Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КАКТУСИ  
Автор asensy ()
Публикувано26.11.06 17:11



Някой сял ли е семена от Ancistrocactus? Дали и те трябва да се третират като Sclerocactus замразяване-размразяване-замразяване, пикиране на определен ден след никнене и прочее?
Колко години трябва да зреят плодовете на Mammillaria theresae преди да се извадят?



Тема Re: КАКТУСИнови [re: asensy]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано27.11.06 22:04



Сял съм два-три вида анцистрокактуси, нямат нужда от никаква стратификация, сееш ги като рабуции или квото друго се сетиш.
А мам. тереза, като всяка друга мамилария, прави чушки със семена на Следващата година след цъфтежа, и към есента са узрели и готови за посев.

..абе това за семената от склерокактуси верно ли е?!?! пък аз не знаех, посях ги както са, и сега имам 6-7 вида май...

...ама другия път обещавам да ги изтормозя !!!



Тема Re: КАКТУСИ за Sony^-нови [re: asensy]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано27.11.06 22:51



Здравей Sony^-

Няколко дена бях извън града и не можах да видя твоята мини оранжерия. Другите са я видяли, и аз сега съм страшно любопитен. Ще кажеш защо не я видя сега. Ами просто не ще да се отвори. Утре ще пробвам пак. Все пак искам и аз да си кажа мнението / по стар български обичай просто съм длъжен да имам мнение за всичко. Включително и за това което не съм видял./ Първо за осветеноста. Като цяло Паганео е прав. Колкото лампите са по-близко до растенията толкова по-добре. Моят личен опит обаче говори че за да се източват семеначетата неприятно във височина осветеноста не е единствената причина. На първо място аз слагам видовата принадлежност на семеначето. Има видове които и на двайсет сантиметра от лампите оформят приятни и съразмерни семеначета. Има други които и на два сантиметра от лампата пак стават като клечки. Сега не мога да изброявам кои видове към коя група принадлежат, но общото правило е че тези които произхождат от по-пустинни и по-високопланински райони са по-взискателни към количеството светлина и по-трудно се гледат при изкуствени условия. Влияние също така оказва и влажноста на почвата както и съдържанието на хранителни вещества в нея. Когато тези два показателя се уцелят семеначетата се развиват нормално и при по- ниска осветеност.Тука наистина е въпрос и на малко късмет защото в домашни условия трудно могат да се контролират точно./ Ако сложим влагомери, пе ха метри, и започнем да правим химичен анализ на почвата през ден проблема ще придобие медицински, или по скоро психиатричен, а не кактусарски характер./ Може да се каже само че ако почвената влажност е по-ниска/ при достатъчно атмосферна влажност/ и почвата е по-бедна на азот и по-богата на калий и фосфор семеначетата се развиват по нормално. Това най-лесно се постига като сееш в минерален, беден на хумус субстрат и във водата за поливане добавиш тор с ниско съдържание на азот повечко фосфор и най-много калий. Добре е в тора да има и нужните за растението микроелементи. Щом такъв тор може да се намери вече и в България значи за теб няма да е проблем. На края мога да кажа че това източване във височина ако не е прекалено не бива да е повод за притеснение. Тази пролет един колега ми беше дал три семеначета от Неопортерия цефалофора. Те бяха от зимна сеидба и при дебелина от пет милиметра бяха високи почти три сантиметра Изглеждаха неспасяемо източени. При мен изкараха лятото на слънце и на по сухичко. Сега са два сантиметра и половина дебели без да са прибавили и милиметър към височината си. Станаха много приятни топчици каквито трябваше да бъдат.
Що се отнася до проблема възникващ от пътуването ти за празниците мога да ти кажа че според мен той има две възможни решения. /Да ги оставиш на познат отпада защото по празниците е неприятно да ангажираш човек с такава работа освен ако и той не е запален кактусар./ Единия вариянт е да ги оставиш близо до прозореца където да е достатъчно светло. Ако дома ти е с централно отопление и не го изключваш като пътуваш това е добро решение. Твоите кактусчета ще те дочакат без проблем. Две седмици не са много. Ако обаче заедно с теб от дома ти ще изчезне и топлината по-добрия вариянт според мен е да ги "приспиш". Празниците все още са далеч. Има време постепенно да им намалиш влагата, и топлината, а след това можеш да намалиш и светлината. В заспало състояние те лесно ще понесат и по ниските температури и липсата на светлина. Като се прибереш можеш да им дадеш още седмица, две почивка и да ги "събудиш" постепенно увеличавайки по обратен ред първо светлината, а след това и топлината. На края когато започнат да се разсъннват ще им дадеш и водица.



Тема Re: КАКТУСИнови [re: PAGANEO]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано27.11.06 23:07



По мое скромно мнение Анцистрокактусите нямат нищо общо със Склерокактусите. Нищо че според последните класификации ги обединиха. Четох някъде някой обясняваше това обединение с изследвания на генетично ниво доказващи че са от един род. Аз бих му казал че това са маймунски работи защото деветдесет и осем процента от човешките гени са идентични с тези на шимпанзето, но не смятам че сме от един род. Но това е в страни от въпроса. При Анцистрокактусите, както и при Гландуликактусите, които сега също са причислени към Склерокактусите, проблема е свързан не с кълняемоста , а с високата им взискателност към околната среда след това. Ако ги качиш на Перескиопсис този проблем отпада автоматично. Предизвикателство е да успееш да ги отгледаш на собствен корен. На скоро видях списъка на семеначетата на една колежка от Бургас коята сее семена за втори път в живота си. Та в нейния списък имаше и Анцистрокактуси и Гландуликактуси. Това ти го пиша за кураж. Не са чак толкова невъзможни за сеене. Що се отнася до сеенето на Склерокактуси трябва да призная че нямам нито грам лични впечатления. / Нищо че са ми любим род и от там идва и Ник нейма ми./ Чел съм много за това как трябва да се замразяват няколко пъти.Как някой ги бодат с игли, а други ги търкат със шкурка за да изтънят дебелата им обвивка, но не съм сял и едно семенце до сега. Надявам се все някога да се престраша да опитам.



Тема Re: КАКТУСИнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано28.11.06 09:41



Баща ми ще сее Анц на пролет, и когато го попитах дали ще прави фокуса със замразяването ме изгледа така, все едно ще го замразявам него. Ako mammillariata e cuftiala rano liatoto, sega veche triabva da imash edni luskavi takiva, koito sa budeshti plodcheta i se ochakva da stanat kum sredata na zimata. Ako e cuftiala sega na esen (October, november), drugoto liato shte imash semena - May, June.

Мая



Тема Re: КАКТУСИнови [re: scleri]  
Автор asensy ()
Публикувано28.11.06 17:17



Glandulicactus съм сял с баща ми преди повече от 15 години без никакви експерименти и поникнаха два броя, единят загина доста по-късно, вече като голямо растение, другият си цъвти без проблеми.
Тази пролет сях Sclerocactus, Pediocactus i Ancistrocactus от чешките семена, които Паганео беше поръчвал. От всички поникна по едно, по-точно не поникна, а семката се разцепи и на третия-четвъртия ден семената, а те са доста големи, просто се затвориха. По-късно от друг кактусар разбрах, че някои чуждестранни фирми, препоръчват семеначетата да се пикират на определен ден в абсолютно суха почва. Ако това е вярно, то аз съм изпуснал този ден. Скоро смятам да сея пак от тях, ще видя какво ще излезе.

Редактирано от asensy на 28.11.06 17:18.



Тема Re: КАКТУСИ за Sony^-нови [re: scleri]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано29.11.06 15:14



Здравей scleri, надявам се да можеш да отвориш снимката, ако не кажи ми ще я кача някъде другаде. Май ще избера варианта да ги приспя, защото половинката ще ме убие, ако оставя парното заради кактусите пуснато. Повечето от семеначетата имат нормална височина, някои видове наистина се издължиха, но повечето засега са ок.





Тема Succseed semena 2007нови [re: Sulcofan]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 16:32



Lista na Succseed za 2007 e gotov i nyakoi ot nas veche napraviha porachkite , tozi pat golyam izbor ot Lobivia , Eriosyce i Copiapoa. Lobiviite , ili edna golyama chast sa pridrujeni sas snimki za orientirane. Izbor ot onezi hubavici , koito sa s mnogo dalgi bodli : L. ferox , L. culpinensis , L. puigonacantha v. versicolor.



Тема Succseed semena 2007нови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано30.11.06 20:09



da, bashta mi veche si porucha ot tiah tochno Copipopoa, Eriosyce (taltaensis niakolko vida) i Lobivia.

Мая



Тема Re: Succseed semena 2007нови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 14:58



Da , Lobiviite sa mi slabost , ima obache neshto drugo , koeto mnogo iskam da si kupya - The Cactus Lexicon - za sujalenie ako resha da si kupya tazi kniga shte tryabva da karam na voda i kiselo mlyako ...abe dosta vreme. Struva pochti 200 Euro :(
Maq prati mi domashniya si adtes na :

vgashtarov@yahoo.com

za da ti pratya prahcheto za vkorenyavane.



Тема Cactus Lexiconнови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано02.12.06 11:31



Ami ti tova CD niamash li go: http://www.cactusbase.net/ ?

Мая



Тема Re: Cactus Lexiconнови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано02.12.06 18:41



Nyamam nikakvi CD-ta za kaktusi , po sse kefya na knigite syakash. Vijdal sum tuk - tam da se prodavat , no originalnite sa na gore-dolu sashtata cena...



Тема Re: Cactus Lexiconнови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано02.12.06 19:50



Ti za tova li govorish: http://www.cactuslexicon.org/ ? Tova e 150 E za 2ta toma.

Мая



Тема Re: Cactus Lexiconнови [re: maiahr]  
Автор asensy ()
Публикувано02.12.06 21:58



CACTUS FAMILY може ли да се намери някъде?



Тема Re: Cactus Lexiconнови [re: asensy]  
Авторscleri (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 09:17



В

в момента я предлагат с намаление. Цената и е около шейсет долара. При днешния курс на долара това прави някъде около осемдесет лева. Според мен е приемлива цена за тази книга. Стига разбира се човек да може да си я позволи защото и на новите коли цените са приемливи, но си карам старичката.



Тема Re: Cactus Lexiconнови [re: scleri]  
Авторscleri (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 09:20



Става дума за THE CACTUS FAMILY , а не за лексикона.



Тема Re: Cactus Lexiconнови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано04.12.06 10:45



Cactus lexicon e pove4e za profesionalisti pone pyrva tom (pervoto e s text vtoroto s nimki i text)

eto primer kakvo e pisha v perviq tom :

Eriocyse Aurata :

05537 E. aurata (Pf) Bckbg 1936 / CSJGB 5: 9. B: 04905 Echinocactus auratus Pf 1847 / Abb. 2 (3): sub t. T: CL. Valparaiso, Bellavista [valley of the Aconcagua river], nd; assumed to have been collected by T. Bridges (see I. M. Johnston 1928 / CGH n° 81: 98-106. 1928) Distr. CL, 28-35°S, mostly above 1800 m but down to c. 300 m near Coquimbo.

Bo subglobose to globose, rarely elongate, 12-50 cm &#216;, apex naked or covered by short wool; r fibrous; ri 24-42 or more, 1.5-3 cm high; sp stout acicular, golden yellowish or horn-coloured; csp 4-8 <4.5 cm, strongly curved; rsp 12-16 <4 cm; fl 3-3.5 x 2.2 cm........... etc ...



imam Cactus family , mnogo e hubavo no mnogo teji ne mojesh da otivash na rasodka s nego :)

Clement




Тема predavane za kaktusiнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано05.12.06 12:28



Zdraveite vsi4ki , nedelq sym vijdal edin mnogo hubavo predavane za kaktuci b frenski canal. predavane ce kasva "C est pas sorcier-les cactus , un sujet epineux"

predavaneto govori ot malko vsi4ko , zoshto imat bodli , kak rastat etc ..., mnogo kaktuci ot botani4ecka gradina ot Monaco pokasvat i pokasvat kaktucar Henri Kuentz

s malko ot svoiti kaktuci. govorqt ot suculenti i lithopsi seshto. okolo 30 min obshto

mojete da namerite predavaneto v Emule ili moja da izpratq edin disk .

ako ne me rasbirate , isprate me edin email , gena mi shte vi kasva po dobre vsi4o :)

Lek den.

Clement




Тема kade smeнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано09.12.06 10:20



kolko kaktuci vidite tuk ???



snimka Christophe Assalit

Clement




Тема Re: kade smeнови [re: clement]  
Автор EsmeVihronrav (непознат )
Публикувано09.12.06 10:51



Аз видях 3





Тема Re: kade smeнови [re: EsmeVihronrav]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 18:00



Tova Cintia knizei li e ? Mislya che sa 3..



Тема Re: kade smeнови [re: Sulcofan]  
Автор clement ()
Публикувано09.12.06 22:17



otgovoryt shte dam nedelq ve4er
:)

za sulcofan : da te sa cintia Kinzei :)

Clement




Тема Re: kade smeнови [re: clement]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 13:31



Zdraweite na wsi4ki!

Interesni temi.Parwo pro4etoh wsi4ki predi da se wklu4a,a i posledwah saweta na edin ot was.



Тема Re: kade smeнови [re: NOTO]  
Автор clement ()
Публикувано10.12.06 23:35



eto otgovoryt :) te bqhat 4 no edin e mnogo trudno da se vijda :



az za pyrvq pyt namerih samo 3 seshto ;)

Clement




Тема Re: kade smeнови [re: clement]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано11.12.06 01:41



Много готини кактусчета, нищо, че първия път не можах и едно да различа...



Тема Re: КАКТУСИнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано12.12.06 07:01



nova lista ot kakyuci ot J.Acosta



refs with no number of seeds affiliate are out of stock.

Clement




Тема Re: КАКТУСИнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано14.12.06 14:04



Eto i malko videos:

Copiapoa cinerea, from Taltal II



Copiapoa decorticans, from Botija Valley


Copiapoa solaris, from north of Botija Valley


Copiapoa cinerea "albispina", from Quebrada San Ramon, Taltal


Мая


Тема Copiopoa Videosнови [re: maiahr]  
Автор maiahr ()
Публикувано14.12.06 14:08



Sorry, eto pak:

Copiapoa cinerea, from Taltal II
http://www.eriosyce.info/videos/taltal-cinereas2.mpg

Copiapoa decorticans, from Botija Valley
http://www.eriosyce.info/videos/botija-decorticans.mpg

Copiapoa solaris, from north of Botija Valley
http://www.eriosyce.info/videos/botijanorte-solaris.mpg

Copiapoa cinerea "albispina", from Quebrada San Ramon, Taltal
http://www.eriosyce.info/videos/taltal-qsramon-albisp.mpg

Мая



Тема Re: КАКТУСИнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано15.12.06 20:50



Shte pravim li obshta poruchka?

