Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема здравейте!!!нови  
Автор erina (съвсем начинаещ)
Публикувано31.10.05 02:18



за пръв път съм тук, и се надявам да ми помагате в моето ново хоби - отглеждането на цветя
засега мога да се похваля само с няколко саксиики, наскоро купени, и за съжаление вече не толкова красиви цветя
най-зле се получава с ктенантето - листата му пожълтяват и се свиват на фуниика, а по краищата са кафяви
на какво се дължи това?
моля ви, помагайте ми



Тема Re: здравейте!!!нови [re: erina]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 19:13



Ктенантето изисква по-влажен въздух (до сега е било в оранжерия). Не го преполивай, защото му загниват корените. Не го оставяй и сухо. Като начало, трябва да си развиеш умение с пръсти да определяш дали една почва е влажна или суха. Пъхаш си пръста по-надълбоко в саксийката, и ако усещаш влага, значи е "влажна". Ако усещаш само свежест или прохлада, значи почвата е "свежа". Повечето растения живеят в този интервал - "свежи до влажни " почви. Липсва ли свежест, значи почвата е за поливане. Успех.



Тема Re: здравейте!!!нови [re: Cтeфaн]  
Автор erina (съвсем начинаещ)
Публикувано01.11.05 01:38



mersi, no shte prodyljawam da dosajdam s wyprosi



Тема Re: здравейте!!!нови [re: Cтeфaн]  
Автор erina (съвсем начинаещ)
Публикувано03.11.05 01:15



почвата е влажна, поливам го като леко позасъхне отгоре/така ми казаха в магазина/, и през 2-3 дни пулверизирам



Тема Re: здравейте!!!нови [re: erina]  
Автор Lychezara ()
Публикувано03.11.05 10:47



Не съм имала досега ктенанте, но като те слушам, го преполиваш. Всяко цвете трябва да си първо да си ПОИСКА вода. Вярно, че пише, че почвата трябва да е постоянно влажна. Но това не означава корените да киснат. Понамали водата и го наблюдавай внимателно всеки ден, ако трябва и всеки полуден. В един момент то ще си поиска вода Трябва да се научиш да различаваш този сигнал преди да е започнало да страда. Иначе винаги ще го преполиваш.





Проблемите са дар, който ти позволява да се опазиш от глупавите хора около теб.

Тема Re: здравейте!!!нови [re: erina]  
Автор petiana (непознат)
Публикувано05.11.05 19:39



А,пресади ли го в по-голяма саксия



Тема Re: здравейте!!!нови [re: petiana]  
Автор erina (съвсем начинаещ)
Публикувано08.11.05 11:29



не съм още, нали зимата не е добре да се присажда?!
възхищавам се на вашите цветя, вие магаосници ли сте?



Тема Re: здравейте!!!нови [re: erina]  
Автор petiana (непознат)
Публикувано08.11.05 11:51



Аз винаги ги пресаждам независимо от сезона.Погледни отдолу и ако виждаш коренчета значи саксията вече му е малка.УСПЕХ



Тема Re: здравейте!!!нови [re: petiana]  
Автор erina (съвсем начинаещ)
Публикувано12.11.05 19:33



как да разбирам "пресаждане"?
просто да го извадя от старата саксия, със всичката пръст, и да го сложа в малко по-голяма, или да изчистя корените и да го сложа в съвсем нова пръст?
и каква пръст?
моля ви, помагайтеее



Тема Re: здравейте!!!нови [re: erina]  
Автор Lychezara ()
Публикувано14.11.05 20:53



Ако не изчистваш пръстта от корените може да го пресаждаш по всяко време на годината (с изключение на някои много капризни цветя - например моите рози не издържат пресаждане по друго време освен пролет или есен ... или вината е в мен, не знам). Но повечето цветя могат да се пресаждат, когато са пръст, по всяко време.
А без пръст (с голи корени), много от цветята се травмират и могат да загинат, ако не е есен или пролет. Ако е в споменатите сезони, няма значение как ще го пресаждаш.

Пръст за пресаждане се продава във всички цветарски магазини или павилиони и на някои пазари - на нея пише СМЕС (торопочвена смес) !

Продават и пликове с чиста тор. Ако засадиш растението само в тор, то ще изгори и ще умре.



Проблемите са дар, който ти позволява да се опазиш от глупавите хора около теб.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.