Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Малко клубна история.нови  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано27.03.06 19:42



Това са теми от първите дни от създаването на клуба:







Клубът от тогава не е променен. Винаги участниците са били мили и отзивчиви. Това е може би най-толерантния клуб. Не е имало спам и флуд. Не е имало караници и обиди.

Хайде дружно да защитим клуба и опазим прекрасната атмосфера н него. Аз гласувам да сменим модератора - парашутист с Киро. Той поне е един от първите участници. Няма да го натоварим с много работа, надявам се.



Тема Re: Малко клубна история.нови [re: Гинec]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано28.03.06 22:17



а тук изобщо има ли модератор? аз не съм забелязала, ама как и да го направя като минавам толкова рядко . . .
а коледничето ми пак е напъпило, ще взема и на Великден да цъфне



Тема Re: Малко клубна история.нови [re: Гинec]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано28.03.06 23:52



Точно поради тая причина няма да допусна това да се случи.
Защото, ако господинът "суперпрофесионалист", беше чувал за интернет преди 5 и кусур години и беше влизал в тоя клуб, със сигурност щеше да ме отреже за този толкова тъп, лаически и ненаучен въпрос.
Точно такива няколко теми изчистих, а тъй като не разполагам с време, сложих един доказан модератор за служебен такъв в клуба.
Приеми го като удължение на дясната ми ръка.
Няма значение кой е недоволен- един или двама, при положение, че хора като човека, попитал съвсем културно в оклепаната от "ботаника" тема, вече ще може спокойно да получава отговор на въпросите си- той и всички останали клубари, които садят и гледат цветя за собствено удоволствие, не за да парадират със знанията на латинските им наименования.
Това не е научен форум, за да ехидничат всякакви комплексирани особи, открили магията на НЕТ-а за себе си преди два месеца и даващи снизходителни съвети на не толкова образовани посетители.

Повтарям-това не е професионален форум по ботаника,а място където всеки, който обича зелените братовчеди да може да попита и получи отговор на въпросите си на спокойствие.
Не на последно място -служебният модератор не се натрапва по никой начин- няма нито очевадещи неприятни теми, нито дебилни "правила на клуба", заковани на първа страница.
Смятам въпроса за приключен.
Приятно писане в клуба



Тема Re: Малко клубна история.нови [re: Kиpo]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 11:14



Киро, тъй като ти триеш моите постинги най-редовно, искам да си кажа мнението. Аз не съм ботаник. Аз отглеждам цветя - професионално. И не се срамувам от знанията си. Също смятам, че цветарството и ботаниката са две много близки неща. Да не кажа припокриващи се. И ако някой друг, освен теб се е почувствал обиден от моите постинги, то нека бъда трита. По-точно -няма да пиша. Използването на латински имена на цветята е повече от наложително понякога, защото това позволява в различните търсачки да се намери информация за тях. Защото има безброй видове и сортове, чието точно изписване е абсолютно необходимо. Не съм искала да парадирам със знания, но тук понякога се пишат грешни или наивни неща. И някой трябва да им отговори. В интерес е на всички, които се интересуват от цветя и искат да знаят повече за тях. За мен това поне е очевидно. Ако ти смяташ, че тук трябва да се обменя информация на ниво баби от пазара, това е лично твое мнение. Не знам колко хора биха го споделили в тоя клуб. Не мие проблем да не пиша, повярвай ми. Ако клубът ще спечели от това. Много се надявам да не бъда изтрита, за да чуя мнението и на други. И смятам, че по въпроса за модератора и какви ще са критериите, по които ще трие, трябва да има по-голям консенсус. Т.е., моля, оповестете критериите, по които модератора ще трие. Иначе това няма да бъде свободен форум.



Тема Re: Малко клубна история.нови [re: Karinka]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано29.03.06 19:50



То... Коледничето, Великденчето и Лимбата, можеш да ги накараш да цъфнат когато си искаш. Сигурно си намалила поливането драстично след цъфтежа му по Коледа и затова сега се кани да цъфне. Не е вредно за цветето да цъфти два пъти в годината, ама имаше някакъв номер с наторяването и съм го забравила. Нещо напоследък не ми стигат акъла и времето за цветята и съм ги позанемарила. Каня се да правя цветарска офанзива всеки уикенд, ама пусто останало все изникват други належащи задачи.



Тема Re: Малко клубна история.нови [re: Kиpo]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано29.03.06 20:06



Благодаря, Киро че наглеждаш клубчето.

Клубът наистина не е професионален форум по ботаника, но е необходимо да се постват латинските названия на цветята, защото така по-добре се търсят в НЕТ-а и всеки може успешно да определи своето цвете и да намери оптимален начин за отглеждането му.

Също е хубаво, че тук влизат и професионалисти, за да обяснят някои важни неща. Пфу нещо ми избяга стилистиката, ама не ми забелязвай. Важното е тези професионалисти да не си правят реклама на производството.

Поствам текста на старо мое мнение, изтрито от настоящия модератор:

Правила на клуба
Аз предлагам: Да се разреши на модератора да трие само спам и флуд. То такова нещо в клуба не е имало, ама в правилата на всички клубове го има, та... Да се разреши на модератора да пита как да отглежда своите цветя. Да се забрани на модератора да трие, теми, в които се говори за цветя, класификация на цветята и ботаника (не че аз много разбирам, но се интересувам и се уча и вярвям, че и другите клубари ще се радват, като научат нещо ново). Да се забрани на модератора да влиза в клуба с други никове, освен non_anon, но без байрачето. Така ще знаем, че наистина се интересува като член на клуба, а не провокира.




Тема Re: Малко клубна история.нови [re: Гинec]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 20:28



Нали нямаш предвид мене за рекламата, защото аз нямам спомени да съм си рекламирала производството тук.



Тема Re: Малко клубна история.нови [re: И.]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано29.03.06 21:00




Ей, с теб нема проблеми. Рядко се появявяш, но не запрашаваш въздуха в клуба. Ако си от производителите: Евала ти за дискретността.



Тема Re: Малко клубна история.нови [re: Гинec]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано29.03.06 22:34



аз май цъфнах не където трябва в тая тема ... ама се случва
пък коледничето нека си цъфти ... то друга работа няма



Тема Re: Малко клубна история. [re: Karinka]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано30.03.06 19:03



Как така да си цъфнала не където трябва? Винаги си добре дошла във всяка тема. Тъкмо да поосвежиш пейзажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.