Мая



Тема Re: КАКТУСИнови [re: maiahr]  
Автор clement ()
Публикувано15.12.06 21:10



kade v eriosyce .com ? ako da , a sym saglacen

Clement




Тема Re: КАКТУСИнови [re: clement]  
Автор EsmeVihronrav (непознат )
Публикувано16.12.06 09:08



Става дума за семена или за растения?Ако са растения,и аз искам





Тема Re: КАКТУСИнови [re: EsmeVihronrav]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано18.12.06 08:56



Колкото и да нямам място не мога да устоя на изкушението. Пишете и мен в поръчката.
Все пак как ще решим проблема с плащането??????



Тема Re: КАКТУСИнови [re: scleri]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 15:12



Nyakoi poluchaval li e semena ot Juan Acosta ? Az ot predi ot okolo godina napravih porachka za semena , no taka i ne poluchih invoice..neshto pozagubih vrazka s toz chovek , inak semkite mu sa interesni. Ako nyakoi organizira subiraneto na pari obadete se molya..
ZA SCLERI : Trichocereus skotsbergii pravi hubavi bodli , no tryabva da mine dosta vreme , v edna ot knigite mi go prochetoh , malkite , naistina ne prilichat po nishto na tipichen skotsbergii..
ZA MAYA : mAYA , yazak che mi donese CD-to , ostana si na masata v kafeto kogato se setih beshe veche mnogo mnogo kasno :( golema zaspa sum !!!



Тема Eriosyce.infoнови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано18.12.06 17:07



Bashta mi shte pravi poruchka ot Juan (za 1 put), daje veche si e napravil spisuka. No shte e chak sled nova godina zaradi plashtaneto.

Мая



Тема Re: КАКТУСИнови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано18.12.06 17:10



Sulcofan - na drugia den ne otide li v kafeto? Brei po kakvo se zablia tolkova???

Мая



Тема Re: КАКТУСИнови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 17:55



Mi otidoh , ma nali se sehtash - ni luk yali , ni luk mirisali..kakto i da e , nie da sme jivi i zdravi..
ami , moje i az da se vkljucha , she se chuem kato mu doide vremeto.



Тема Re: КАКТУСИнови [re: Sulcofan]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 18:40



Щастлива Коледа и весело посрещане на новата година. Нека 2007 бъде
по-бодлива от отиващата си.



Тема Happy christmas !!нови [re: Neli]  
Автор clement ()
Публикувано24.12.06 09:08



Da , merci Neli , i az vi gelaq vesela koleda , i 4estita nova Godina 2007 na vsi4ki ot vas !

Clement




Тема Re: Happy christmas !!нови [re: clement]  
Автор EsmeVihronrav (непознат )
Публикувано24.12.06 14:22




Весела Коледа на всички кактусари!
Бъдете здрави и много щастливи!



Тема Re: Happy christmas !!нови [re: EsmeVihronrav]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 14:13



Pojelaniya da ste jivi i zdravi i mnogo kasmen i ot men :)
Chestito Rojdestvo i Veselo iskarvane na 2007 !



Тема Re: Happy christmas !!нови [re: Sulcofan]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано25.12.06 20:18



Весела коледа! Да сте живи, здрави и щастливи!


Да се множат бодилите ви и приятелите ви!



Тема Re: Happy christmas !!нови [re: clement]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 21:09



Na vsi4i kolegi:Vesela koleda!Mnogo uspehi!I mnogo novi vidove!



Тема Re: КАКТУСИнови [re: asensy]  
АвторЦвeтko (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 12:45



Весели празници, весело и бодливо посрещане на Новата 2007 година.



Тема Re: КАКТУСИнови [re: Цвeтko]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 15:08



Разглеждали ли сте скоро web страницата на Мая, станала е много интересна.



Тема Рождествонови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано30.12.06 09:51



Аз понеже не празнувам коледа ви пожелавам на всички
Честито Рождество Христово
Много спокойствие през следващата година
радост и успехи
и изобилие от зелени бодливи мигове

Мая



Тема Cuftiat prez zimataнови [re: Neli]  
Автор maiahr ()
Публикувано30.12.06 10:03



Neli, blagodaria, no Yahoo neshto smenia postoianno linkovete. Dano vsichki da mogat da ia otvariat.
Az si misleh che zimata shte pochivam, no yvi (ili po-skoro radost)! Оказа се echinophasulocactusite cuftiat prez zimata (tova go naychih dnes) , zaedno s niakoi turbinicarpusi (mnogo se ychydih), a za mammillariite da ne govorim. Taka che mai shte triabva da gostuvam po-chesto na bashta mi.

Мая



Тема Re: Рождествонови [re: maiahr]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 12:01



И на мен ми цъфнаха няколко мамиларии и даже се бях притеснила. Досега никога не беше се случвало посред зима да зацъфтят. Но нежните цветчета ми носят много радост и настроените точно по новогодишните празници.





Тема 4estita nova godinaнови [re: Neli]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 10:25



ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО ЗДРАВЕ, МНОГО ЛЮБОВ И ЕВРОПЕЙСКИ ЗАПЛАТИ.



Тема Re: 4estita nova godinaнови [re: Neli]  
Автор clement ()
Публикувано01.01.07 10:33



4istita Nova Godina Vsi4ki ! 4estito sa vsinaneto v Europeskiq Syuz !

Clement




Тема Re: 4estita nova godinaнови [re: clement]  
Автор asensy ()
Публикувано01.01.07 12:00



За много години. Всички да са живи и здрави.



Тема Re: 4estita nova godinaнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано01.01.07 15:28



Clement, tova za European Union, da si vurjem cherni lentichki!

Мая



Тема Re: 4estita nova godinaнови [re: maiahr]  
Автор asensy ()
Публикувано01.01.07 16:05



Точно така



Тема Re: 4estita nova godinaнови [re: asensy]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 17:43



Не трябва да бъдем песимисти. 16 години преход изтърпяхме, ще изтърпим и това, заради децата си. Дано те да са по-добре от нас.





Тема Koehresнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано03.01.07 08:19



Zraveite vsi4ki ,

Nov Katalog 2007 na Koehres e gotov.

Clement




Тема 2 novi mammillariiнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано03.01.07 19:28



Naskoro niakude iz neta hvurchaha 2 statii za 2 nvi mammillarii:
Mammillaria machucae
i
Mammillaria manana (March 2006 BCSS Journal)
Ako iskate moga da porovia za statiite na angliiski, a sum sigurna che shte ima i snimki v neta.

Мая



Тема КАКТУСИ ot Maltaнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано04.01.07 11:35



Eto spisuk na semena i rastenia na edin kaktusar ot Malta (tam, kudeto e John Gauchi, Cactus Heaven):
Niakoi rastenia sa mnogo malki, ednogodishni i ne znam dali shte izdurjat transporta.
Cenata e 1 euro za rastenia + poshtenski razhodi.

Rastenia:
Agave lechuguilla
Agave sp. Isla Pajaros, Mazatlan
Aloinopsis lodewychii
Amacampseros telephiastrum
Anacampseros sp. Nova aff retusa
Arequipa weingartiana
Astrophytum asterias
Astrophytum capricorne
Astrophytum capricorne v. crasior
Astrophytum capricorne v. crassispinus
Astrophytum capricorne X supercabuto
Astrophytum coahuilensis
Astrophytum hybrid
Astrophytum myriostigma
Astrophytum myriostigma v, strongliconum
Astrophytum myriostigma v. columnare
Astrophytum myriostigma v. nudum
Astrophytum 'nicas' hybrid
Astrophytum niveum
Astrophytum ornatum
Astrophytum senilis Hybrid
Astrophytum senilis
Bartchella schumanni v. globosa
Carnegea gigantea
Cleistocactus horstii HU 373
Cleistocactus strausii
Copiapoa humilis
Copiapoa montana
Copiapoa vallenarensis
Coryphantha andreana
Coryphantha bergeriana
Coryphantha calipensis
Coryphantha compressa
Coryphantha obscura SB 714
Coryphantha pugionacantha
Coryphantha schwarziana
Coryphantha voughteriana
Echinocactus grusonii v. brevispinus
Echinocactus platyacanthus Dar 105
Echinocereus baileyii v. caespitosus
Echinocereus blanckii Dar 104
Echinocereus blanckii Dar 110
Echinocereus coccineus ssp. roemeri
Echinocereus fendleri v. rectispinus
Echinocereus fitchii SB 87
Echinocereus laui
Echinocereus moricallii
Echinocereus pamanesiorum L 1247
Echinocereus reichenbachii v. perbelus
Echinocereus rigidissimus v. rubrispinus
Echinocereus roeteri
Echinocereus sheeri v. gentryi
Echinocereus stramineus
Echinocereus weinbergii
Echinomastus laui
Epithelantha densisspina
Escobaria bella
Escobaria chafeyii
Escobaria vivipara v. arizonica
Fauqueria macdougalii
Ferocactus echidne Dar 125
Ferocactus emoryii Dar 121
Ferocactus glaucescens
Ferocactus herrerae Dar 117
Ferocactus hystrix Dar 133
Ferocactus peninsularis SB 1686
Ferocactus pilosus CH 115
Ferocactus recurvus Dar 098
Ferocactus recurvus Dar 099
Ferocactus robustus
Ferocactus schwarzii
Frailea albiflora
Gibeum heathii
Glandulicactus mathsonii
Gymnocactus sauerii
Gymnocalycium albiareolatum LB 1296
Gymnocalycium andreae v. longispina
Gymnocalycium centerianum
Gymnocalycium chiquitanum
Gymnocalycium damsii v. san jose
Gymnocalycium damsii v. torulosum
Gymnocalycium denudatum v. multiflorum
Gymnocalycium erinaceum 1146
Gymnocalycium erinaceum HU 258
Gymnocalycium ferox v. ferocior
Gymnocalycium gibbosum v. hueschuelianum
Gymnocalycium kieslingii f. castanea P 220
Gymnocalycium knollii WO 66
Gymnocalycium leucodicton
Gymnocalycium megatae
Gymnocalycium microspermum
Gymnocalycium mihanovichii v. filadelfiense
Gymnocalycium mihanovichii v. pauzitianum
Gymnocalycium mihanovichii v. piraratense
Gymnocalycium mihanovichii v. rysenekianum
Gymnocalycium millaresii
Gymnocalycium obductum
Gymnocalycium ochotenerai v. scoparium
Gymnocalycium pilziorum
Gymnocalycium platygonum
Gymnocalycium pseudovatterii
Gymnocalycium quehlianum P 133
Gymnocalycium riograndensis KK 717
Gymnocalycium schroederianum v. paucispinus
Gymnocalycium stellatum v. echinoidium
Gymnocalycium tudae
Gymnocalycium uruguayensis
Hamatocactus setispinus
Hamatocactus setispinus v. flavibaccatus
Kalanchoe gastonis-bonieri
Lithops bromfeldtii v. menelii
Lithops karasmontana sumitatum
Lithops lesliei v. minor
Lithops salicola 'maculate'
Lithops schwantesii
Lophocereus schottii
Mammillaria albilanata
Mammillaria ascensionis numinis-dulcis
Mammillaria baxteriana
Mammillaria bernalensis Dar 131
Mammillaria bocasana
Mammillaria bocensis
Mammillaria boolii L 775
Mammillaria bravoe
Mammillaria bullardiana
Mammillaria californica
Mammillaria candida
Mammillaria carmenae
Mammillaria centralifera Dar 109
Mammillaria centricirha v. longispina
Mammillaria cercusa
Mammillaria clavidiae
Mammillaria claviformis
Mammillaria coahuilensis
Mammillaria columbiana
Mammillaria compacticaulis
Mammillaria cowperae
Mammillaria crasior
Mammillaria crasior Rep 761
Mammillaria crassicaulis R 1146
Mammillaria crinita
Mammillaria decipiense
Mammillaria denudata
Mammillaria dixanthocentron
Mammillaria durispina
Mammillaria duwei MZ 707 (looks like nana)
Mammillaria elegans Dar 095
Mammillaria elongata
Mammillaria erythrocalyx
Mammillaria evermanniana
Mammillaria fera-rubra
Mammillaria formosa Dar 106
Mammillaria fraileana
Mammillaria geminispina
Mammillaria gilensis
Mammillaria glassii
Mammillaria glassii L 1186a
Mammillaria glassii santa engracia
Mammillaria gracilis
Mammillaria guelzowiana
Mammillaria guereronis
Mammillaria haageana Dar 096
Mammillaria haageana Dar 100
Mammillaria hahniana
Mammillaria hahniana
Mammillaria halbingeri
Mammillaria hubert-mulleri R 1460
Mammillaria huitzilopocthlii
Mammillaria johnstoni v. sancarlensis
Mammillaria karwinskiana Dar 093
Mammillaria longimamma
Mammillaria loydii
Mammillaria macrantha
Mammillaria macrothele
Mammillaria magnifica SB 533
Mammillaria malinalco
Mammillaria mammillaris
Mammillaria maritima
Mammillaria matudae
Mammillaria matudae v. multispina
Mammillaria mazatlanensis
Mammillaria mazatlanensis SB 703
Mammillaria melaleuca
Mammillaria meridorosei SB 668
Mammillaria microacensis
Mammillaria miegiana
Mammillaria nana ML 325
Mammillaria nejapensis SB 1608
Mammillaria nejapensis SB 583
Mammillaria nivosa
Mammillaria oliviae
Mammillaria parkinsonii ?
Mammillaria picta
Mammillaria plumosa
Mammillaria plumosa 'golf ball form'
Mammillaria polythele
Mammillaria polythele 'stachelos'
Mammillaria poselgeri
Mammillaria priesnitzii
Mammillaria prolifera
Mammillaria prolifera v. haitensis
Mammillaria pygmaea
Mammillaria rayonensis CSD 167
Mammillaria rioverdensis
Mammillaria roseoalba
Mammillaria saxicola
Mammillaria scheadeana
Mammillaria schwarzii
Mammillaria shumanni v. globosa
Mammillaria slevinii
Mammillaria sp. Haynii
Mammillaria sp. Matehuala
Mammillaria spinossisima v. crassa
Mammillaria spitziana v. tolimensis
Mammillaria supraflumen
Mammillaria tetracantha
Mammillaria viperina SB 836
Mammillaria wagneriana
Mammillaria wildii
Mammillaria winterae
Mammillaria 'yanu-pedra'
Mammillaria yucatanensis
Mammillaria zeilmanniana
Mammillaria zuccariniana
Melocactus acinospinus HU 258
Melocactus albicephalum
Melocactus axinophorus
Melocactus boadwayii
Melocactus brederooianus
Melocactus caesius
Melocactus canescens HU 757
Melocactus cremophilus
Melocactus disciformis
Melocactus ernestii
Melocactus estevesii
Melocactus grisoleoviridis
Melocactus guitrtii
Melocactus inconcinnus ab 1003
Melocactus itaboensis
Melocactus laui AHB 40d
Melocactus lenselinkianus HU 381
Melocactus lobuguereroi
Melocactus longispinus
Melocactus matanzanus
Melocactus mazatlanensis
Melocactus multicolorispinus
Melocactus neomontanus
Melocactus neryi
Melocactus oaxacensis
Melocactus permutabilis
Melocactus peruvianus
Melocactus quascensis
Melocactus rubrispinus
Melocactus salvadorensis
Melocactus sp. Braun 378a
Melocactus sp. Venezuela
Melocactus violaceus
Melocactus zehntneri HU 517
Myrtillocactus geometrizans
Neochilenia pygmeae
Neoporteria cactaensis v. flaviflorus
Neoporteria fusca
Neoporteria geriocephala
Neoporteria hakeana v. roseoflorus
Neoporteria rapifera
Notocactus alosiphon
Notocactus amplicostatus
Notocactus arechevaletai v. rubescens
Notocactus curvispinus
Notocactus glaucinus
Notocactus graesneri
Notocactus schlosseri
Notocactus schroederianum v. paucispinus
Pachycereus pringlei
Rebutia albiplumosa
Stenocactus crispatus
Stenocactus phylacanthus Dar 090
Stenocereus dumetorium Dar 130
Stenocereus pruinosus Dar 101
Stenocereus queretaroensis
Sulcorebutia sp. HS 198a
Sulcorebutia totorensis
Thelocactus bicolor texensis
Thelocactus conothelos Dar 115
Thelocactus garciae
Thelocactus heterochromus v. longispinus
Thephrocactus sp.
Turbinicarpus krainzianus v. minimus
Turbinicarpus lilinkuedus
Turbinicarpus sp. Negrita
Turbinicarpus swabodae
Weingartia multispina
Weingartia pruinosa
Wigginsia sellowii
Wiginsia tephracantha

