
Публикувано15.04.07 09:24



Тъй като съм гледала много малко цветя, и то предимно стайни, моля помогнете ми за тези балконски цветенца. Значи реших да си посадя грамофончета за една стъклена стена на балкона. Балконът е южен, слънчев, въобще, както му се харесва на това растение, прочетох какво сте писали за тях преди и реших, че средата на април е подходящо време да ги засея. Та значи на Великден ги посях, ето ги семенцата /събрала съм ги от една ограда по улицата, по която минавам:)
/


Обаче не предвидих, че толкова бързо ще поникнат. Това е на четвъртия ден
,
това на петия ден
,
а това вчера

Понеже все още ги завивам с тъмен найлон /и през деня/, така като ги гледам май трябва да ги открия, че вече са доста големи, обаче ми се вижда още много студено през нощта, за да ги оставям навън. Освен това ясно е, че трябва да ги разсадя. Обаче аз си мислех, поне 6-7 коренчета в стандартно продълготавото сандъче, от 50 см, а тук прочетох, че трябвало на по 20 см да са едно от друго. Та посъветвайте ме, рано ли им е още за навън /открити, защото аз ги държа навън, но са покрити/ и по колко да засадя в едно сандъче. Благодаря ви:)



Тема Re: За грамофончетатанови [re: пипoтeнyзa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 18:38



Грамофончетата се сеят на постоянно място, защото не обичат презасаждане. Но ако го направиш внимателно и с пръст около корените, може и да се получи. Колкото по-голяма саксия избереш, толкова по пищни растения ще имаш. Мисля, че поне 20 см дълбочина ще е добре, а би могла да ги засееш през 15 см. напр.



Тема Re: За грамофончетатанови [re: пипoтeнyзa]  
АвторMoapeйн (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 21:00



За някое време ги отвивай денем и иначе не ги пипай,
остави ги да си се аклиматизират и справят сами докато позаякнат.



Тема Re: За грамофончетатанови [re: И.]  
Автор пипoтeнyзa (непознат)
Публикувано15.04.07 22:02



Аз ги посях така: върху пръстта поръсих семенцата и отгоре не добавих пръст, само ги покрих с плътен черен найлон. Може би затова поникнаха толкова бързо, на снимките даже се виждат черните им калпачета, които са обвивките на семенцата, а коренчетата им са съвсем плитки още и според мен стават точно сега за разсаждане. Дали ако ги посадя например по три коренчета заедно на три места на по 15 см в сандъчето, ще се получи, или трябва да е само по едно коренче?



Тема Re: За грамофончетатанови [re: Moapeйн]  
Автор пипoтeнyзa (непознат)
Публикувано15.04.07 22:06



здравей:)))) ... и на мен ми се струва, че така е правилно, само ме е страх да не се спарят под този найлон толкова дълго време, защото вече си имат зеленичкото
Мислех си аз, че трябваше да попитам и в другия клуб, напоследък все така ми се случва, както ти написах тогава, да получавам отговорите от неочаквани места, а всъщност точни места:)



Тема Re: За грамофончетатанови [re: пипoтeнyзa]  
АвторYcMuBka (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 16:12



Не им се плаши. Моите сами си израстват от семенцата, които са нападали предишната година. При това цяла зима са стояли навън! Нито ги завивам, нито ги разсаждам. Само им осигури място да се увиват около нишка/конец/каквото имаш. При нас стигат от нивото на двора до над 3-и етаж на къщата. Не забравяй да ги поливаш редовно в горещините, защото са фини и бързо клюмват. Остава ти само докато си пиеш сутрешното кафе

да се наслаждаваш на богат цвят. Впрочем едроцветни ли са или дребни и какъв цвят са?



Тема Re: За грамофончетатанови [re: пипoтeнyзa]  
Автор Moйapeйн (sViolen)
Публикувано17.04.07 17:29



Здравей:))) играе си времето с нас ... или безвремието,
за местата ни остана да се държим:)))
Аз тия дни се хванах, че наум скандалнича с едни сърфинии дето вместо на височина (т.е. дължина надолу) се ширят нашироко, цяла седмица ги гледам,
умувам и не се сещам да ги окастря острани, че да си тръгнат навън и надолу ... какви ли не работи им изпонадумах наум.

А грамофончетата ти ... може би ще трябва и да ги попонатинеш малко,
малко да разрохкаш около/между тях, после тъйтъй натиис да се окоренят и им остава да си тръгнат, опни им окнците и ги остави да се оправят.

Аз тая година ще карам без шарени грамофончета - комщийката не дава, не че не дава, а не и харесват мойте шарении, не отиват на бялата и къщурка.
Ама пък розите тръгнаха, а божура ... не е истина, други година се източва през юни, а сега вече пъпки има.
И като съм започнала ... орхидеята пак цъфти, толкова години никаква я нямаше, а сега спирка няма, пу пу пу
Да снимам ли? брей че се раздърдорих:))))





Тема Re: За грамофончетата [re: Moйapeйн]  
АвторRade6ki (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 21:12



Имам поникнали грамофончета в градината.Искам да ги засадя на друго място.Може ли да се местят?



Тема Re: За грамофончетатанови [re: Rade6ki]  
Автор Moйaйeй ()
Публикувано13.05.07 15:05



Защо да не може ... гледай да са хубаво заякнали и ги премести




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.