Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лавандуланови  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 10:33



Купих си от производител разсад от лавандула
Как се прихваща това нещо?
В смисъл - подразях корените, връхчетата, полях, ама много сухо ми се вижда нещо самото растение, даже и игличките се ронят. Лесно ли се прихваща? Възможно ли е нито един корен да не се хване ?



Тема Re: Лавандуланови [re: Eвa]  
Автор Cristal (Cristal_Blue)
Публикувано31.03.06 10:45



Колко струваше разсада и откъде го купи?



Тема Re: Лавандуланови [re: Eвa]  
Авторcвeтлa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 11:35



Нормално е да е сухо, защото още не се е събудила. Не са иглички, а листенца. Това е най-непретенциозното растение от градинката ми. Засаждаш я в градината и я поливаш в седмицата веднъж. направих неуспешен опит да си отглеждам лавандула в саксия. Може би, защото в къщи е топло, а тя зимата спи. Колко е красива, когато цъфне...като син облак е.



Тема Re: Лавандуланови [re: Eвa]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 11:50



Аз пък тази година реших да си захвана лавандула от семенца, незнам дали ще се получи...приготвила съм една доста голяма саксия (дълбочина около 45см, широчина около 35, керамична), тааа...ще се пробвам, пък каквото стане, много се надявам все пак да се получи, защото много харесва аромата, някой ако има опит в гледането и, ще съм благодарна да сподели.



Тема Re: Лавандуланови [re: Гocт]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 11:53



Аз също си засях от семенца в сандъче, но поникнаха много неравномерно, при това расте свръх бавно.
Разсада го поръчах от производител , това е тел му - 0887307727, изпратиха ми го с наложен платеж. цената беше свръх ниска - нещо от типа на примерно 8-10 ст за коренче



Тема Re: Лавандуланови [re: Eвa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 15:04



Дано не съм лош пророк, но щом листенцата и се ронят има голяма вероятност да си я получила умряла. Почакай още няколко седмици - ако нищо не се случи, много е вероятно наистина да не можеш да я свестиш.



Тема Re: Лавандуланови [re: И.]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 15:33




На някои от коренчетата се виждат покарали свежи листца- малки, около половин сантиметър



Тема Re: Лавандуланови [re: Eвa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 15:45



Значи не всичко е загубено. Растението ще се възобнови и когато си убедена, че има живи леторасти, които нарастват, можеш да изрежеш изсъхналите. Колкото до размножаването със семена, лавандулата, както и розмарина е добре да се засеят още есента или поне през зимата и да се оставят вън на студаи снега (зимна стратификация). Това е необходимо на семенцата да се събудят. Ако това е пропуснато семената може да се подържат във влажен пясък поне 3 седмици в най-студената част на хладилника. Пясъкът трябва да е постоянно влажен, може да се сложи в пликче или да се покрие с нещо. След това се засяват както обикновено. Тогава никненето ще е дружно и масово.



Тема Re: Лавандуланови [re: И.]  
Автор Grami ()
Публикувано31.03.06 15:56



Ясно, това било!
Защо на пликмето тогава пише да се сее Март????
Аз ги засях март, и са си все навън, на са едва поникнали и наистина е неравномерно!
Дали ще видя това лято цъфнала лавандула или направо да забучвам нещо друго отгоре в сандъка...?????????



Тема Re: Въпрос към И.нови [re: И.]  
АвторlRA (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 18:35



Преди 2-3 години купих от пазара вкоренена лавандула. Засадих в градината и върви добре, но......май не е лавандула Май ще се окаже розмарин. Може ли да опишеш разликата между тях. Моето растение има зелени с лек синкав отенък листа, подобни на иглички, цвета му е синьо-лилав, много дребен, развива се като храст /лавандулата не е ли на туфи/ Сигурно съм много неграмотна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.