Мая



Тема Semena ot Maltaнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано04.01.07 11:53



Eto i semenata na sushtia chovek:
Vsichki semena sa ot tazi godina.

> Astrophytum ornatum Dar 207
> Astrophytum ornatum Dar 212
> Bergerocactus emoryi Dar 178
> Copiapoa hypogea v. barquitensis
> Copiapoa lembkei (calderana)
> Coryphantha delicata Dar 183
> Coryphantha delicata Dar 189
> Coryphantha delicata Dar 194
> Coryphantha erecta Dar 208
> Coryphantha octacantha Dar 211
> Coryphantha pseudonickelsiae ? Dar 150
> Echinocactus platyacanthus Dar 181
> Echinocactus platyacanthus Dar 193
> Echinocereus engelmannii Dar 172
> Echinocereus nicholii Dar 163
> Echinocereus tayopensis Dar 153
> Escobaria bella
> Escobaria chaffeyii
> Escobaria minima
> Escontria chiotilla Dar 140
> Ferocactus convillei Dar 155
> Ferocactus convillei Dar 156
> Ferocactus convillei Dar 160
> Ferocactus convillei Dar 161
> Ferocactus cylindraceus (acanthoides) Dar 169
> Ferocactus cylindraceus (acanth.) Dar 170
> Ferocactus echidne v. victoriensis Dar 192
> Ferocactus emoryi Dar 164
> Ferocactus emoryi Dar 166
> Ferocactus emoryi Dar 165
> Ferocactus robustus Dar 137
> Ferocactus stainesii Dar 182
> Ferocactus stainesii Dar 196
> Ferocactus viridescens Dar 179 Fruit red
> Ferocactus viridescens Dar 180 Fruit Yellow
> Frailea albiflora
> Frailea asterioide
> Frailea columbiana
> Frailea friedrichii
> Frailea phoedisca
> Gymnocactus saueri
> Gymnocalycium damsii var. torulosum
> Hamatocactus hamatacanthus Dar 200
> Hamatocactus setispinus
> Hamatocactus sinuatus Dar 184
> Hamatocactus sinuatus Dar 185
> Hamatocactus sp. Santa Engracia. Ex. Lau
> Lophocereus schottii Dar 159
> Lophocereus schottii Dar 168 Dwarf species
> Mammillaria anniana
> Mammillaria apozolensis v. saltensis L 1045
> Mammillaria arroyensis Dar 197
> Mammillaria ascensionis v. numinis dulcis
> Mammillaria baxteriana
> Mammillaria bocasana
> Mammillaria bocasana (pink flower)
> Mammillaria boolii
> Mammillaria californica
> Mammillaria carmenae
> Mammillaria claviformis
> Mammillaria coahuilensis
> Mammillaria cowperae
> Mammillaria crinita
> Mammillaria denudata
> Mammillaria dioca Dar 173
> Mammillaria dioica
> Mammillaria duwei
> Mammillaria elongata
> Mammillaria fraileana
> Mammillaria gilensis
> Mammillaria giselae
> Mammillaria glassii
> Mammillaria glassii v. numinis-dulcis L 1186a
> Mammillaria guelzowiana
> Mammillaria haageana Dar 091a
> Mammillaria haageana Dar 136
> Mammillaria haageana v. elegans Dar 141
> Mammillaria haageana v. schmollii Dar 096
> Mammillaria heyderi ssp. hemisphaerica Dar 190
> Mammillaria heyderi ssp. hemisphaerica Dar 199
> Mammillaria jaliscana L 1048
> Mammillaria jaliscana L 1050
> Mammillaria karwinskiana Dar 146
> Mammillaria karwinskiana Dar 093
> Mammillaria karwinskiana Dar 135
> Mammillaria lenta
> Mammillaria longiflora v. stampferi
> Mammillaria louisae
> Mammillaria marcosii
> Mammillaria mazatlanensis
> Mammillaria meridorosei Dar 154
> Mammillaria microcarpa Dar 162
> Mammillaria microcarpa Dar 167
> Mammillaria microheliopsis
> Mammillaria miegiana
> Mammillaria nana
> Mammillaria nazasensis
> Mammillaria occidentalis
> Mammillaria olivea
> Mammillaria pennispinosa
> Mammillaria petrophila L 052
> Mammillaria picta
> Mammillaria picta Dar 106a
> Mammillaria plumosa
> Mammillaria polythele 'stachelos'
> Mammillaria prolifera v. haitensis
> Mammillaria pygmaea
> Mammillaria rayonensis CSD 167
> Mammillaria ritteriana
> Mammillaria rosamonte
> Mammillaria saxicola
> Mammillaria saxicola ML 73
> Mammillaria schiedeana
> Mammillaria schumannii v. globosa
> Mammillaria schwarzii
> Mammillaria seitziana v. tolantongensis
> Mammillaria slevinii
> Mammillaria solisioides
> Mammillaria swinglei
> Mammillaria swinglei Dar 157
> Mammillaria swinglei Dar 158
> Mammillaria virginis
> Mammillaria wagneriana
> Mammillaria wildii
> Mammilloydia candida
> Mammilloydia candida Dar 195
> Mammilloydia candida Dar 203
> Melocactus brederooianus
> Melocactus caesius
> Melocactus grisolioviridis
> Melocactus matanzanus
> Melocactus neomontanus Huvens 81-135
> Melocactus sp. GS 16
> Neolloydia grandiflora Dar 191
> Neoporteria geriocephala X taltalensis
> Neoporteria taltalensis
> Parodia cafayatensis
> Stenocactus zacatecasensis Dar 149
> Stenocereus pruinosus . Dar 147
> Stenocereus pruinosus Dar 139
> Thelocactus tulensis Dar 204
> Turbinicarpus krainzianus v. minimus
> Turbinicarpus lilinkeudus
> Agave desertii Dar 171
> Agave polyanthiflora Dar 152 small and very pretty
> Agave sp. Dar 151
> Agave sp. Dar 138
> Dudleya caespitosa Dar 176
> Dudleya rigida Dar 175
> Dudleya sp. Dar 174
> Echeveria nodulosa Dar 143 6200 feet
> Fouqueria macdougallii Dar 144 6200 feet
> Hechtia species Dar 145 6200 feet

Мая



Тема Hildewintera colademononisнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано05.01.07 09:13



Niakoi ima li ia?
Eto 1 snimka:



Мая


Тема Re: КАКТУСИ ot Maltaнови [re: maiahr]  
Автор maiahr ()
Публикувано05.01.07 09:27



Samo da kaja che ako niakoi iska semena ili rastenia da se obadi, ne po-kusno ot sredata na drugata sedmica. Togava shte poruchvam.

Мая



Тема http://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано05.01.07 09:37



Izleze novia katalog semena.

Мая



Тема Re: Hildewintera colademononisнови [re: maiahr]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 09:51



Това е очарователно, нямам думи. Ако някой има значи е щастливец!





Тема Re: http://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: maiahr]  
Автор maiahr ()
Публикувано05.01.07 21:30



Ricardo mi izprati 1 Excelski file s cenite na Copiopoa. Ima Copiopoa Solaris. 5 semenca sa 4 Euro plus poshtenski razhodi. Ako niakoi iska file s cenite na ostanalite Copiopoi, koito toi e subiral ot habitat, neka se obadi.

Мая



Тема Re: Hildewintera colademononisнови [re: Neli]  
Автор clement ()
Публикувано05.01.07 22:04



i as go tyrsq , mnogo mi haresva :) as pitah za semena no mi kasaha 4e imat plodove no semenata ne poniknat. za tova te kupuvat izdynki ili rastenie.

Clement




Тема Re: http://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 19:05



Zdasti Maya ,

Copiapoa solaris e snonym na Copipoa bridgesi , cetanta ot 4 Euro za 5 semki e mnogo nerazumna.
Eto i cenite na sashtiya vid v Mesagarden za 20 semenca :

83.5-bridgesii top wooly, dark spines, fleshy taproot .88 2.80 8.00
83.53-bridgesii KK1399 Chanaral, 300m 1.00

Semena mislya che predlaga i Willy Smith , sashto i malki rasteniya..Juan Acosta sashto , no naposldak toi malkci , i ne otgovarya na pismata mi..nyakoi poracval li e ot nego ?

Tolkova ot men.



Тема КАКТУСИ от Чехиянови [re: Sulcofan]  
Автор asensy ()
Публикувано06.01.07 19:32



http://web.quick.cz/josska/kaktusy.htm



Тема Re: http://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано07.01.07 09:56



Zdrasti Viktor,
Tova go chuvam za 1 put che bridgesi e drugoto ime na solaris. Podobno biahme chuli i za ferox, no ferox se okaza podvariant na solaris - kupihme semena ot Piltz.de. Pusnah edno zapitvane v Iujno-Amerikanskia forum, da vidim kakvo shte kaat samite te.
Znam che e skupo pri Ricardo, no toi hodi licno da gi subira ot poleto i iavno iska da si pokrie razhodite.
S Juan se chyvame mnogo chesto, daje mislia da poruchame ot nego, no oshte ostava problemut s plashtaneto. Ako imash idea, kaji.

Мая



Тема Re: http://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано07.01.07 13:46



Copiapoa bridgesii is usually regarded as a synonym of C. marginata and applied
to a form of C. marginata that occurs in the Pan de Azucar National Park.

These taxa have nothing to do with C. solaris which is distinct enough (through
its different flower structure) to warrant its own subgenus - Pilocopiapoa.

Мая



Тема Copiopoa Bridgesiнови [re: maiahr]  
Автор maiahr ()
Публикувано07.01.07 15:38



A.. i raste na min 300km ot nai-blizkata solaris.

Мая



Тема Re: Hildewintera colademononisнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано08.01.07 13:44



Okaza se che bashta mi e kupil 100 semena ot tiah ot Piltz. No shte gi see na prolet. Struvali sa 8-10 Euro za 100.

Мая



Тема Novi kaktusiнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано08.01.07 14:05



Zdraveite, ne znam dal sum se pohvalila, no imame niakolko novi kaktusa.
Na pruv pogled nishto osobeno, no Pilocereusite sa direktno ot Iujna Amerika.

Nai-interesnoto e Brachycereus nesioticus:



Мая


Тема ://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 18:03



Vuzmojno e da barkam otnosno C. bridgesi , no i drugata copiapoa ya ima pri S. Brack , tam sashto e evtina. Vaobshte , prinego listata s Copiapoa e na-dalga i cenite sa v $ a ne v Euro ;-)
Pozdravi za novopopalneniyata !
A az pak ot Pazardjik si nakupih vanichki za semenacheta i saksii ot magazin za 1 lev.



Тема Re: ://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: Sulcofan]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано09.01.07 02:15



А някой може ли да ми помогне в намирането на подходящи саксии - дълбоки, но тесни?



Тема Re: ://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: Amorphous]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 08:39



Аз си купих 100 саксии от метро, много изгодно по 0,05 лв., квадратни са 10х10см. и са черни. Нямам търпение да ги напълня, вече съм ги почнала, обаче още не съм се развихрила





Тема www.cactusalvaralto.cl/нови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано09.01.07 09:20



Ia kaji kakvi vanichki si vzel?
Az ne mojah da ia nameria tazi Copiopoa pri S. Brack, no puk prochetoh slednoto za ferox: Imeto ferox ne e bilo validno, zashtoto avtorite Lembcke i Backeberg ne sa sledvali mejdynarodnite nomenklaturi za validnost na imenata. Taka che tova ime eche ne bi triabvalo da se izpolzva.
Obache drugi 3 C. ot onzi raion sa: C. atacamensis, C. ahremephiana & C. decorticans.

Мая



Тема Re: ://www.cactusalvaralto.cl/нови [re: Amorphous]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано09.01.07 10:32



Има във варна един магазин, откъдето си взех точно такива - с диаметър малко над кофичка за кисело мляко, но почти два пъти по-дълбоки. Лятото успях да пресадя около 350 от кактусите ми в такива, и съм много доволен от резултатите.
Лошото е, че нямам телефоните на магазина, второто - че заминават почти два литра субстрат, а и цената беше някъде около 30 ст., което за тънки полиетиленови саксийки е доста, но са учудващо здрави и досега нямам пукната или развалена.
Особено за растения на подложка са страхотни - повече от половината от подвоя влиза в почвата, място за големите му корени - бол, задържат влагата поне 5-6 дни, което за подвоя е супер...абе доворен съм.
А и не само за присадени - ред кактуси искат точно такъв съд - пр. Лихтенбергиите пощуряват именно в дълбока и тясна саксия. 4-годишна на собствен корен , след засаждането в такава, цъфтя два пъти тая есен.



