Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Латинка - жълти листанови  
Автор whiteapple (непознат)
Публикувано10.06.06 12:53



Здравейте!
Имам на терасата саксия с латинка.Днес цъфна с много красив, топъл оранжев цвят!Обаче забелязах от няколко дена, че по най-долните листа се появи едно неравномерно пожълтяване (като мраморни петна) ...Терасата е южна, няколко часа на ден слънцето я огрява пряко.Дали то я прегаря или нещо друго е проблема...?Дали и латинките страдат от липса на желязо като петуниите?
Ако имате идея как да и помогна...?... моля, кажете...





Тема Re: Латинка - жълти листанови [re: whiteapple]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано11.06.06 09:14



...доколкото знам латинките обичат бедна почва, изобщо не трябва да се подхранват..., аз имам много...и каскадни и обикновенни..., и на моите някои от листата пожълтяват, но аз просто ги махам...и миналата година ми цъфтяха до най-късна есен...
ама може и да не съм права, така че ще чакам и други отговори





Тема Re: Латинка - жълти листанови [re: CъH]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано11.06.06 11:15



нормално е да пожълтяват долните листа, аз ги премахвам редовно :)



Тема Re: Латинка - жълти листа [re: whiteapple]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано11.06.06 14:43



Латинките обичат яркото слънце, така че на твоята латинка и е екстра на слънчевия балкон. :)

Почвата на латинките трябва да е богата и лека, с възможност за оттичане на водата(т.е. почвата да има добри дренажни свойства).

Щом латинката цъфти с хубави и здрави цветове, значи й харесва как я гледаш. При недобри условия повечето цветя или са с дребни и деформирани цветове, или въобще не цъфтят.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.