Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Моля за съветнови  
Автор fireball (горещ)
Публикувано03.09.06 10:07



Здравейте!
Реших тази година и аз нещо да отглеждам на балкона... няма да изброявам какво точно, но сред цветята има едно трендафилово храстче, което много обичам и което бълваше цвят след цвят до скоро. Нападнаха го някакви вредители, много дребнички, които плетат паяжинки около цветовете и върховете на клончетата... храстчето загива и не знам как да го спася... имате ли информация какво може да убие тия гадове? Питах в 3 цветарски магазина, но ми вдигат рамене... продавали цветя, но не разбирали от листни въшки...



Тема Re: Моля за съветнови [re: fireball]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 19:00



Ектокил или клинес - пръскаш и оставяш на сянка заняколко дни.
Ако става въпрос за онези паячета (то не са и паячета, а едни такива някакви членестоноги отвтратителни розови с бял мъх не по-големи от 1-2 мм), дето си правят едни такива бели мъхести топчета - много са досадни и много трудно си чистят...
Може да се наложи няколко пъти да пръскаш, но гледай да има 2 седмици почивка, защото може да умориш растението...
При мен ту изчезнав, ту пак се появяват и доста цветенца са ми унищожили...
Явно тази паяжина, която плетат ги предпазва по някакъв начин от препаратите, затова често се налага и миене под душа с ръчно почистване на "всичко живо".
Упорити са, но се надявам, че ще имаш успех!





Тема Re: Моля за съветнови [re: fireball]  
Автор djes ()
Публикувано04.09.06 20:23



Здравей,това със сигурност са акари. На моята роза бяха опадали дори листата.От агроаптеката ми дадоха НИСОРАН - препарат за акари. Напръсква се растението и след няколко дни започва да се оправя. Успех!





Тема Re: Моля за съветнови [re: fireball]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 11:29



Това е паяжиновиден акар. Във всяка една агроаптека в която влезеш и обясниш какво е, ще ти дадат препарат, много по-ефикасен и евтин от това, което се продава в цветарските магазини



Тема Re: Моля за съвет [re: fireball]  
Автор fireball (горещ)
Публикувано05.09.06 16:35



Благодаря на всички за съветите... купих си Лактофол и пробвам с него... до няколко дена ще разбера дали действа...
Поздрави!



Тема Re: Моля за съветнови [re: fireball]  
Авторвeceлият (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 17:08



Не съм много сигурен,но пробвай:разтвори в 0.5 литра вода 1 капсула какъвто и да е антибиотик.Ако е в пласмасова скатула, раздели двете половинки и използвай само прахта.По този начин всяка пролет рпофилактично обработвам всичките си саксии и има ефект.Просто пробвай




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.