Тема Re: www.cactusalvaralto.cl/нови [re: maiahr]  
Автор asensy ()
Публикувано09.01.07 18:05



Според таткото на новата таксономия Андерсон (Cactus family), ferox е вариетет на solaris - Copiapoa solaris var. ferox (F. Ritter) F. Ritter,
а според друга близка (Kuenz) е синоним на solaris -
Copiapoa ferox Lembcke & Backeb. ex Backeb. (Nom. inval.) 1959 : voir Copiapoa solaris
Явно има два кактуса описани като ferox и може би от там идва объркването.



Тема Re: www.cactusalvaralto.cl/нови [re: asensy]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 21:28



Tova sam go izvadil ot cactuslove.

By Graham Charles 1998
Название = Общепринятое название
Copiapoa albispina Backbg. nom. nud. = Copiapoa cinerea var. gigantea
Copiapoa atticostata Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa applanata Backbg. = Copiapoa cinerascens
Copiapoa atacamensis Middleditch
Copiapoa atacamensis var. caldemna Hoffmann = Copiapoa calderana
Copiapoa barquitensis Ritter nom. nud. = Copiapoa hypogaea
Copiapoa boliviano (Pfeiffer) Ritter = Copiapoa atacamensis
Copiapoa bridgesii (Pfeiffer) Ritter = Copiapoa marginata var. bridgesii
Copiapoa calderana Ritter
Copiapoa calderana var. spinosior Ritter = Copiapoa calderana
Copiapoa carrizalensis Ritter = Copiapoa cinerea var. dealbata
Copiapoa carrizalensis var. gigantea Ritter = Copiapoa cinerea var. dealbata
Copiapoa chaniaralensis Ritter = Copiapoa humilis var. taltalensis
Copiapoa cinerascens (Salm-Dyck) Br. & R.
Copiapoa cinerascens var. applanata (Ritter) Hoffmann = Copiapoa cinerascens
Copiapoa cinerascens var. intermedia (Ritter) Hoffmann = Copiapoa cinerascens
Copiapoa cinerascens var. grandiflora (Ritter) Hoffmann
Copiapoa cinerea (Philippi) Britton & Rose
Copiapoa cinerea var. albispina Ritter = Copiapoa cinerea var. gigantea
Copiapoa cinerea var. canizalensis (Ritter) Hoffmann
Copiapoa cinerea fa. gigantea (Ritter) Hoffmann
Copiapoa cinerea var. columna-alba (Ritter) Backbg.
Copiapoa cinerea var. dealbata (Ritter) Backbg.
Copiapoa cinereavar. eremophila (Ritter) Hoffmann = Copiapoa cinerea var. gigantea
Copiapoa cinerea var. gigantea (Backbg) Taylor
Copiapoa cinerea var. haseltoniana (Backbg) Taylor = Copiapoa cinerea var. gigantea
Copiapoa cinerea var. krainziana (Ritter) Slaba
Copiapoa cinerea var. longistaminea (Ritter) Slaba
Copiapoa cinerea var. tenebrosa (Ritter) Hoffmann = Copiapoa cinerea
Copiapoa columna-alba Ritter = Cpiapoa cinerea var. columna-alba
Copiapoa conglomerate (Philippi) Lembcke = Copiapoa solaris (?)
Copiapoa coquimbana (Karw. ex Ruempler) Br. & R.
Copiapoa coquimbana var. alticostata (Ritter) Hoffmann = Copiapoa coquimbana
Copiapoa coquimbana var. armata Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa coquimbana var. fiedleriana (Schumann) Hoffmann
Copiapoa coquimbana var. pendulina (Ritter) Hoffmann = Copiapoa coquimbana
Copiapoa coquimbana var. pseudocoquimbana (Ritter) Hoffmann = Copiapoa coquimbana
Copiapoa coquimbana var. ualtenarensis (Ritter) Hoffmann = Copiapoa coquimbana
Copiapoa coqumbana var. wagenknechti Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa cuprea Ritter = Copiapoa echinoids
Copiapoa cupreata (Poselger ex Hildmann) Backbg. = Copiapoa coquimbana var. fiedleriana (?)
Copiapoa dealbata Ritter = Copiapoa cinerea var. dealbata
Copiapoa desertorum Ritter = Copiapoa rupestris
Copiapoa desertorum var. hornilloensis (Ritter) Hoffmann = Copiapoa rupestris
Copiapoa desertorum var. rubriflora (Ritter) Hoffmann = Copiapoa rupestris
Copiapoa desertorum var. rupestris (Ritter) Hoffmann = Copiapoa rupestris
Copiapoa dura Ritter = Copiapoa echinoids
Copiapoa echinata Ritter = Copiapoa megarhiza var. echinata
Copiapoa echinata var. borealis Ritter = Copiapoa megarhiza var. echinata
Copiapoa echinoides (Lemaire ex Salm-Dyck) Br. & R.
Copiapoa echinoids var. cuprea (Ritter) Hoffmann = Copiapoa echinoids
Copiapoa eremophila Ritter = Copiapoa cinerea var. gigantea
Copiapoa esmeraldana Ritter = Copiapoa humilis var. esmeraldana
Copiapoa ferox Lembcke & Backbg. ex Backbg. nom. inval. = Copiapoa solaris
Copiapoa fiedleriana (Schumann) Backbg. = Copiapoa coquimbana var. fiedleriana
Copiapoa gigantea Backbg. = Copiapoa cinerea var. gigantea
Copiapoa grandiflora Ritter = Copiapoa cinerascens var. grandiflora
Copiapoa haseltoniana Backbg. = Copiapoa cinerea var. gigantea
Copiapoa hornilloensis Ritter = Copiapoa rupestris
Copiapoa humilis (Philippi) Hutchison
Copiapoa humilis var. esmeraldana (Ritter) Hoffmann
Copiapoa humilis var. longispina (Ritter) Hoffmann
Copiapoa humilis var. paposoensis (Ritter) Hoffmann = Copiapoa humilis
Copiapoa humilis var. taltalensis (Werd.) Hoffmann
Copiapoa humilis var. tenuissima (Ritter) Charles
Copiapoa humilis var. tocopillana (Ritter) Charles
Copiapoa humilis var. varispinata (Ritter) Charles
Copiapoa hypogaea Ritter
Copiapoa hypogaea var. barquitensis Ritter = Copiapoa hypogaea
Copiapoa hypogaea var. laui (Diers) Hoffmann
Copiapoa hypogaea var. montana (Ritter) Charles
Copipoa krainziana (Ritter) = Copiapoa cinerea var. krainziana
Copipoa krainziana var. scopulina Ritter = Copiapoa cinerea var. krainziana
Copiapoa lembckei Backbg. nom. inval. = Copiapoa calderana
Copiapoa laui Diers = Copiapoa hypogaea var. laui
Copiapoa longispina Ritter = Copiapoa humilis var. longispina
Copiapoa longistaminea Ritter = Copiapoa cinerea var. longistaminea
Copiapoa malletiana (Lemaire ex Salm-Dyck) Backbg. = Этот вид известен только по не полному, недостающему описанию и часто игнорируемый.
Copiapoa marginata Br. & R.
Copiapoa marginata var. bridgesii (Pfeiffer) Hoffmann
Copiapoa megarhiza Br. & R.
Copiapoa megarhiza var. echinata (Ritter) Hoffmann
Copiapoa megarhiza var. microrhiza Ritter = Copiapoa megarhiza
Copiapoa melanohystrix Ritter = Copiapoa cinerea var. columna-alba
”Copiapoa minima” nom. nud. = Copiapoa cinerea form
Copiapoa mollicula Ritter = Copiapoa hypogaea
Copiapoa Montana Ritter = C. hypogaea var. montana
Copiapoa oliuana Ritter = Copiapoa hypogaea var. montana
Copiapoa paposoensis Ritter = Copiapoa humilis
Copiapoa pendulina Ritter = Copiapoa coquimbana
Copipoa pepiniana (Lemaire ex Salm-Dyck) Backbg. = Возможно не Copiapoa.
Copipoa pepiniana var. fiedleriana Backbg. = Copiapoa coquimbana var. fiedleriana
Copiapoa pseudocoquimbana Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa pseudocoquimbana var. chaniarensis Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa pseudocoquimbana var. domeykoensis Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa pseudocoquimbana var. vulgate Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa rarissima Ritter = Copiapoa hypogaea var. montana
Copiapoa rubriflora Ritter = Copiapoa rupestris
Copiapoa rupestris Ritter
”Copiapoa scopulina” Ritter nom. nud. = Copiapoa cinerea var. krainziana
Copiapoa serenana Voldan = Неизвесное растение неизвсного схожего подобия.
Copiapoa serpentisulcata Ritter
Copiapoa serpentisulcata var. castanea Ritter = Copiapoa serpentisulcata
Copiapoa solaris (Ritter) Ritter
Copiapoa streptocaulon (Hook.) Oosten = Copiapoa marginata
Copiapoa taltalensis (Werd) Looser = Copiapoa humilis var. taltalensis
Copiapoa tenebrosa Ritter = C. cinerea
Copiapoa tenuissima Ritter = Copiapoa humilis var. tenuissima
Copiapoa tocopillana Ritter = Copiapoa humilis var. tocopillana
Copiapoa totoralensi Ritter = Copiapoa megarhiza var. echinata
Copiapoa uallenarensis Ritter = Copiapoa coquimbana
Copiapoa varispinata Ritter = Copiapoa humilis var. varispinata
”Copiapoa wagenknechti” Ritter nom. nud. = Copiapoa coquimbana





Тема Re: www.cactusalvaralto.cl/нови [re: NOTO]  
Автор asensy ()
Публикувано09.01.07 22:00



Копирали са го от kuentz



Тема Mesagardenнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано09.01.07 23:36



Nova spicyk 2007 ot Mesagarden e gotov !!!



Clement




Тема Re: www.cactusalvaralto.cl/нови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано10.01.07 09:26



Da, i pishe che imeto FEROX e nevalidno.

Мая



Тема Snimki ot semiнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано15.01.07 13:25



Zdraveite vsi4ki , Pravih nov Photo album samo s Snimki ot semi avgust 2006 .imam oshte snimki da sloje vytre. Shte ima Okolo 70\80 vidi.


eto adresa :



Clement




Тема Re: Snimki ot semiнови [re: clement]  
Автор EsmeVihronrav (непознат )
Публикувано15.01.07 17:16



Mnogo sa sladki beb4etata

Ako ima6 izli6ni za prodavane,obadi se.



Тема Re: Snimki ot semiнови [re: clement]  
Авторpetridish (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 19:33



Хубави са много, ама искаш да ми кажеш че си ги сял август месец 2006 година?



Тема Re: Snimki ot semiнови [re: petridish]  
Автор clement ()
Публикувано15.01.07 21:05



da seah gi 15/08/2006.

Clement




Тема Re: Snimki ot semiнови [re: clement]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 08:37



Клеман страхотниса твоите бебета кактуси. Поздравления за труда и усърдието с които се грижиш за кактусите си. С нетърпение очакван и другите снимки.



Тема Re: Snimki ot semiнови [re: Neli]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 19:00



Разгледах и останалите снимки. Нямам думи





Тема Re: Snimki ot semiнови [re: Neli]  
Авторpetridish (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 22:15



Страшни са, да няма спор.
Как сееш?Покриваш ли ги с нещо или на отворено и само пръскаш с пулверизатор?



Тема Re: Snimki ot semiнови [re: clement]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 22:26



Изненадан съм от размера им.Как го постигна?Торове?
И с какъв фунгуцид си ги напръскал,че имат жълто по тях?Имам някои от тях, но с 5-6 месеца по-големи са подобни на размер.



Тема Re: Snimki ot semiнови [re: NOTO]  
Автор clement ()
Публикувано17.01.07 09:27



Zdravejte ,

as gi sloge v edna turbi4ka okolo 1mecetz i polovina za da poniknat . tekikata e tuk :



as ne sloje tor vytre , samo opitvam da imat syshtq vreme ot kade jiveat v postinq. scled 2 mecetz i polovina , as davam voda vsqka 15/20 dni s visoka temperatura da pravqt dravi i hubavi korene.

fungitsid se Kasva Ditan 45.

mersi za vasha comantari :) sega ima okolo 70, 80 snimki tam. oshte mani4ko e svyrshi ;)

Clement




Тема Re: КАКТУСИнови [re: asensy]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано17.01.07 22:24



Поздравления за семенаците, най-вече за стромбокактусите които са жива мъка и може би един от най-бавно растящите видове. Аз също използвам подобен способ на сеене но не в торбички а в сапунерки с прозрачни капачета. При мен работи ОК. 1-вия месец не правя никакво проветряне на посева, след това за по няколко минути 1 път на 2 седмици. И тъй като в последно време сея само ариокарпуси които не са от най-бързите, поддържам този режим до 2-рата понякога и до 3-тата (зависи от вида) година когато ги пикирам за 1-ви път. Ако до тогава са плътно затворени вътре не проникват никакви плесени, сериозно, аз лично се отървах по този начин от този отколешен проблем. Не използвам нито инсектицид нито фунгицид тъй като това често убива семеначетата на ариокарпуса. Поливам много рядко тъй като конденза си върши работата. Със този метод имах много положителни резултати и малки загуби при ариокарпуси и някой други деликатни видове като енцефалокарпуси и ацтекиум.

Редактирано от Ariocarpus на 17.01.07 22:25.



Тема Site minimalni temperaturiнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано19.01.07 11:42



eto edin Site s minimalni temperaturi za Kaktusite .



Clement




Тема Videoнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано19.01.07 15:39



mnogo hubavi Video ot Chile s Copiapoa , eriosyce , landscape , etc ...sa v site na Juan i Florencia.

eto link :



enjoy !

Clement




Тема Re: Videoнови [re: clement]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 16:42



Някой има ли опит с прахове за вкореняване на резници?Днес попаднах на ЛАКТОФОЛ.Заслужава ли си да се пробва на растения ,коити са си загубили корените?



Тема Re: Videoнови [re: NOTO]  
Автор maiahr ()
Публикувано19.01.07 17:39



Probvai, toi ne e skup. Nie sme izprobvali vsichko na BG pazara, tozi e OK. Pone niama da ti izgnie rastenieto.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Sitesнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано01.02.07 15:53



Eto 1 site, kudeto prodavat samo kaktusi, ne semena. Minalata godina cenite biaha ot 1 do 5 Euro na kaktus.



a tyk kartinki:


Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Re: Videoнови [re: NOTO]  
Авторeo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 12:55



Не, ЛАКТОФОЛ е течен тор,без стимуланти.



