Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови  
Автор spider4o™ (испански)
Публикувано18.10.05 22:00



Значи става въпрос за дърво, не за цвете, но не знам просто какво да правя.
Не знам как да се отърва от един многогодишен орех -
висок колкото 4-етажен блок, с диаметър на стеблото около 40-50 см по мое мнение. Лошото е, че се намира точно до моя блок и така ми засенчва 20 квадратен хол и почти през цялата година там е студено и на практика той става неизползваем. Та това дърво трябва на всяка цена да се махне, щото е в междублоковото пространство уж, ама е на 2 метра от нашия блок.
Как може това дърво да го накарам да спре да съществува???
Казаха ми (а и съм виждал), че може около самият ствол да се издълбае един вид "пръстен" на кората, така че живителните сокове да не могат да стигнат до короната и за около 1 г. той щял да изсъхне. Само че това не е лека задача за едно токова голямо дърво. По принцип кой може да свърши тази работа и има ли алтернативни методи?
Щото, ако се обърна към озеленяване, могат да кажат, че никой няма право да го махне, а пък, както добре знаете, в нашата държава за контрабанда на жени, оръжие и наркотици не вкарват в затвора и не глобяват, но за сметка на това за едно отсечено дърво в междублоковото пространство могат бая злочестия да му се случат на човек.
Моля ви кажете как да разкарам този нещастен орех, защото вече от години тероризира мен и семейството ми.

______________
spider4o - Espana 14:2


Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: spider4o™]  
Автор hat6epsut ()
Публикувано18.10.05 22:23



Тука е форум за отглеждане на цветя и растения,а не за унищожаванв.Не е хубаво да се живее на сянка,но това е голямо дърво!Помислете добре преди да го унищожите.



Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: hat6epsut]  
Автор spider4o™ (испански)
Публикувано18.10.05 22:25



Прекалено дълго сме мислели. Под орехова сянка не може да се живее.
Дървото дава изклюително добри орехи, по-хубави не съм виждал през живота си. Затова вече го присадихме, но на подходящо място - на село.
Сега единственото, за което мисля, е как да се премахне това дърво.
Не искам да споря с никого, ако не знаеш начин за махането му - ок.

______________
spider4o - Espana 14:2


Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: spider4o™]  
Автор hat6epsut ()
Публикувано18.10.05 22:27




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hat6epsut на 18.10.05 22:28.</EM></FONT></P>Исках да ви подсетя да поорежете короната

Редактирано от hat6epsut на 18.10.05 22:30.



Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: hat6epsut]  
Автор Lychezara ()
Публикувано18.10.05 22:28



Да, може да се ореже драстично. Казваш 4 етажно дърво. Вие на кой етаж сте ?

свободна птица


Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: spider4o™]  
АвторSe4ko (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 22:30



Ne e hubavo da razvalq6 darvoto, no ot praktika ste ti kaja, 4e ponqkoga se nalaga i tova. Tuy kato nqma da dadat da go mahne6 ste ti dam edin savet - nameri si 4ervei-darvoqdi i gi pusni v nqkoq cepnatina pod korata na darvoto - te ste opravqt rabotata.



Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: Lychezara]  
Автор spider4o™ (испански)
Публикувано18.10.05 22:32



четириетажно, щото блока ни 4-етажен (+ тавани), а то стига до горе
ние сме на 1вия етаж, ама отдолу като има гаражи, все едно сме на втория. тоест, изцяло ни засенчва, разбирай цялата западна фасада пада в сянка :(

______________
spider4o - Espana 14:2


Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: spider4o™]  
АвторNeno (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 22:49



Пусни обява че заменяш апартамента и се махни от този блок,не е добре да премахваш такова голямо дърво. Вярно че ти прави "сянка"на залеза, но пък изтока и юга са ти открити ,те са по-важни от запада ...Твое е решението и решение има, но дървото го остави .....



Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: Neno]  
Автор Peйчъл ()
Публикувано19.10.05 02:02



Вярно е - дърво не трябва да се сече!
Ама как се живее под сянка и то орехова! Народа е казал - пази се от змия и от орехова сянка!
И да го замени - след него пак хора ще дойдат да живеят там и какво... и те ще страдат...

Ние имахме една слива - порасна точно под нашия балкон - ние сме на първи етаж над гаражи - децата на времето яли сливи на балкона и плюли костилките долу....

Стигна до третия етаж - клоните и влизаха в моята тераса и ние се чувствахме като в гнездо! Нищо не виждахме надолу, в стаята ни стана неописуемо тъмно, но ние си обичахме дръвчето! Напролет се покриваше с цвят и цялата къща ухаеше, през лятото птички ни събуждаха сутрин, наесен децата просто се пресягаха да ядат сочни сливи, а през зимата обгръщаше терасата като с дантела! Имаше доста неудобстава, вярно, от всякакво естество, но ние си я обичахме и ни беше жал. Съседите протестираха, и тези над нас защото стигна и до тях... и един ден като се върнах от работа я бяха отсякли вандалски и нямаше и следа от нея!
И то защо: защото един съсед си паркира колата под нея (тук имаме запазени места изтеглени по жребий!!!!). Та тоя съсед не можел да поняса напролет колата му вечно в цветчета, през лятото му падали презрели сливи, наесен му падали жълти листа и накрая решил да сложи край на това изтезание! .....

У нас светна - бях забравила какво значи да ти е светло в стаята, но стана и някак студено и неуютно...

Но!
Всичко в този живот се преживява и нищо не можеш да върнеш, когато е безвъзвратно загубено...

В природата нищо не се губи - от тогава цветята ми започнаха да растат по-добре - посто имат повече светлина! И аз никога не забравям, че едно растение е умряло, за да живеят те!

Редактирано от Peйчъл на 19.10.05 02:05.



Тема Re: не знам дали съм за този клуб, но нзн къде др :(нови [re: spider4o™]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 05:28



Примерно раундъп, продават го навсякъде по аптеките. Питай за количества




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.