Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 21.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Растения в колет  
Автор eзepo (само жива)
Публикувано10.08.06 16:06



Някой знае ли как стои въпроса с изпращането на растения в колет за чужбина? Искам да изпратя коренчета от рози, от родната им къща, на едни близки в Аржентина- дали ще ги конфискуват на границата?

От всичко по малко и накрая нищо- съвсем по френски.



Тема Re: Растения в колетнови [re: eзepo]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано10.08.06 19:09



Прати ги не с колет по пощата, а по куриер.



Тема Re: Растения в колетнови [re: Гинec]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано11.08.06 09:28



и все пак аз имам съмнения, че не е разрешено изпращането на каквито и да е семена и растения от частни лица...


мисля, че е свързано с опасността от разпространяване на заболявания и паразити по растенията, но... може да се пита в която и да е куриерска служба - те няма начин да не знаят...
Успех!



Тема Re: Растения в колетнови [re: eзepo]  
Автор maiahr ()
Публикувано11.08.06 09:35



Niama mai da ti razreshat ot poshtata tyk, no probvai.
Az sam izprashtala po poshtata do Arjentina. Triabva da gi pusnesh kato obiknovena pratka i shte patuvat kam 3 sedmici. V obiknovenite pratki ne se deklarira sadarjanieto. Inache ako iskash barza ili preporachana triabva da deklarirash sadarjanieto i daje niama da ti razreshat ot tyk da ia pusnesh. Za Arjentina e zabraneno izprashtaneto na 'semena i posadachen material', a korenite sa tochno tova.
Estestveno moje i po kurier, no shte e dosta skapo.

Мая



Тема Re: Растения в колетнови [re: maiahr]  
Авторeзepo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 18:15



Аз доста пъти вече съм изпращала колети и дори като обикновенна пратка / и моите пристигат за около 3-4 седмици/ искат да напиша какво съдържа колета. А и когато ми изпращаха на мен от Аржентина всеки път колетът беше отварян на митницата и имаше приложен протокол. Затова се притеснявам, че ако не напиша истинското съдържание, ако на някоя от митниците колетът се проверява и намерят нерезрешени за изпращане неща- може и останалото да не пристигне.
А по куриер наистина ми е доста скъпо.
Благодаря на всички!:)
Много ми се искаше да им изпратя нещо истинско и живо оттук...



Тема Re: Растения в колетнови [re: eзepo]  
Авторclass (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 23:14



една идея само: можеш да им изпратиш поне дребни семенца от местни растения, но ги замаскирай в нещо друго - книга, сувенир... нещо такова. не мога да се сетя как може да се скрие корен от роза... може би ще трябва да имитираш някакъв хербарий в рамка





Тема Re: Растения в колетнови [re: eзepo]  
Автор vanila_varna ()
Публикувано15.08.06 15:03



Идеята със замаскирането е добра. Можеш да не изпращаш корени, изпрати резници, пак ще могат да ги засадят. По-лесно можеш да ги маскираш - има разни фигурки, в които можеш да ги пъхнеш, да аранжираш някоя от ония баби яги с тях, или още по-лесно - има едни сувенирни картини с много дълбоки рамки - има предостатъчно място отзад.

Редактирано от vanila_varna на 15.08.06 15:05.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.