Тема Re: Sitesнови [re: maiahr]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 14:50



http://www.kaktus-bg.com/
много интересен снимков материал



Тема Re: Videoнови [re: eo]  
АвторEO (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 12:56



Провери с ЛАКТИФЕР, той има вид със стимуланти на растежа,ако желаеш ще попитам, правят ги на горния етаж.



Тема Re: Sitesнови [re: Neli]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 15:16



Къде се загубихте всички, да не сте болни от грип?



Тема Re: Sitesнови [re: Neli]  
Автор clement ()
Публикувано06.02.07 08:59



ni spime kakto kaktuci sega :) ami zimata e ve4e



Clement




Тема Посев 2007нови [re: asensy]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано06.02.07 11:13



Здравейте,

понеже тази година засях по-рано от миналата(нали имам вече оранжерийка и лампа за малките) та вече почнаха проблемите с разсада ми. Засях около 6 вида Астрофитуми от тези японските хибриди. Семената бяха на Кьорес и имах много добро покълване - почти 80%. Проблема е, че при тях немога да се оттърва от гъби. Направо ги измориха. Останаха ми около 50 % от това, което покълна. Направо ужас. Засях и други видове, но при тях нямам никакъв проблем с гъбите. Пръскам всяка седмица с Кинозол, но от време на време пак ми умира по някой друг кактус. Сяли ли сте от тези видове и как се справяте с гъбите при тях? Явно, че са много изнежени, но пък все трябва да има начин да се спасят.

И още нещо - от единия Астрофитум ми излезна кристатна форма. Въпроса е да я оставя ли на собствен корен или да я кача на нещо?

Мерси много за отговорите.

Поздрави Sony^-





Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано07.02.07 12:39



Никoй ли няма в форума?





Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 16:27



Да не те отчайвам, ама всички сериозни кактусари са изпаднали в летаргия като мечоци. А пълна информация можеш да получиш само от тях, аз не смея да давам съвети, защото не съм сяла "специални" семена.
Кактусарите, ако не се събудят до 22 март ще им изпратим по една пролетна картичка, дано се смилят тогава над нас





Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
АвторЦвeтko (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 17:46



Ний сне тук, но ни нема!



Тема Re: Посев 2007нови [re: Цвeтko]  
Автор asensy ()
Публикувано07.02.07 19:57



Декември сях Astrophytum onzuka, поникнаха три и още са живи. Нямам проблеми с тях за сега. Нямам идея защо точно те ти правят проблеми.



Тема Re: Sitesнови [re: Neli]  
Автор maiahr ()
Публикувано07.02.07 20:07



Da, tova e na Ivan ot Burgas. Mnogo svesten chovek...

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Посев 2007нови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано07.02.07 20:21



siguren li si (sigurna moje bi )

4e gybite te ubqt kaktus4e ? gledai dali ima 4erni muhi , i kogato gi poluvash , sloge BI58 . ako oshte umirat , probvai fongitsid Ditan 45 (mancobeze ima vytre )

ne snam dali kakvo sym pisal e qsno ...

Clement




Тема Re: Посев 2007нови [re: clement]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано08.02.07 11:16



Разбираемо е това дето си написал спокойно.



Ами мухи няма слава богу, мисля си че са гъби, защото се появяват мрежички точно като на гъбичните заболявания. Семеначетата стават прозрачни и край. Много странна работа.




Тема Какви са тези кактуси?нови [re: Sony^-]  
Автормaн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 13:10







Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 13:29



Имал съм подобен проблем и оставам с убеждението,че самите семена са заразени и ако не си ги дезинфекцирал(а) добре....Нищо не помага освен смяна на почвата-добре пропарена и дезинфекцирана с фунгицид.И малко по-сухо-което растение е здраво и на суха почва пак вирее.Открии ги напълно да се закалят.



Тема Re: Посев 2007нови [re: NOTO]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано08.02.07 14:08



Възможно е да е така наистина. Вече време ли е да ги проветрявам, аз все си мислех, че след 2 месец трябва да почвам с отварянето на капака.



Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано08.02.07 15:54



От заразени с плесен семена е проблемът явно! Руснаците я наричат кореноножка - отвратителна история, патил съм, въпреки че тук колеги се чудеха и твърдяха, че нямало такова нещо.
Май нищо ново не мога да те посъветвам - просто си загниват откъм коренчетата, стават прозрачни и...край! И фунгицидите особено не помагат.
Това, което бих направил - бързо засушаване и проветряне, пикиране в нова, добре пропарена почва, обаче с идеята от стария субстрат да не остава по коренчетата!!! Дори с риск да скъсаш нежните коренчета. Засей ги в отделни съдчета - 4-5, извади ги от парничето и опитай пряко слънчево греене! Някои ще загинат от слънцето, други ще оцелеят - все едно - пак е по-добре от тая гадна плесен - тя ще ги умори на 100%!
Сори, това съм преживял - това споделям! И не унивай, просто при следващ посев - дезинфекцирай семена и почва всякак, както се сетиш или прочетеш! Може да е само от полза за посева.



Тема Re: Посев 2007нови [re: PAGANEO]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:48



Не се сещам къде го прочетох,но дезинфекция с 1-1.5% р-р на кислородна вода може да има ефект.



Тема Re: Посев 2007нови [re: NOTO]  
Автор asensy ()
Публикувано08.02.07 18:24



Миналата пролет имах доста гъбички и плесен. Пръсках ги с кислородна вода. Едни загинаха, други на следващия ден се бяха увеличили. Декември сях семена от Меса гарден. Незнам дали семената бяха здрави или защото пекох почвата на стотина градуса или от нещо друго, но нямам грам гъба, плесен или някаква друга гад. Топенето в калиев перманганат при мен е задължително, но не е гаранция за дезинфекция. По-скоро ми се струва, че семената омекват и по-лесно поникват.



Тема Re: Какви са тези кактуси?нови [re: мaн]  
Автор asensy ()
Публикувано08.02.07 18:25



Левият е някакъв Oreocereus



Тема Re: Посев 2007нови [re: PAGANEO]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано09.02.07 12:12



Мерси Паганео, така и ще направя. Сега като че ли малко се позакрепиха. Да се надяваме, че след като ги извадя на сухо и проветриво ще се оправят съвсем. Почвата я пекох, дезинфекцирах, сложих и кинозол и пак проблеми... Другият път ще сложа дървени въглища и ще дезинфекцирам семената в калиев перманганат, пък дано да има ефект.

Мерси много.



Тема Re: Какви са тези кактуси?нови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано09.02.07 19:12



lqvo oreocerus celsianus dqsno Polaskq chechipe MNOGO jaden !!!

Clement




Тема Анкета 2007нови [re: asensy]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано12.02.07 11:53



Я за да съживим малко клуба, напишете кой какви видове е садил тази година, от коя фирма са семената и каква е била горе долу кълняемостта.

Мисля, че ще интерестно да се знае за следващи поръчки.





Тема Re: Анкета 2007нови [re: Sony^-]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 19:09



Някой има ли опит със сеене на Uebelmannia?Почви,температури и т.н.



Тема Re: Анкета 2007нови [re: NOTO]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 19:43



Аз съм сяла на фирма Геясем - семена микс. От 105 семена ми поникнаха 98 растения, нито едно не загина, но са само 3-4 вида кактуси. Есента ги пикирх в чашки за кафе. На мен още не ми приличат на нищо като са малки не мога да определя какви са, струва ми се че повечето са ферокактуси има и опунция.
Ами това е, аз никога не съм си поръчвала семена от голими фирми. Мисля си че не съм такава голяма специалистка и не съм събрала още достатъчно смелост да се пробвам. Като чета тука големите кактусисте как сеят и гледт с лампи се чудя аз как успях с едно стъкло върху саксията да поникнат толкова растения.





Тема Re: Анкета 2007нови [re: Neli]  
Автор clement ()
Публикувано12.02.07 20:26



tova go 4akam :

ARIOCARPUS bravoanus PP 422 El Nunez SLP 10/70
BLOSSFELDIA liliputana - miniatura 100/16
COLORADOA measae-verdae SB 1010 Sheep Springs 10/32
CORYPHANTHA clavata Vizzaron b&#237;l&#253; trn
CORYPHANTHA kracikii VZD 276 J Buen Dia Dur 10/30
CORYPHANTHA longicornis SB 538 El Palmito 10/8
CORYPHANTHA neglecta
CORYPHANTHA octacantha
CORYPHANTHA valida SB 288 15/10
CORYPHANTHA werdermannii RS 583 El Hundido Coa
ECHINOMASTUS unquispinus SB 313 Ciudad Jimenez Chih 15/12
MAMMILLARIA perzdelarosae El Sauz 10/25 - omezen&#233; mno&#382;stv&#237;
ORTEGOCACTUS macdougallii Oaxaca 10/30 - omez.mno&#382;stv&#237;
PEDIOCACTUS despainii SB 10/30
PEDIOCACTUS knowltonii SB 304 S.Juan Co NM 10/25
PEDIOCACTUS simpsonii VVZ 088 Unaweep Canyon Col 10/40
PYRRHOCACTUS strausianus (15)
PYRRHOCACTUS umadeave JO 834.01 Q. de Carachi Salta Arg (15)
SCLEROCACTUS glaucus VVZ 089 Una Garfield Co Col 10/30
SCLEROCACTUS nyensis Warm Springs 10/20
SCLEROCACTUS parviflorus AM 3297 Torrey Wayne Co. Ut 10/25
SCLEROCACTUS parviflorus SB 515 Terrae Can.Ut 10/15 **
SCLEROCACTUS parviflorus v.intermedius JO 532 Moccasin AZ 15/10
SCLEROCACTUS polyancistrus AM 8095 Lida Esmeralda Nev 10/25
SCLEROCACTUS schlosseri 10/20 *
SCLEROCACTUS spinisior SB 693 Boewer Co. Ut 10/15 **
SCLEROCACTUS whipplei SB 472 10/15
SCLEROCACTUS wrightiae SB 516 10/20

tova go seah ima nqkolkodni :

Ancisrocactus brevihamatus .90
8- Ancisrocactus megarhizus SB597 1.50
71.3- Austrocactus bertinii 'patagonicus' 2.00*
73.9- Blossfeldia formosa grows .70
74.03- Blossfeldia liliputana DJF El .90
74.2- Blossfeldia minima KK1066 .70
74.36- Blossfeldia subterranea .70
87- coryphantha andreae .70
87.4- coryphantha bergeriana .70
87.43- coryphantha borwigii .70
88- coryphantha clava SB251 .70
89- coryphantha compacta 1.00*
89.7- coryphantha cornifera SB44 .70
91- coryphantha delaetiana SB339 .70
93.93- coryphantha durangensis 1.00
96- coryphantha echinoidea SB43 .70
99- coryphantha echinus SB391 .90
103.2- coryphantha erecta SB1275 .70
104.08- coryphantha georgii KKR297 1.00*
111.5- coryphantha macromeris SB666 .90
114.5- coryphantha nickelsae SB552 .70
118.4- coryphantha potosina .70
120- coryphantha pseudechinus SB576 .90
121- coryphantha pseudonickelsae SB577 .70
122- coryphantha pulleineana SB33 1.00*
124- coryphantha radians SB599 .70
126.2- coryphantha ramillosa SB908 1.00
127- coryphantha recurvata SB719 1.00
127.8- coryphantha retusa .70
136- coryphantha sulcata SB486 .90
137.9- coryphantha vaupeliana L1352 .90
140- coryphantha vogtherriana .70
163.2- coryphantha wohlschlageri KKR288 1.00
322.83- Echinomastus durangensis SB1621 1.00
368.6- ephithelantha pachyrhiza 1.00*
370.838-Eriosyce ceratistes 1.00
442.73- Glandulicactus mathssoni SB1449 .70
511- Hildewintera colademononis 2.00*
572.6- Mammillaria blossfeldiana SB1854 .90
606- Mammillaria coahuilensis ML563 .90
739.5- Mammillaria luethyi 3.00+
1026.5- Neolidia conoidea 'grandiflora' SB238 .90
1029- Neolidia matehualensis SB279 1.25*

ima oshte 50 vida koito sym myrseliv da gi pisha :) shte go pravq po kysno:

semenata sa ot Koehres , Mesagarden , plitz , prqtel ot bulgaria , francia i drugi.

Clement




Тема Uebelmaniaнови [re: NOTO]  
Автор clement ()
Публикувано12.02.07 20:30



vsi4ko e normalno s Uebelmania. samo , ako semenata ne sa prqsni , (pove4e ot 1 godina) trudno poniknat. se gleda kato edin Melocactus , no MNOGO bavno raste . na men me poniknara s 28 graduca. bes problemi.

Clement




Тема Re: Uebelmaniaнови [re: clement]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано12.02.07 21:03



Преди 3 години сях Uebelmania, доста стари семена на около 3-4 години от един колега. Бях много скептичен но от 16 семена поникнаха 9, някой се показаха чак след около месец и се отказаха да растат но иначе и сега са ОК, в момента имам 4 които се развиват много-добре. Все още не съм ги пикирал, смятам тези дни да го направя. Наистина бавно растат но не толкова колкото други.



Тема Re: Uebelmaniaнови [re: Ariocarpus]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 22:30



Благодаря!
Ariocarpus -Твоя метод за закрито отглеждане на Мексиканци е супер.Особено при agavoises-за една год.-около 2.5 см диаметър.Аз още чакам моите семена-от Jara i Mesagarden.



Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано15.02.07 21:37



Здравей Sony^-

Известно време отцъствах от форума.
Съжалявам за проблемите които са се струпали на главата ти . Мога само да ти кажа че за разлика от инсектицидите / които тровят бръмбарите по всяко време / фунгицидите имат по скоро превантивна / предпазваща/ роля. Много малко от тях могат да лекуват. Те просто не допускат появата на гъбички и плесени. За това от решаваща роля при сеидбата на семената е предварителната подготовка на почвата и семената. Почвата е добре да се пропари или ако в нея няма торф да се опече във фурната при 150 градуса, а семената да се дезинфекцират. В случая розовият разтвор на калиев перманганат не върши работа. Той наистина се използва масово, но по-скоро стимулира покълването отколкото да дезинфекцира. Дезинфекциращи качества има тъмно червеният / почти черен/ разтвор на калиевия перманганат. Семената можете да дезинфекцирате успешно за четири, пет минути в четири процентен разтвор на водороден прекис / кислородна вода/ или за минута, две във седемдесет градусов етилов спирт. След спирта обаче трябва да ги изплакнете в чиста, преварена , вода. Семената можете да дезинфекцирате и ако преди сеидбата ги оваляте добре в някакъв прахообразен фунгицид / например метилтопсин/ . Кьорес предлага за целта някакъв препарат който нарича Аатирам, или нещо подобно.
Иначе сега вече остава само да пресадите здравите растения в нова почва. Малко да ги засушите и да се надявате нещо да оцелее. Аз искрено се надявам да успеете да спасите по нещо от всеки вид астрофитум който сте сяли.



