Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шмак! Помощ!!!  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано19.05.06 19:17



Това е Рус Тифина, или Шмак. Много е красиво, особено през есента с огненочервените си листа. Обаче. Имах неблагоразумието да го засадя в градината. Сега така се е разпрострял, че не знам как да се отърва от него. Това е все едно плевел, но в голям мащаб. Пуска корени на 5-10 метра и от тях избуяват нови растения. Все едно филм на ужасите. Сега е тръгнал по поляната ми, и не знам какво да правя. Ако някой има идея, да я сподели. Моля!!!



Пътят е дълъг, пътеката-стръмна!

Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: lelq]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано22.05.06 19:59



Опитах да го гледам в саксия, но го изгубих. Има го в нашия град на няколко места, но не дава издънки. Преди 4 години намерих едно поникнало от семенце растение и го засях в саксия, но оживя само една година.



Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: lelq]  
Авторisa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 01:25



Аз изкоренявам издънките докато са още малки, а тази година помолих да ми отрежат с машина една по-голяма която бях изпуснала. И аз имам проблеми с рус туфината, още повече че са две - едната е форма с много насечени листа и е много красива. Както казват, всяко удоволствие се заплаща.



Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: isa]  
Автор hat6epsut ()
Публикувано23.05.06 15:04



Не мога да ти кажа как да се оттървеш от издънките-освен чрез изкореняване,но имам предложение как да си спестиш бъдещи неволи.Може би е редно да изкопаеш голяма дупка в твоя фантастичен двор,в която да засадиш растението в много голям съд.Така пак ще е в земята,ама няма да завземе двора.
Успех!!



Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: lelq]  
Автор hedgehog (бодлив)
Публикувано26.05.06 18:44



Красиво е и когато цъфти, или каквото прави там и прилича на цъфтеж.
Не го пипай, махни другите растения...




Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: Гинec]  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано29.05.06 21:57



Не дава издънки???????????????? Това не може да бъде! Ако искаш, ще ти дам издънки, само после да не ме проклинаш Явно саксията е твърде тясна за големите му възможности

Пътят е дълъг, пътеката-стръмна!


Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: hat6epsut]  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано29.05.06 22:03



Благодаря за съвета, но мисля, че е много късно. ТЯ Е НАВСЯКЪДЕ! Трябва да разваля доста голяма част от зелената площ. Засега се ограничавам само в отскубване на издънките, но знам, че това е само временна мярка.

Пътят е дълъг, пътеката-стръмна!


Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: hedgehog]  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано29.05.06 22:07



Ами тогава ще имам цял двор само с рус тифина Може и съседите да пострадат А знаеш ли какви ценни растения имам?

Пътят е дълъг, пътеката-стръмна!


Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: lelq]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано30.05.06 19:17



Прати ми най-кривата издънка около15-20 см. Мисля да отглеждам Шмак като бонсай. Ще ти пиша на белижка адреса.



Тема Re: Шмак! Помощ!!!нови [re: lelq]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано30.05.06 19:21



Тъй както те чета, май не са издънки, а нови растения, засяти от семена. Пробвай да махаш цветовете преди да са узрели семената, макар и това да развали хубавия есенен и зимен вид на растенията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.