Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Посев 2007нови [re: asensy]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано06.02.07 11:13



Здравейте,

понеже тази година засях по-рано от миналата(нали имам вече оранжерийка и лампа за малките) та вече почнаха проблемите с разсада ми. Засях около 6 вида Астрофитуми от тези японските хибриди. Семената бяха на Кьорес и имах много добро покълване - почти 80%. Проблема е, че при тях немога да се оттърва от гъби. Направо ги измориха. Останаха ми около 50 % от това, което покълна. Направо ужас. Засях и други видове, но при тях нямам никакъв проблем с гъбите. Пръскам всяка седмица с Кинозол, но от време на време пак ми умира по някой друг кактус. Сяли ли сте от тези видове и как се справяте с гъбите при тях? Явно, че са много изнежени, но пък все трябва да има начин да се спасят.

И още нещо - от единия Астрофитум ми излезна кристатна форма. Въпроса е да я оставя ли на собствен корен или да я кача на нещо?

Мерси много за отговорите.

Поздрави Sony^-





Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано07.02.07 12:39



Никoй ли няма в форума?





Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 16:27



Да не те отчайвам, ама всички сериозни кактусари са изпаднали в летаргия като мечоци. А пълна информация можеш да получиш само от тях, аз не смея да давам съвети, защото не съм сяла "специални" семена.
Кактусарите, ако не се събудят до 22 март ще им изпратим по една пролетна картичка, дано се смилят тогава над нас





Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
АвторЦвeтko (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 17:46



Ний сне тук, но ни нема!



Тема Re: Посев 2007нови [re: Цвeтko]  
Автор asensy ()
Публикувано07.02.07 19:57



Декември сях Astrophytum onzuka, поникнаха три и още са живи. Нямам проблеми с тях за сега. Нямам идея защо точно те ти правят проблеми.



Тема Re: Sitesнови [re: Neli]  
Автор maiahr ()
Публикувано07.02.07 20:07



Da, tova e na Ivan ot Burgas. Mnogo svesten chovek...

Мая
[url]http://new.photos.yahoo.com/majahristozova/album/576460762343311408#page1


Тема Re: Посев 2007нови [re: asensy]  
Автор clement ()
Публикувано07.02.07 20:21



siguren li si (sigurna moje bi )

4e gybite te ubqt kaktus4e ? gledai dali ima 4erni muhi , i kogato gi poluvash , sloge BI58 . ako oshte umirat , probvai fongitsid Ditan 45 (mancobeze ima vytre )

ne snam dali kakvo sym pisal e qsno ...

Clement




Тема Re: Посев 2007нови [re: clement]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано08.02.07 11:16



Разбираемо е това дето си написал спокойно.



Ами мухи няма слава богу, мисля си че са гъби, защото се появяват мрежички точно като на гъбичните заболявания. Семеначетата стават прозрачни и край. Много странна работа.




Тема Какви са тези кактуси?нови [re: Sony^-]  
Автормaн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 13:10







Тема Re: Посев 2007нови [re: Sony^-]  
АвторNOTO (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 13:29



Имал съм подобен проблем и оставам с убеждението,че самите семена са заразени и ако не си ги дезинфекцирал(а) добре....Нищо не помага освен смяна на почвата-добре пропарена и дезинфекцирана с фунгицид.И малко по-сухо-което растение е здраво и на суха почва пак вирее.Открии ги напълно да се закалят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.