Тема Re: Посев 2007нови [re: scleri]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано16.02.07 14:44



Мерси много склери, а с тъмния разтвор калиев перманганат няма ли да изгоря семената. Може въпроса ми да е тъп, но така бях чела някъде.

Аатирама тук щяха да го забраняват или поне така четох по немските форуми, защото бил канцерогенен. Може да опитам с това българското, ама вече другата година, защото за тази посях каквото имаше за посев.

Мерси много за отговорите.





Тема нещо новонови [re: NOTO]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 22:36



Погледнете: www.inkaflower.com има страница за кактуси и там можете да разгледате много хубави колекции.





Тема Re: нещо новонови [re: Neli]  
Автор clement ()
Публикувано20.02.07 09:18



moje da otidesh tuk seshto :)



Clement




Тема Semena Digitoнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано20.02.07 09:35



Astrophytum Caput Medusae semena.
Dr. Juergen Menzel. Iska $1.50 za seme.
Email:
jrblmenzel@sbcgloba l.net
Toi kaza che ima tazgodishni semena, presni.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Uebelmaniaнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано20.02.07 09:46



Bashta mi e sial 2005 ot Cactus Heaven - kum 70% kulniaemost
Uebelmannia pectinifera v multicostata
Uebelmannia pectinifera v pseudopectinifera

Sushto e sial 2006 ot Cactus Heaven - 70 semena
2006 ot Mesa Garden - 30 semena
2006 ot Kiores - 80 semena ot 4 razlichni vida Uebelamnia.
No ne sum gi broila kolko e % kulniaemost za gornite 3.

Kaza che niama nishto osobeno pri tiah - kakto drugite kaktusi gi e sial. Ytre shte go pitam koi davat nai-dobur %.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Semena Digitoнови [re: maiahr]  
Автор clement ()
Публикувано20.02.07 15:39



oshte e skypo. gogato shte e 1,50$ za 5 semena as she gi kupq.

Clement




Тема Re: Semena Digitoнови [re: maiahr]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 17:19



Пишете и мен за 5 семена-любопитен съм какво ще излезе. В румънски саит cactusi.com има наддаване за 8 мес растение -в момента стигна до 200РОЛ-около110 лева.



Тема Re: Anketaнови [re: NOTO]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 21:38



tuk se mudryat moite semena za sezon prolet / lyato 2007 , pove4eto poniknaha , nyakoi smeyat da se e*avat s men...i she se vidyat u belq !!! ;-)


Mesa Garden :
Arequipa, /15-17/ spiny small plants from Peru & Chile
24.7-sp. Tacna, white-grey spines, long red flower .90
Austrocactus, /2,6,17-18/ from southern Argentina
71.26-bertinii JN9 Las Balderas, Neuquen 4.00*
71.28-bertinii JN13 Las Balderas, Neuquen, giant form 4.00*
71.37-dusenii JPR92-65/150 Gan Gan, Chubut 970m, yellow centrals 4.00*
71.371-dusenii JPR92-66/151 Sra Telsen, Chubut 550m, black sp 4.00*
Austrocylindropuntia, /14-16/ with cylindric joints
72.203-colorea Manhos de Oro 3000m, long flexible spines 1.00*
72.32-schaferi DJF443 /17/ n. of Humahuaca, Jujuy, Argentina .70
72.334-silvestris LH485 La Paz 3800m, stacked round stems 1.00
Copiapoa, /3,6,14/ globose plants from deserts of Chile
82.83-applanata KK725 Chanaral, flat stem, stubby spines 1.50*
83.694-cinerea KK77 e Taltal, short stout black spines 2.50
83.31-'borealis' KK1396 Cerro Moreno 300m, = atacemensis 1.50*
84.802-gigantea PV1939 n Taltal, huge plants to 1 m tall 1.00*
85.7013-hypogaea 'rarissima' El Cobre, pale green stem, short sp 1.25*
85.716-marginata KK90 very heavy spines 1.50*
85.717-maritima KK1709 nearly black stem, short thin spines 1.00
85.7186-militaris KK1389 Chanaralillo 1.00*
85.719-minima KK1138 tiny dark stem, black spines 1.25*
85.7192-minuta KK601 Mina Carrizal, tiny stem, deep taproot 1.50*
Echinocereus, /2,6,8/ large diverse genus, super flowers
182.61-barthelowianus SB1661 Magdalena Island, incredible pink fl 1.25
191.299-dasyacanthus AG16 /17/ Alamagordo, NM, huge yellow flower .88
193-davisii SB426 Brewster Co, TX, black/white sp .88
291-waldeisii RH119 /14/ Tula, 5 cm pale yellow fl 1.00*
Echinopsis, /3,6,14-17/ large nocturnal flowers
349.31-obrepanda `calliantholilacina' FR776 very long pink fl 1.00
Mauhuenia, /3,6,12,16-17/ clustering mat forming plants, high Andes
551.914-patagonica Malargue, Mendoza, taproot, clustering stems 1.50*
551.925-poeppigii /18/ Antuco 2000, cold and likes wet 1.50*
Mammillaria, /6/ large diverse genus, most free-flowering
633-egregia SB30 /3,8,13,16/ w Jimenez, Chih, pure snowwhite sphere 10.00
633-egregia SB30 /3,8,13,16/ w Jimenez, Chih, pure snowwhite sphere 1.50*
895-senilis SB497 /3,17/ e Topia, Dur., snowballs, few yellow fl 1.00*
962.3-zephyranthoides L1196 San Juan del Rio, big white fl 1.00*
Neolloydia, /3,6,13/ small, brightly colored flowers
1029-matehualensis SB279 /15/ Huizache, SLP, blue grey 1.25*
Neoevansia, /3,6,15/ slender stems, thick tubers
1021.12-diguetii SB1693 Isla Magdalena, underground tubers 1.00*
1021.7-viperina SB526 Zapotitlan, Pue, long tubed red flower 1.00*
Peniocereus, /3,6,11/ thin stem, huge underground tubers
1176-greggii v transmontanus SB266 /16/ Agua Prieta, Son 2.00*
Pyrrhocactus, /2,6,8,15-16/ low thick stem, stout spines
1186-megliolli /17/ San Juan, Arg., short curved spines .90
1187.66-umadeave VS99 /17/ Nevada de Acay, Salta, silvery grey sp .90
1187.69-umadeave DJF301 Quebrada del Toro, Salta 1.00
1187.82-villicumensis DJF362 La Laja, San Juan, mini Ect horiz 2.00*
1187.822-villicumensis JN44 Thermas, San Juan 2.00*
Thelocactus, /3,6,8,13/ small, with brilliant flowers
1258-bicolor v bolansis SB281 /166/ Cerro Bola, Coah, very tall .90
1262.44-bueckii CSD155 Ascension, NL, long vertical gray spines .90
1279.1-tulensis HK362 Huizache, dark spines, yellow fl .90
1279.11-tulensis La Hacienda, SLP, pale pink flowers .90
Trichocereus, /3,6,14-17/ columnar, large flowers
1283.376-chilensis Elqui Valley 1000m, 25 cm long sp .70

Jan Jecminek :
Helianthocereus

0 3130 grandiflorus WR 525, 366/98, large red flower - 12 cm diameter!! i &#8855; 10,00



Austrocactus

0 276 dusenii 20,00

0 277 B JPR 60/138, Perto Deseado i 25,00

0 277 C JPR 65/150, Ruta-4, Gan-Gan i 25,00

0 277 A JPR 78/176, Gaiman i 25,00

Austrocylindropuntia

0 296 miquelii, RS 1461, Valle Choros, Chile , large orange flower i 10,00

Grusonia

0 2411 A bradtiana MMR 81, Sra Paila, Coah i 9,00

0 2411 E bradtiana RS 1122, Sierra Paila, Coah. i 9,00

Maihueniopsis

0 10130 bruchii RS 1448, Talabre , Chile , dense spines i 30,00

0 10131 sp. RS 1447, San Pedro de Atacama, Chile , 8cm spines i 30,00

Thelocactus

0 7953 B bueckii MMR 122, Dolores, NL i 8,00

0 7953 CH bueckii, Aramberi i 10,00

0 8003 J tulensis ssp.kupcakii MK 54.336A, typf. nov&#253; popis, 15 cm hn&#237;zdovit&#283; papнrovitй trny,

r&#367;&#382;ov&#253; kv&#283;t, Ciudad del Maiz, SLP

i 15,00



Mammillaria

0 3947 saboae v. haudeana L 777, Yecora , Sonora , Mexico i &#8855;&#956; 60,00



Sulcorebutia

0 7671 A alba HS 074, Los Alamos, Ch'saca, Bolivia i 15,00

0 7678 B caineana L 314, southside Rio Caine, Bilbao, Potosi, Bolivia, white flower i 12,00

0 7678 C caineana L 314, southside Rio Caine, Bilbao, Potosi, Bolivia, yellow flower i 12,00

0 7678 A caineana, southside Rio Caine, Bilbao , Potosi , Bolivia L 314, magenta flower i 12,00



0 7770 A santiaginiensis f. HS 110, flat stem, dark flower, NE of Laguna Molinero, dpt.

Cochabamba, Bolivia

i 15,00



0 7682 E crispata HS 253, Villa Serrano, B.Boeto, Ch'saca, Bolivia i 12,00

0 7682 L crispata HS 256, Molle Pampa, Tomina, Ch'saca, Bolivia i 12,00

0 7780 A swobodae HS 027a, Aiquile, Cbba. , Bolivia i 10,00

0 7780 swobodae WK 681, rusted spines i 14,00

ot Juan Acosta :

JA54Austrocactus spiniflorus - 1 pkt
Maihuenia poeppigii , Laguna Laja , Concepcion - 3 pkts
JA33 Eriosyce esmeraldana - 1 pkt
JA 40 Eriosyce tenebrica - 1 pkt
JA53 Eriosyce aurata - 1 pkt
JA115 Cumulopuntia sphaerica (?) , San Fellix - 1 pkt.
JA118 Cumulopuntia sp. - 1 pkt.
JA120 Cumulopuntia sphaerica , Caleta Sarco - 1 pkt
JA151 Miqueliopuntia miqueli ( yellow flower ) , Quebrada Choros - 2 pkts
JA156 Maihueniopsis camachoi , San Pedro de Atacama - 1 pkt
JA160 Maihueniopsis camachoi , Banos de Puritana , San Pedro dr.. - 1 pkt
JA161 Cumulopuntia ingescens , Banos de Puritama - 2 pkts
JA207 Echinopsis deserticola , Freirina , south - 1 pkt

ot Willy Smith ( Argentina ) :
Maihuenia


Maihuenia poeppigii 5 Minas, Neuquen
Maihuenia poeppigii 5 Molles, Mendoza
Maihueniopsis boliviana WS106 10 Iturbe, Jujuy
Maihueniopsis boliviana 10 Puerta Tastil, Salta
Maihueniopsis darwinii v. hickenii WS23 10 El Choc&#243;n, Neuquen
Maihueniopsis glomerata 10 Paramillos, Mendoza
Maihueniopsis pentlandii 10 Antofagasta de la Sierra, Catamarca
Maihueniopsis sp. 10 Laguna Blanca, Jujuy
Pyrrhocactus umadeave 20 Las Cuevas, Salta
Pyrrhocactus umadeave WS193 20 Lipan, Jujuy
Pyrrhocactus umadeave 20 Nevados del Acay, Salta
Pyrrhocactus umadeave WS240 20 Santa Rosa de Tastil, Salta
Austrocactus patagonicus 5 Las Bardas, Neuquen
Neowerdermania vorwerkii 5 Tabladitas, Jujuy
Tunilla corrugata 10 Famatina, La Rioja
Tunilla soehrensii 10 Puerta Tastil, Salta

.................................................................................................................................
Eulychnia castanea 25 Pichidangui, VI Regi&#243;n, Chile
Eulychnia saint-peana WS58 20 Falda Verde, III Region, Chile

Maihueniopsis ferocior WS253 10 Sajnasti, Bolivia

i nakraya ot Succseed :

