Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля за съвет!нови  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано07.10.05 11:06



Изразете компетентно мнение, моля, кои стайни цветя виреят на сянка? Дневната ми е голяма, но местата около прозорците са заети и няма как да разместя, а местата където мога да разположа цветя са точно в най-отдалечената част от прозорците. Бих искала да намеря цветя, които не се нуждаят толкова от светлина.
Благодаря предварително!

"... Аз имам моето световъртене в мен..."


Тема Re: Моля за съвет!нови [re: Mermaid]  
Автор hat6epsut ()
Публикувано07.10.05 11:23



Спокойно можеш да сложиш папрати.Имам 1 съседка ,дето си гледа папратите в коридора.



Тема Странно...нови [re: hat6epsut]  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано07.10.05 15:35



... моят опит с папрати е показал, че са доста капризни. Често пожълтяват и окапват значително без видима причина... После се съвземат и се оправят отново.
Все пак ще съм упорита и ще потърся да завъдя :)

"... Аз имам моето световъртене в мен..."


Тема Re: Странно...нови [re: Mermaid]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано07.10.05 15:43



на пазара Г. Кирков видях нов вид папрат/или поне аз не бях виждала до сега/..
корените му са въздушни и са като краката на паяк тарантула..., космати и обхванали саксийката...
хем е много интересно, хем гадничко...аз хич не си падам по паяци, ама на теб може да ти хареса



Тема Хех :)нови [re: CъH]  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано07.10.05 15:48



Интересно, но едва ли ще е твърде естетично :)
Благодаря за идеята!

"... Аз имам моето световъртене в мен..."


Тема Re: Моля за съвет!нови [re: Mermaid]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано07.10.05 16:01



Аз гледам на "тъмно" драцена компакта, хамедорея, спатифилум, тигрова бегония, зелен бенджамин, теменужки...
Спатифилумът и теменужките цъфтят в момента, драцената прецъфтя.
Бегонията би се зарадвала да е на маалко по-светло, но се примирява.

тъмно= 5 метра от южен прозорец

Използвам случая да се извиня на тези които очакваха снимка на цъфналата драцена, май не обясних, че нямам цифров апарат.



Тема Re: Моля за съвет!нови [re: Mermaid]  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано07.10.05 22:06



Според мен Аспидистрата(Aspidistra elatior) .Много непретенциозно растение!



Тема Re: Моля за съвет!нови [re: Mermaid]  
Автор лyдa kaлинka (неправдоподобна)
Публикувано10.10.05 16:42



За папратите трябва да знаеш от кой род са, напр. тези които виреят при нашите условия понасят засенчване, защото са подлес в горите (живеят под склопа на др. растения). Тези от рода Nephrolepis са незимоустойчиви и искат повече слънце и вода.
За сянка бих ти препоръчала:
Aglaonema
Aspidistra
Някои от представителите на р. Dracena
Marantha
Stromanthe
Calathea
Saintpaulia
Cordyline
Разбира се и те имат различни изисквания по отношение на светлината, някои търпят по-голямо засенчване, др. по-малко...
Всъщност няма сенколюбиви растения, има сенкоиздържливи))))



Тема Благодаря...нови [re: лyдa kaлинka]  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано10.10.05 17:30



много за отзивчивостта!
Аз всъщност имам слабост към този вид растения, които са като кактуси - месести и виреещи в пустинни условия, но без бодли. Не ги знам по имена, не съм си поставяла за цел да ги научавам... Реших, че е време да разнообразя пейзажа. В предишното ми жилище цветята преобладаваха, най-различни, сега обаче е друго...
Още веднъж благодаря!
Ще потърся сериозно да разкрася домашното пространство и ще пиша пак!

"... Аз имам моето световъртене в мен..."


Тема Re: Моля за съвет!нови [re: Mermaid]  
Автор hat6epsut ()
Публикувано11.10.05 10:22



Колежката 'луда калинка' казва за маранта,ктенанте,че виреят на по-сенчесто,но аз съм на др.мнение.Моите са на 2 метра от прозореца исе чувстват добре.Иначе ще си виреят на по-тъмно,но цветоветв им със сигурност ще се променят-пробвала съм го и резултата беше такъв.Иначе -относно папратите:моите са 'венерин косъм' и още 1-не му знам името-обикновен на вид,но с него става така:
1.Излиза нов лист с едри перести разклонения
2.Тези разклонения постепенно се нацепват на по-малки
3.Окончателния вид на папратта е с 2 вида листа,което я прави много интересна и обемиста!
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.