Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Посев 2007нови [re: NOTO]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано08.02.07 14:08



Възможно е да е така наистина. Вече време ли е да ги проветрявам, аз все си мислех, че след 2 месец трябва да почвам с отварянето на капака.



Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано08.02.07 15:54



От заразени с плесен семена е проблемът явно! Руснаците я наричат кореноножка - отвратителна история, патил съм, въпреки че тук колеги се чудеха и твърдяха, че нямало такова нещо.
Май нищо ново не мога да те посъветвам - просто си загниват откъм коренчетата, стават прозрачни и...край! И фунгицидите особено не помагат.
Това, което бих направил - бързо засушаване и проветряне, пикиране в нова, добре пропарена почва, обаче с идеята от стария субстрат да не остава по коренчетата!!! Дори с риск да скъсаш нежните коренчета. Засей ги в отделни съдчета - 4-5, извади ги от парничето и опитай пряко слънчево греене! Някои ще загинат от слънцето, други ще оцелеят - все едно - пак е по-добре от тая гадна плесен - тя ще ги умори на 100%!
Сори, това съм преживял - това споделям! И не унивай, просто при следващ посев - дезинфекцирай семена и почва всякак, както се сетиш или прочетеш! Може да е само от полза за посева.



Тема Re: Посев 2007нови [re: PAGANEO]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:48



Не се сещам къде го прочетох,но дезинфекция с 1-1.5% р-р на кислородна вода може да има ефект.



Тема Re: Посев 2007нови [re: NOTO]  
Автор asensy ()
Публикувано08.02.07 18:24



Миналата пролет имах доста гъбички и плесен. Пръсках ги с кислородна вода. Едни загинаха, други на следващия ден се бяха увеличили. Декември сях семена от Меса гарден. Незнам дали семената бяха здрави или защото пекох почвата на стотина градуса или от нещо друго, но нямам грам гъба, плесен или някаква друга гад. Топенето в калиев перманганат при мен е задължително, но не е гаранция за дезинфекция. По-скоро ми се струва, че семената омекват и по-лесно поникват.



Тема Re: Какви са тези кактуси?нови [re: мaн]  
Автор asensy ()
Публикувано08.02.07 18:25



Левият е някакъв Oreocereus



Тема Re: Посев 2007нови [re: PAGANEO]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано09.02.07 12:12



Мерси Паганео, така и ще направя. Сега като че ли малко се позакрепиха. Да се надяваме, че след като ги извадя на сухо и проветриво ще се оправят съвсем. Почвата я пекох, дезинфекцирах, сложих и кинозол и пак проблеми... Другият път ще сложа дървени въглища и ще дезинфекцирам семената в калиев перманганат, пък дано да има ефект.

Мерси много.



Тема Re: Какви са тези кактуси?нови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано09.02.07 19:12



lqvo oreocerus celsianus dqsno Polaskq chechipe MNOGO jaden !!!

Clement




Тема Анкета 2007нови [re: asensy]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано12.02.07 11:53



Я за да съживим малко клуба, напишете кой какви видове е садил тази година, от коя фирма са семената и каква е била горе долу кълняемостта.

Мисля, че ще интерестно да се знае за следващи поръчки.





Тема Re: Анкета 2007нови [re: Sony^-]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 19:09



Някой има ли опит със сеене на Uebelmannia?Почви,температури и т.н.



Тема Re: Анкета 2007нови [re: NOTO]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 19:43



Аз съм сяла на фирма Геясем - семена микс. От 105 семена ми поникнаха 98 растения, нито едно не загина, но са само 3-4 вида кактуси. Есента ги пикирх в чашки за кафе. На мен още не ми приличат на нищо като са малки не мога да определя какви са, струва ми се че повечето са ферокактуси има и опунция.
Ами това е, аз никога не съм си поръчвала семена от голими фирми. Мисля си че не съм такава голяма специалистка и не съм събрала още достатъчно смелост да се пробвам. Като чета тука големите кактусисте как сеят и гледт с лампи се чудя аз как успях с едно стъкло върху саксията да поникнат толкова растения.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.