4729 Cintia knizei VS 322 (Padcoyo, Chiquisaca, 3500m, Bol) 1 1.69
4203 Cleistocactus hyalacanthus MN 285 (Santa Victoria, 2400m, Arg) 1 0.90
215 Denmoza rhodacantha RH 2195b (Zonda, 800m, Arg) 1 0.79
216 Denmoza rhodacantha RH 2210a (San Jose de Jachal, 1500m, Arg) 1 0.79
4643 Eriosyce aerocarpa &#180;nuda&#180; FK 564 (E. Carrizal, Chile) 1 1.35
3808 Eriosyce bulbocalyx FK 706 (Patquia, Los Colorados, La Rioja, 671m, Arg) 1 0.79
4647 Eriosyce bulbocalyx &#180;marayensis&#180; FK 709 (Marayes, Arg) 1 0.90
3780 Eriosyce esmeraldana FK 436 (Esmeralda, on the beach) 1 0.90
584 Eriosyce krausii FK 519 (Caldera) 1 0.90
585 Eriosyce krausii &#180;malleolata&#180; FK 773 (S Barquito, Chanaral, Chile) 1 0.90
3774 Eriosyce kunzei FK 170 (10km South of Mina Algarrobo, Domeyko, Huasco, 500m) ) 1 0.90
612 Eriosyce napina v. duripulpa RMF 277 (Punta Lobos, Chile) 1 0.90
3987 Eriosyce umadeave VS 99 1 0.90
3786 Eriosyce villicumensis FK 584 (Sierra Villicum, San Juan, on hills above mine, also on flats along road, 914m) 1 0.90
3988 Eriosyce villicumensis &#180;vertongenii&#180; VS 29 (Banos la Laja, 950m, Arg) 1 0.90
4264 Eulychnia saint-pieana FK 1171 B (Las Lomitas) 1 0.79
4658 Lobivia chrysochete MN 133 &#180;white selection&#180; (Santa Ana, 4000m, Arg) 1 0.90
1211 Lobivia chrysochete MN 133a (Santa Ana, 4000m, Arg) 1 0.79
1252 Lobivia ferox RH 590b (Chaupi Rodeo, 3600m, Arg) 1 0.79
1253 Lobivia ferox RH2099c (La Cueva-Miskha Pampa, 3150m, Bol) 1 0.79
1215 Lobivia ferox v. longispina JK 244a (Cienneguillas, 3500m, Bol) 1 0.90
1258 Lobivia ferox v. longispina JK 250 (Cieneguillas, 3550m, Bol) 1 0.79
1360 Lobivia lateritia JK 351 (Cotagaite, Tupiza, 2900m, Bol) 1 0.79
1361 Lobivia lateritia JK 381 (Rio San Pedro, 3400m, Bol) 1 0.79
1358 Lobivia lateritia WR 490 (Camargo-Culpina, Bol) 1 0.79
1366 Lobivia lateritia v. kupperiana JK 353 (Pampa Mochara-Tupiza, 3500m, Bol) 1 0.79
4602 Lobivia pentlandii JK 212 (Uncia-Huanuni, 3800m, Bol) 1 0.90
1395 Lobivia pentlandii JK 445 (Macha, 3800m, Bol) 1 0.79
1396 Lobivia pentlandii JK 481 (Panduro, 3850m, Bol) 1 0.79
1398 Lobivia pentlandii WR 201 (Altiplano, La Paz, Bol) 1 0.79
1401 Lobivia pentlandii &#180;aurantiaca&#180; JK 477 (Potosi-Uyuni, 3500m, Bol) 1 0.79
4603 Lobivia pentlandii &#180;hardeniana&#180; JK 339 (Llenas, 4100m, Bol) 1 0.90
1431 Lobivia pugionacantha v. versicolor JK 342 (Khucho Ingenio, 3800m, Bol) 1 0.79
1434 Lobivia pugionacantha v. versicolor JK 458 (Cienguillas, 3500m, Bol) 1 0.79
4143 Rebutia heliosa RH 1028 &#180;theresae&#180; (Junacas, 2550m, Bol) 1 0.90
3939 Sulcorebutia augustinii RH 816 (Huanakuni Chico, 2400m, Bol) 1 1.35
2669 Sulcorebutia candiae v. kamiensis RH 433 (W Coriri, 3150m, Bol) 1 0.90
2775 Sulcorebutia dorana HJ 807 1 0.90
2705 Sulcorebutia gemmae VZ 203 (Villa Redencion Pampa, 2680m, Bol) 1 0.90
2739 Sulcorebutia mentosa v. swobodae KK 1916 (Aiquile - Mizque, Bolivia 3000m, Bol) 1 0.90
3745 Sulcorebutia tiraquensis v. longiseta BLMT 10.01 (Monte Puncu, Carrasco, Cochabamba, 3300m, Bol) 1 0.90
3534 Sulcorebutia tiraquensis v. longiseta VZ 137 (Rancho Zapata, Rio Coari, Bol) 1 1.35

i pak ot Succseed :

3985 Erdisia squarosa OST 84273 1 0.90
1284 Lobivia haematantha Lau 459 (Portrero, Salta, Arg) 1 0.79
1286 Lobivia haematantha v. amblayensis &#180;albispina&#180; WR 239 (Amblayo, Arg) 1 0.90
1293 Lobivia haematantha v. densispina MN 41 (Tumbaya, Arg) 1 0.79
1296 Lobivia haematantha v. elongata MN 19 (Cachi, Arg) 1 0.79
1319 Lobivia haematantha v. rebutioides WR 585a (Purmamarca, Arg) 1 0.90
4702 Lobivia maximiliana v. miniatiflora WR 452 (Inquisivi, La Paz, Bol) 1 0.90
1391 Lobivia maximiliana v. violacea WR 735 1 0.90
4042 Lobivia pentlandii JK 449 (Eucaliptos, Bol) 1 0.79
1396 Lobivia pentlandii JK 481 (Panduro, 3850m, Bol) 1 0.79
4162 Lobivia pentlandii RH 2505c (Uncia, Potosi, Bol) 1 0.79
4603 Lobivia pentlandii &#180;hardeniana&#180; JK 339 (Llenas, 4100m, Bol) 1 0.90
1407 Lobivia pugionacantha JK 386 Yunchara, 3850m, Bol) 1 0.90
1417 Lobivia pugionacantha v. culpinensis JK 408 (Culpina-Salitre, 3300m, Bol) 1 0.79
1419 Lobivia pugionacantha v. culpinensis JK 431 (Lecori, 3650m, Bol) 1 0.79
1427 Lobivia pugionacantha v. salitrensis JK 418 (Yuquina, 3200m, Bol) 1 0.79
1430 Lobivia pugionacantha v. versicolor JK 340 (Khuchu Ingenio, Bol) 1 0.79
1431 Lobivia pugionacantha v. versicolor JK 342 (Khucho Ingenio, 3800m, Bol) 1 0.79
4111 Weingartia kargliana BLMT 89.01 (Tupiza, Sud Chichas, Potosi, 3460m, Bol) 1 1.35
3860 Weingartia kargliana WR 749 (Berque, Bol) 1 1.35
3043 Weingartia neumanniana MN 57 (Humahuaca, Arg) 1 0.90
3044 Weingartia neumanniana MN 172 (Iturbe, Arg) 1 0.90

Zabelejete pls. che v listata na Succseed ima ot edna mnogo ryadka Weingartia kargliana , koyato mnogo ryadko se predlaga - za svedenie na posreshta4ite , ponikna pochti na 100 % :)



Тема Re: Anketaнови [re: Sulcofan]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 22:18



Извинявай,но друг път сял ли си толкова семена на веднъж?Веднъж сях 150-160 вида и след това се отказах,след като се наложи да пикирам около 3500-4000 семеначета.Цяла седмица пикирах по 4-5 часа на ден.А второто пикиране......А когато имат около коренчето кора или водорасли-още по-бавно.Сега 50 вида са ми достатъчни



Тема Re: Anketaнови [re: NOTO]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 22:51



Ami pusta lakomiya ... nyakoi redki vidove ili interesni formi / varieteti ne se predlagat vseki pat , zatova se pouvli4am. Vsashnost mi ostanaha malko Lobivia , no she po4akat do dogodina , ne e lesno , no pove4eto sa zasyati. Nyakoi opuncievi pak she gi seya direktno navan . Az nyamam problem s vodoraslite , ne seya semenata kato vas , az izvaryavam substrata v burkancheta za okolo 4as, otdelno semenata ostavyam v raztvor s fungicid / voda za okolo 24 chasa , sled koeto v sterilnata ve4e sreda slagam semenata. Maham kapa4kata na burkan4eto pokrivam s tanak nailon i zatvaryam s lasti4e. Sviknal sam da seya po tozi na4in ot godini :)
Za sujalenie nyakoi ot Lobivia ferox v. longispina i v. potosina poniknaha po 2-3 ili malko pove4e...te she mi spestyat malko vreme ;-)



Тема Re: Semena Digitoнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано21.02.07 12:34



I hope che dotogava shte imame nashi semena ot na bashta mi trite broia.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Semena Digitoнови [re: NOTO]  
Автор maiahr ()
Публикувано21.02.07 12:42



Noto, nie nashite rastenia gi vzehme za 20 Evro parcheto na prisadka (kato slojish i poshtenski i t.n. kum 25 Evro izliazoha), no sa golemi eche cuftiashti.
Eto vij snimka:


Biahme vzeli 4, no na ednoto ymria podlojkata
Taka che rumuncite da izviniavat no malko skupichki idvat, osven ako ne vdigat cenata zashtoto sa na sobstven koren.
Zasega semena bashta mi niama da vzima.

Edna kaktusarka ot Australia sia predi 3 meseca - beshe si kupila 3 semenca ot Cactus HEaven kogato biaha kum 7-8 LIRI za edno seme i vsichkite i poniknaha - 100% kulniaemost.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Anketa - sbornikнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано21.02.07 12:47



Samo da kaja che zapochnah da pisha sbornika na kakusarite za tazi godina (tozi, koito 2005 go pisaha Galin i Dimitur Velchev). Ako niakoi vse oshte ne se e vkluchil, a ima jelanie, da si izprati dannite. Povecheto vi ima, no za vseki sluchai.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Anketa - sbornikнови [re: maiahr]  
Автор asensy ()
Публикувано21.02.07 19:43



А ние ще го видим ли този прословут сборник.



Тема Site semena Pygmeocereusнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано22.02.07 18:08





ima i dosta kartinki za lubitelite na South American cacti.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Re: Anketa - sbornikнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано22.02.07 18:11



Ako niakoi ima site, kudeto da uploadne PDF file, obadete se. Inache na hartia shte go razpechatam....

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Site semena Pygmeocereusнови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 13:05



Maya , tazi stranica ne shte da se otvarya :(



Тема Re: Site semena Pygmeocereusнови [re: Sulcofan]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано24.02.07 16:18



Мая е пропуснала една буквичка. За това не ще да се отвори.
Сайтчето е :


А може това да е друг сайт. Мая ще уточни.

Редактирано от scleri на 24.02.07 16:21.



Тема Re: Site semena Pygmeocereusнови [re: scleri]  
Авторpetridish (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 20:23



еи това е саита:
http://cacti-at.info



Тема Re: Site semena Pygmeocereusнови [re: petridish]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 17:34



Sega saita se otvarya ;-)))
A az da se pofrackam - poniknaha mi ( t.e. puskat koreni ) Maihueniite , ako se razviqt i normalni rasteniya she padne cherpene !!!!



Тема Re: Site semena Pygmeocereusнови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано26.02.07 10:25



Da, site e: http://cacti-at.info, sorry za greshkata.
Sulco, tova sa tezi ot Germany li?

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Site semena Pygmeocereusнови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 14:24



Ne gi znam otkade sa Maya , ne sum pazaruval ot tyah oshte. Nared li e vsichko s Mammillaria eggregia ? Posadihte li semenata ?
Az nai-nakraya posadih edni semena ot Micropuntia pulshella , ku peni 2001 ot Mesagarden , ot ednoto paket4e poniknaha 4 za po-malko ot sedmica , stiga da udarjat fronta she e golyam kef - dosega sum kupuval pak ot Mesa na dva pati reznici , no za razlika ot vsi4ki ostanali Opuncievi , koito imam ne iskaha da rastat i bavno izsahnaha !!!!



Тема NOV SITEнови [re: Sulcofan]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 14:56



Mnogo interesen sait shpekovan s mnogo snimki za ljubitelite na Austrocactus , Maihueniopsis , Maihuenia , Puna , Tephrocactus !

www.austrocactus.de



Тема maleeeнови [re: Sulcofan]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 15:23



Ako se 4udite kak izglejda Neowerdermannia worwerkii v habitata eto vi link da ya vidite :
http://www.inspiracio.com/cacti/bol2003/020/DSCN0349.JPG

Ako moite 6 rasteniya se klonirat taka i napolovina samo...



Тема celiya NOV SITEнови [re: Sulcofan]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 15:34



http://www.inspiracio.com/cacti/bol2003/index.html



Тема Flora Sofia Martнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано02.03.07 12:14



Дата на провеждане: 07 – 11 март 2007 г.
Място на провеждане: Национален дворец на културата
Периодичност: Два пъти годишно
Поредност: 28-мо издание
Профил: Цветя, посадъчен материал, озеленяване, торове и препарати, керамика, аксесоари
Целева група: Специалисти и широка публика
Организатор: Агенция Булгарреклама

28-то издание на специализираната изложба ФЛОРА за пореден път ще превърне Националния дворец на културата в истински оазис за приятелите и почитателите на цветята.

Основни тематични направления:

Саксийни растения и рязан цвят
Декоративни храсти и дръвчета
Посадъчен материал
Торове и препарати
Тревни и почвени смески
Интериорно и екстериорно озеленяване
Керамика и аксесоари
Великденска украса
Специализирана литература

Български производители и търговци, както и дистрибутори на чуждестранни фирми от областта на цветопроизводството и градинарството ще имат възможността да рекламират своите експонати, да разширят клиентската си мрежа, да обменят опит с останалите участници, да сключат сделки и да осъществят бизнес контакти с партньори от цялата страна, както и да реализират директни продажби в рамките на изложението.

Градината, неразделна част от всеки дом или офис, е място за отмора, за провеждане на бизнес срещи или празненства, едно пространство, което може да се подреди съобразно личните предпочитания и индивидуалност. В този смисъл пролетното издание на ФЛОРА отново ще предложи на посетителите растения за интериорно и екстериорно озеленяване и подходящи аксесоари.

Заявете своето участие на ФЛОРА – пролет 2007, ако искате да реализирате своята продукция или да намерите нови бизнес - партньори.

Посетете ФЛОРА, ако искате да озелените двора, балкона, дома или офиса си, или просто сте ценители на красивото.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Flora Sofia Martнови [re: maiahr]  
Автор asensy ()
Публикувано02.03.07 23:31



Ще правим ли засечка някой ден



Тема Re: Flora Sofia Martнови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано03.03.07 09:49



ZDR ,

Ako nqkoi nameri tam Yavia Criptocarpa s podlojka ili ne , moje li da me vemish ? :) max 5 euro za 1 rastenie ? :)

cejelavam da pazaruvam taka no mai tasi godina nqma da ima pak v Varna :)

Clement




Тема Re: Flora Sofia Mart/Yaviaнови [re: clement]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 20:35



Clement , Yavia se prodava na podlojka , no ne v BG , a v CZ , i ne e tolkova skapa.
Az ve4e pora4ah , no ima golyama veroyatnost da sa ya pora4ali oshte pone ....1500 drugi kolekcioneri :((( taka 4e , edva li she me ogree !



Тема Yavia Cryptocarpaнови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано05.03.07 10:16



Nie poruchahme ot

no biaha svurshili. Sega moje da ima pak.
Posle poruchahme ot UK po 4 Pounds ednata:


Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Re: Flora Sofia Mart/Yaviaнови [re: Sulcofan]  
Автор clement ()
Публикувано06.03.07 21:04



merci za vas otgovori :)

ve4e polu4ah 2 v 4ehiq s podlojaka. shte pravq semena da imam s osven Korene :)

Clement




Тема vapros4eнови [re: clement]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 15:14



Някой поля ли вече за пръв път кактусите? Мамилариите ми имат много пъпки и се изкушавам да ги полея





Тема Re: vapros4eнови [re: Neli]  
Автор asensy ()
Публикувано10.03.07 18:21



Моите ги полях леко в неделя, защото се бяха спаружили.



