Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ДРАЦЕНА?нови  
АвторCAHИ (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 12:05



Имам драцена от половин година, две в една саксия, но от извесно време всеха да ми пожълтяват листенцата и да падат? На какво може да се дължи? И трябва ли да полагам някакви грижи сега през зимата по специални?
Както и по високата драцена се е понаклонила малко, та се чуда как да я изправя, да я въртя ли периодично към светлината или с към някоя пръчица малко да я привържа?



Тема Re: ДРАЦЕНА?нови [re: CAHИ]  
Автор maiahr ()
Публикувано30.12.06 09:47



Аз имам само 1 и от нея съм разбрала че колкото по-малко се занимаваш с нея, толкова по-добре. Моята сега спи - поливам я веднъж в месеца само. Нормално е да окапват долните листа, след като пожълтеят, но ако пък всички пожълтяват може да и е студено. За накланянето - чела съм че не се препоръчва, но по-добре се консултирай с някой друг...

Мая



Тема Re: ДРАЦЕНА?нови [re: maiahr]  
АвторMya (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 20:10



Здравей.Аз имам драцена от 4 години и мога да кажа че имах много проблеми докато не разбера как точно да я отглеждам.Ако пожълтяват само най-долните листа,това е нормално,по принцип най-долните листенца пожълтяват и падат сами и така расте самото растение.аз дори не ги чакам да пожълтяват а сама ги късам но малко,не много.Когато ги скъсаш стъблото под тях е меко,но после вдървесинява.Но е хубаво да го правиш рядко това за да стане самото стъбло по-дебело.Ако всички листа пожълтяват и са клюмнали значи е преполята.Поне при мен беше така. Хубаво е почвата да не е прекалено влажна и растението да е на слънце,но не на много пряка светлина.Иначе при мен има три израстъка от основното стъбло о си пречат,затова се е изкривило малко стъблото,но може и ако я въртиш да се пооправи,не знам.Надявам се да съм помогнала,знам как е,на моята драцена й се случваха ужасно много неща,но така се научава човек.



Тема Re: ДРАЦЕНА?нови [re: CAHИ]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано03.01.07 09:32



За да ти расте право нагоре трябва задължителн редовно да въртиш саксията, иначе немунуемо ще ти клюмне към прозореца.
Не пишеш какъв вид драцена имаш - те са доста разнообразни





Тема Re: ДРАЦЕНА?нови [re: CAHИ]  
Автор Alexis_Mih (непознат )
Публикувано10.01.07 14:12



Върти я към светлината-на моята драцена успях да и направя право стъбло въртейки я! Но от известно време нещо не върви-буквално прилича на дрипа! Преместих я на по-сенчесто място, но вчера от саксията и изпълзя един огромен червей-не съм специалист по червеите, но изглеждаше като тези, които излизат след дъжд! Махнах го, но дали не трябва да трерирам с нещо почвата, за да унищожа другите /ако има/?



Тема Re: ДРАЦЕНА?нови [re: CAHИ]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 14:34



купих си преди няколко дни с широки листа-красиво нашарени и се чудя дали да я прехвърля в др саксия,защото не обичам пластмасовите.Да изчакам ли да се адаптира към новия дом?



Тема Re: ДРАЦЕНА?нови [re: MaMи]  
Автор Alexis_Mih (новак)
Публикувано11.01.07 17:54



И аз имам една такава, когато я купих веднага я пресадих, въпреки, че беше късна есен, защото коренчетата и се показваха през дупките на саксията! Доколкото знам, така трябва! За сега върви добре, но не харесва пряка слънчева светлина, така, че внимавай!



Тема Re: ДРАЦЕНА?нови [re: Alexis_Mih]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано12.01.07 00:07



Че пресади я де , какъв е проблема



Тема Re: ДРАЦЕНА? [re: 3aeka]  
Автор Alexis_Mih (новак)
Публикувано12.01.07 20:18



Пресадих я само преди 2 месеца, а и сега е зима, може да ни и понесе! Вероятно от новата пръст се въдят червеите!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.