Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Идентификация на останкинови  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано06.03.07 01:14



Извинете за въпроса, но останките на кое цвете са на снимката. Ясно е че няма да го спася, но мога да взема ново такова, беше подарък но не вървеше никак добре още от началото. Имаше дебели месести листа с назъбен ръб и леко червеникав оттенък, също и червено-лилави светове на китка.

Редактирано от l4ko на 06.03.07 01:18.



Тема Re: Идентификация на останкинови [re: l4ko]  
Автор new_flora (непознат)
Публикувано06.03.07 08:24



Мисля, че е каланхое, отстрани малкото зелено, е малко растение.





Тема Re: Идентификация на останкинови [re: new_flora]  
Авторcвeтлoзeлeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 16:57



А бе,готин,защо не го остави още малко да се спаруши и тогава да го снимаш това неземно 4удо????Тези и зтормозени стебла на нищо ве4е не прили4ат/имах огромното желание да ти помогна,но не ми даде никакъв шанс/
SORRY!!!!!!!!!!!!!!!





Тема Re: Идентификация на останкинови [re: l4ko]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.03.07 17:17



Наистина прилича на каланхое. То не обича да се преполива, но ми се струва, че твоето е прекалено сухо. Би могъл да опиташ да спасиш двете нови израстъчета. Успех





Редактирано от cina2 на 07.03.07 17:19.



Тема Re: Идентификация на останкинови [re: cвeтлoзeлeн]  
Авторi4ko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 23:37



Вярно е, състоянието е отчайващо. Както казах и по-рано, имам много мухъл и е влажно, почти всичко страда, трябва ми фунгицид но не познавам никой който да може да прецени кой препарат. А и това доде леко спаружено.



Тема Re: Идентификация на останкинови [re: i4ko]  
Автор Jimson_Weed (член)
Публикувано08.03.07 07:51



Аз използвам байфидан, обаче силно се съмнявам, че за такъв мухъл ще помогне. Ако се сетя, ще разпитам за нещо подходящо. Малкото каланхое наистина можеш да го спасиш, само го засади в по-малка саксийка, тази ще му е твърде грамадна.



Тема Re: Идентификация на останкинови [re: Jimson_Weed]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано08.03.07 11:06



Преместил съм го в една 3 сантиметрова, там се опитвах да отглеждам хищни лилии ама не стана нищо с тях, пръстта беше специална, (за тях), но може да помогне, понеже няма коренчета, саксийката съмя топнал в чинийка с вода и една найлонова торбичка съм сложил отгоре.



Тема байфиданът смърди [re: Jimson_Weed]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано08.03.07 11:57



ужасно- и аз, и лозите сме на тва мнение:-))
По-скоро да пробва с някое от доста по-скъпите препарати, които се ползват срещу сиво гниене.



Тема Re: Идентификация на останкинови [re: l4ko]  
Автор hat6epsut ()
Публикувано08.03.07 14:00



Иди в цветарниците,познай си цветето и си купи ново!Около 5 лв е!
Това е безсмислено да спасяваш,препаратите ще ти струват повече и не е сигурно дали ще помогнат





Тема Re: Идентификация на останкинови [re: hat6epsut]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано08.03.07 17:06



:) идеята е да се опитам да спася това, защото имам и други нападнати от същата напаст растения, които обаче се държат по-геройски и не са съвсем заминали (един лимон, появи се такова, аз го подрежа с 3-4 сантиметра, под болното място, след седмица-две пак се появи и така, а също и едно т.нар дърво на живота, което обаче гъбата се развива вътре в него, под восъчната обвивка). Т.е. да знам кой препарат е ефективен срещу въпросната гъба или там каквото е, но за момента не мога да намеря нито селскостопанска аптека наблизо, нито някой който да даде съвет за препарат (благодаря на 2мата отговорили по-горе и споменали байфидан).




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.