Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re:Нови трънчета.нови [re: Neli]  
Авторasensy (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 20:20



От кой чех ги получи? От Дохналик преди два месеца взех четири различни Навахои с подобни на твоята резмери за по две евро. Аз пазарувах от седем чехи. На повечето цените са близки, но са различни по размер. Най-съм доволен от Томаш и Милош Дубнови. Кактусите им бяха с големината на Рангеловите, цената - 1 евро за всички на собствен корен. А бяха отгледани като за изложба.



Тема Re:Нови трънчета.нови [re: asensy]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано22.08.07 21:37



Поръчах ги при Руди Крайча. Получих ги две седмици след поръчката. Много съм доволен от качеството. Вярно е че са малко скъпи. Точно заради това се колебах два, три дена. Все пак цената не беше невъзможна и не устоях на изкушението. Моята Навахоа е почти четири сантиметрова за три евро. Тоумеята и тя е три евро. Полицефалуса беше осем евро, но пък ми е мечта отдавна / Дано и моят да стане като тоя от снимката в началото на темата /. Така че четиринайсет евро за кактусчетата и осем за транспорт общо двайсет и две. Не е сума заради която човек би се чувствал неудобно пред близките си.
Що се отнася до кактусите от Чехия мога само да кажа че поне за сега отношението цена - качество / вид и големина / е много добро. Но Чехия вече е в Европа и не вярвам тия цени да се задържат още дълго. Аз тази година поръчах на четири места и от всякъде пристигнаха много добри растения. Бях си харесал някои видове и при Дубнови, но нещо не можах да се ориентирам в цените и начина на поръчка./ Срам за мен но си е така / Ще взема да им драсна едно писмо и ако офертата им е актуална ще си поръчам и при тях четири, пет трънчета. Лошото е че вече у нас няма сантиметър празно място. Прозореца в офиса ми също е почти пълен, но там зимата има парно и е топло. Не става. Сега ще опитам да пригодя тавана си за зимуване на бодливковците. Успокоява ме мисълта че до зимата има още доста време, а не се знае дали въобще ще има зима. Като гледам жегите навън много не ми се вярва.



Тема Re: Ferobergiaнови [re: scleri]  
АвторCactus Jack (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 01:55



v saita pishe 8-10cm = 150 &#233;&#269;ek tova evro li e??





Тема Re: Ferobergiaнови [re: Cactus Jack]  
АвторCatus jack (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 01:56



8-10cm = 150 ecek



Тема Re:Нови трънчета.нови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано24.08.07 09:09



awwwwwwwwwwww !!!! mnogo sa Kracivi ! Echinocactus e strahotno !!!

kakto vijdam te sa "grafted" nali ? as tasi godina shte Prolu4am semena ot Navajoa peeblesiana var. fickeiseniae , minolta gonina seah go no nito edna semensa poniknaha. , samo ot Navajoa peeblesiana var. Maia i Navajoa peeblesiana var. mendellii poniknaha .
na kolko godini e echionocatus ? mai spored men trbva da e pone 10 godini , ne snam dali trbva da se grejim s seshtia natchin grafted ili ne grafted ... as imam gi seshto v osven koren , 4etoh 4e ne obi4at mnogo voda za tova ne gi poluvam mnogo , imam okolo 10 ot tqh , strahuvam da umirat , te sa na 2 godini ve4e no rastat mnogo bavno.
4естито за tvoiti novi kaktusi , mngo sa kracivi :)4akame snimki kogoto ste tsefnat :D (ako edin den tvoi Echinocactus tsefti , shte doida te go krade :P )

piqten den :)

Za NEli , heh nqma problemi ako nqma imeto na kaktusi :) nqma da te puskame v Zatvor :P

Clement




Тема Re: Ferobergiaнови [re: Catus jack]  
Автор clement ()
Публикувано24.08.07 09:14



moje be e Euro :) rastenqta e mnogo golam e tsefti :) ako e v Tchek kroni , ne snam kolko euro trabva da e .

vidqh 4e seshto imam Austrobergia (Austrocactus+ leuchtenbergia) i mnogo drugi vidove.

Clement




Тема Re: Ferobergiaнови [re: clement]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано24.08.07 10:39



Сайта има и английска версия. Там цената е в евро. То ако беше в чешки крони / трийсет крони = едно евро / щях вече да съм си купил поне пет от тези хубавци.

Здрасти Клеман.
И аз съм привърженик на собствения корен / ти го знаеш / но има видове които без оранжерия и специални грижи на собствен корен нямат шанс. Този Ecninocactus polycephalus е grafted на Stetsonia coryne. Смятам да го поливам все едно че поливам Stetsonia. Или може би малко по-малко, но не и като растение на собствен корен. Едва ли е на десет години. Знаеш че като са grafted растат по-бързо. Надявам се след десет години да прилича поне малко на оня от румънската снимка която ти пусна във форума.
Иначе си прав за това че Ecninocactus polycephalus не обича водата. Иска много, много,много слънце и топлина. За това на собствен корен има нужда от оранжерия. Не че на терасата няма да оцелее, но бодлите му няма да са такива каквито трябва да бъдат.
Как са семеначетата от тази година? Ти ся доста трудни видове. Успя ли да ги опазиш?

Приятен ден на всички кактусари.



Тема za Clement i Asenнови [re: scleri]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 14:19



Zdraveite ,

Clement , tvoyata Arrojadoa ya ima vse oshte v listata , Asene , dnes pusnah i tvoite rasteniya , , she tip usna 1 sms kogato proimam otgovor.

Ma toya Dusek ima hubava orangeriya !!! I onzi Cereus pieere brauni izglejda fantasti4no , skoro she go imam ;-))))



Тема Probaнови [re: Sulcofan]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 16:15








това е опит да кача снимкита направо, извинявам се предварително ако нищо не се отвори,
В случай, че се отворят снимките това са новите ми гимнокалициуми от Чехия, съжалявам, само, че поръчката ми не беше изпълнена изцяло. Но и това което получих ми хареса.



Тема Re: za Clement i Asenнови [re: Sulcofan]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано24.08.07 18:47



Здравей Sulcofan.

Тоя твоя пост ми напълни главата с мисли. Кой е тоя Dusek дето има хубава оранжерия, а аз не го знам. Прерових си архивите. Имам линковете на поне една дузина чехи които предлагат кактуси в нета но там няма нито един Dusek. Та ако не е някой секретен специалист моля те дай линкче да го разгледаме и ние.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.