Тема Flora Prolet 2007нови [re: asensy]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 20:11



Florata si otiva , s neya si otidoha ot raftovete na Rangel i 5 Machaerocereus erucca , ot koito 3 sa u men edin u Asen ( Sy ) , na pe4elivshite 4estito , na ostanalite - idva Flora Esen 2007 , ne se kosete ;-) Cenata im beshe pove4e ot skromna , ako se ima v predvid cennosta na vida e napravo smeshna .
Az sega otivam da poleya pridobivkite sas silno 4erveno Melnishko ot racete na bashta mi - da e jiv i zdrav ... i az da sum jiv i zdrav che da 'polivam' tova-onova :)



Тема Re: Flora Prolet 2007нови [re: Sulcofan]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано11.03.07 02:01



Nazdrave! А 5-tia Machaerocereus е при мен.





Тема Re: Flora Prolet 2007нови [re: Ariocarpus]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано11.03.07 11:23



А аз сях преди седмица десет семенца от eruca. Стискайте палци да не са стари и да поникнат поне половината.
Вярно е че позакъснях тази година, но имах сериозна причина. При вас как вървят тазгодишните сеидби? Поникнаха ли вече ? Ще има ли радост?

Редактирано от scleri на 11.03.07 11:44.



Тема Re: Flora Prolet 2007нови [re: scleri]  
Автор asensy ()
Публикувано11.03.07 18:03



При мен сеидбата е горе-долу. От Меса поникна от почти всичко, но по 1-2-3 броя. Сега започвам да сея Дохналиковите семена.



Тема Re: Flora Prolet 2007нови [re: asensy]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 17:29



Pri nen kalnyaemostta tazi godina e otnositelno dobra - v zavisimost ot firmata dostav4ik , ot Succseed , kakto vinagi e na 99 do 100 % tuk ne vlizat samo varietetite na Lobivia ferox v. longispina i v. potosina ot tyah ot 10 semena ponikvat mejdu 4-6 , tova se otnasya i za Sulcorebutia , samo S. augustini se okaza pi4 i pokalna mnogo dobre. Ot Mesa Garden , semenata sa sashto OK , za parvi pat mi poniknaha Maihuenia , kakto i edni zabraveni semena ot Micropuntia pulshella ( pora4ani 2001 ) poniknaha na 5-tiq den ;-) . Mnogo zle sa semenata ot Koehres , ot pora4anite semena ponikna dobre samo Peniocereus gregii v. transmontanus - ot 10 semena imam 8 semena4eta. Jan Jecminek , ot nego pora4ah pove4e Opuncievi , taka 4e she po4akam po-dalgo.

Scleri , ne sum zabravil za Trichocereus skottsbergii ;-) , taka da znaesh !



Тема Re: vapros4eнови [re: Neli]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано13.03.07 13:53



Аз лично още не смея да поливам... много студено става при нас през нощта...





Тема Re: Flora Prolet 2007нови [re: scleri]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано13.03.07 13:57



Ето при мен какво е положението:


Само от Мамиларя голди нищо не поникна.






Тема Re: vapros4eнови [re: Sony^-]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано13.03.07 16:06



Аз полях част от моите още преди седмица, но те определено имаха нужда. Зимуваха в топла стая / 22-25 градуса/ защото другаде нямах място. Загубиха доста влага и се бяха збабичосали / тоест набръчкали/ . Полях ги с топла , по скоро гореща, вода. Съвзеха се за няколко часа. Буквално пред очите ми. Нямам намерение обаче скоро пак да ги поливам. Поне докато не покажат признаци на растеж, и се надявам това да е колкото се може по-късно за да мога да ги изнеса на светло. Ако сега тръгнат да растат ще стане беля. Сигурно ще се източат защото в стаята не е достатъчно светло.



Тема vapros4e/otgovor4eнови [re: scleri]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 22:34



Ako nyakoi ot vas ima Pterocactusi v kolekciyata si , tryabva da zapo4ne da gi poliva ..ili pone da e zapo4nal. Za da ima uspeshen caftej te zapo4vat da se polivat ot kraya va Fevruary - na4aloto na mart. Moite cyala zima sa navan , a ot na4aloto zapo4nah da gi polivam , polyah i studoustoi4ivite Opuntia. Corynopuntia sashto zapo4vat da se polivat ot sega za da imat sila da cafnat.



Тема Re: Flora Prolet 2007нови [re: Sony^-]  
Автор clement ()
Публикувано15.03.07 09:11



Zdaveijte ,

za men tasi godina e mnogo uspeshna za seme. ot okoli 150 vida samo 6 ili 7 ne poniknaha. i mnogo trudni vida ima kakto Austrocactusi , Pediocactusi , Sclerocactusi .
sega po4va rabota da gi pasish jivi i zdravi . spored men nai trudno e sega.

Pozdrave.

Clement




Тема Re: Flora Prolet 2007нови [re: clement]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 15:39



Клеман успех в опазването на бебетата!





Тема Gotov sym !нови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано18.03.07 23:23



aide , tosi week end , rejih da iskaram navenka vsi4ki kaktusi (v Oranjerqta). samo 2 zagubi , dva dni ot rabota ...i svershi ve4e .
mi ostana da instaliram siterna za vodata , i drugi neshta . gotov sym za nov seson.
samo da ne padne styd sega .
imam okolo 2000 kaktusi da prisajda ...nama da sym mnogo v ICq :)

Clement




Тема Re: Gotov sym !нови [re: clement]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 18:28



Браво Клеман, това е голяма работа да изкараш всичко на вън. Ами ако бяхме по наблизо до Варна бих ти предложила помощ за пресаждането, пък на мен щеше да ми е готино да пипна 2000 кактусчета





Тема Cintia Knizei cufnaнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано24.03.07 21:33



Ako sum propusnala da se pohvalia na niakoi..za 1 put v jivota si edna malka Cintia cufna.
Eto snimka



Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Re: Cintia Knizei cufnaнови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 15:01



mnogo e hubava !!! pozdravi , na basta ti !
men pak mi predstoi golyamoto mestene sus vsichki nalichni trani :(



Тема da se pohvalqнови [re: Sulcofan]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 06:46



Здравейте!
Да се похваля! Имам нови придобивки. Колекцийката ми се увеличи с още 25 растения, които получих от Радка Серафимова. Много са хубави кактусчетата, имат добре развита коренова система и се надявам да не загубя някое от тях.
Желая Ви приятен ден!



Тема Re: da se pohvalqнови [re: Neli]  
Автор maiahr ()
Публикувано26.03.07 08:12



Neli, sloji si gi v albuma i prati link...

Bashta mi sushto ima niakakvi novi proidobivki v prenosnia smisul na dumata. Niakakvi semena ot tephrocactusi reshili da pokulnat predi 1 sedmica.. osobenoto e cha sa siati MINALATA godina.. i toi sega sluchaino gi nameril v niakakva izostavena saksiika.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Cintia Knizei cufnaнови [re: maiahr]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано28.03.07 08:54



Супер ти е Cintia-та!

Нели, ще се радвам да ти видя новите придобивки.





Тема Re: Cintia Knizei cufnaнови [re: Sony^-]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 18:58



немога сама да ги кача в нета, трабва да чакам да се прибере синът ми.



Тема Seeneнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано31.03.07 10:29



Bashta mi veche posia dosta vidove, no kato gledam ima da see oshte.
Ot niakoi pokulna vsichko - do 100% kulniaemost.
A ima edna Mammillaria Hernandedzii ot Heaven - ot 200 semena NISHTO ne izleze. Dobre che beshe poruchal i ot drugo miasto oshte 100, ta ot tam okolo 10 poniknaha.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема честит празникнови [re: maiahr]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 07:24



Честит празник кактусари!
Нека трудът Ви се увенчае с много цвят и бодли през новия сезон!





Тема Re: Seeneнови [re: maiahr]  
Автор clement ()
Публикувано01.04.07 10:40



semenata trbva da se rejat s edin scalpel ili s edin Maketno noj , samo da ostavi vodata da vlisa vytre. nqma da ima 100 % da poniknat no pone nqkolko pove4e s Sigurnost.

ne vyrlesh semenata , moje da go pravish sega :)

Clement




Тема Re: Seeneнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано02.04.07 04:16



thanks Clement. Shte probvam.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Anketata e gotovaнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано02.04.07 04:22



Sbornikut na kaktusarite v BG gotov, ako niakoi ia iska na hartia da se obadi. Ako niakoi moje da ia kachi na site da se obadi...

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: КАКТУСИнови [re: asensy]  
АвторDarksy (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 13:13



Здравейте!
Справих се с памуковата въшка,но сега май нещо други ни е нападнало. Вижте този боцко: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16934&AlbumId=67905
Сега не изглежда така. Всички топчета,без едно са вдлъбнати на вътре и цвета им е гаден... жълто,кафяв. Може и още да спят - не съм ги будила, но да ви питам от какво може така да се вдлъбнат топченцата? Преди около 4-5 дена ги пръсках с агрия 1500,но няма видимо подобрение.
ПОМОЩ!



Тема Cheshki siteнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано05.04.07 10:39



Tozi chovechec si e updatenal site. Specializira se v Sclerocactusi i Pediocatusi, no ima i Uebelamnii. Ima i MNOGO, MNOGO interesni snimki.




Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1

Тема Re: Cheshki siteнови [re: maiahr]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 11:01



Maya , ne znam otkade iznameri tozi sait , no sega si imam probem - iskam ot tezi Ubelmanii !!! Iskam gi vsi4kite !!!



Тема Re: Cheshki siteнови [re: Sulcofan]  
Автор maiahr ()
Публикувано06.04.07 17:12



Az si pisha s onzi ludia (ako si go vidial na snimkite) Rudi. Bil e 3 meseca v Brazilia. Obache vsichko e mnogo skupo... cenite my sa v Evro..

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Cheshki siteнови [re: maiahr]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано06.04.07 21:37



Здравей Sulcofan .

Предлагам ти да хвърлиш око на едно сайтче. И то е чешко. / Възможно е да си го виждал/ Според мен и в него има няколко интересни предложения. Там също предлагат Uebelmania . Аз съм си харесал едни Echinocactus - и . Ако искаш да направим кооперация за пощенските разходи, и да се опитаме да си купим по няколко чешки бодливеца.

Адреса е -





Тема Re: Cheshki siteнови [re: scleri]  
Автор maiahr ()
Публикувано08.04.07 22:32



Duben kaktus predlagat samo grafted Uebelmanii, nie sme vzimali ot tam. ako shte poruchvate vi suvetvam da se suberete povecheko, zashtoto poslednia put ni iskashe 12 Euro za poshtenski razhodi za 1 kashonche.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Cheshki siteнови [re: maiahr]  
Автор asensy ()
Публикувано08.04.07 23:24



Аз съм си набелязал някой друг трън, ако има желаещи може да направим партия.



Тема moite cactusiнови [re: asensy]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 01:15



http://snimka.bg/album.php?album_id=122051
Извинявам се, че снимките не са качествени, правени са с телефон.





Тема Re: moite cactusiнови [re: Neli]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано09.04.07 10:32



Нели, много интересно е станало.

Искам и аз градина!



Тема Re: молянови [re: Sony^-]  
Автор non_anonМодератор (непознат )
Публикувано09.04.07 13:13



Време е да отворите нова тема за кактуси.



Тема Re: Cintia Knizei cufnaнови [re: maiahr]  
Автор maiahr ()
Публикувано10.04.07 09:23



tazi cintia e na 4 godini.. niakoi me pita..

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Cheshki siteнови [re: asensy]  
Автор maiahr ()
Публикувано10.04.07 09:24



ti rastenia li shte poruchvash ili semena?

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Cheshki siteнови [re: maiahr]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано10.04.07 10:59



Здравей.

Не съм сигурен дали точно мен питаш, или някой от другите колеги. Аз лично предложих да направим обща поръчка за растения. Искам да си поръчам само няколко Echinocactus polycephalus и horizonthalonius а може би и още две, три други нещица. Семена поръчах и тази година доста. Нямам много време да ги наглеждам и резултатите хич не са добри. Доста видове въобще не покълнаха, а тези които покълнаха един път вече ги засуших защото ме нямаше десетина дена. Направо ме е жал да ги гледам. Все пак положението не е съвсем загубено. На есен ще броим пилците и тогава ще видим какво е оцеляло.
Лошото е че като сееш семена точно тези на които най-държиш не покълват, а някой друг вид вземе че излезне на сто процента. После от единия нямаш нищо, а от другия двайсетина семеначета ти заемат всичкото свободно място. / това оправдание си го измислих на скоро за да ми е чиста съвеста като си поръчвам готови, отгледани семеначета, а не семена./



Тема Re: Cheshki siteнови [re: maiahr]  
Автор asensy ()
Публикувано10.04.07 20:48



Аз искам растения. Повечето са на присадка, което не ми пречи.



Тема Re: Cheshki siteнови [re: asensy]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано10.04.07 21:47



Здравей Asensy.

Да изчакаме ли още малко, ако някой друг пожелае да се включи, или да оформяме поръчката?



Тема Re: Cheshki siteнови [re: scleri]  
Автор maiahr ()
Публикувано11.04.07 07:41



Nie ot Duben kaktus (nali za tiah govorsh) veche poluchihme 3 kashoncheta s kaktusi predi niakolko meseca i sega shte se vuzdurji bashta mi. Puk i toi pochna da see i te puk vzeha da niknat i po-dobre da se susredotochi vurhu semenata.

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Cheshki siteнови [re: maiahr]  
Авторлoфoпopko (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 08:11



и аз бих се вкючил с 4-5 растениица



Тема Re: Cheshki siteнови [re: лoфoпopko]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 10:44



Az ve4e napravih pora4ki , i kakto vinagi jelanieto naddelya nad razuma , pora4ah i ot duben i pak ot ljubimiya mi sait na Michael Kiessling...napravo se o*rah kato za predposledno.
Inak , za priyatelite , koito znayat -Petri4koto slance e v deistvie - kaktusite ponapapiha , opekoha se yako sega si stiskam palci da cafne nyakoya ot Cumulopunciite ili Maihueniopsis.



Тема Re: Cheshki siteнови [re: scleri]  
Автор asensy ()
Публикувано11.04.07 10:57



Ми може да изчакаме малко.



Тема Re: Cheshki siteнови [re: asensy]  
АвторSulcofan (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 13:09



burkal sam se - pora4ah ot drug 4eh , hvarlih oko i na Duben i mi haresaha nyakoi nesta. Ako se pravi pora4ka , pls. kazvaite koga i az se vkljucvam s palna sila.



Тема Re:КАКТУСИнови [re: asensy]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 10:56



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]



Тема Re: Snimki ot semiнови [re: EsmeVihronrav]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 10:58



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]



Тема Cheshki siteнови [re: maiahr]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 10:59



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]



Тема Re: Site semena Pygmeocereusнови [re: maiahr]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 11:01



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.