Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема луковицинови  
АвторПишмaнГpaдинap (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 16:10



Купих си разни видове луковици - нарцис, анемона, фрезия, зюмбюл, минзухар, лале, лилиум. Моля кажете по колко луковици да слагам в едно сандъче от 50 см. От един вид или мога да ги комбинирам и как?
Благодаря предварително!



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 16:35



Важното е не броят на луковиците,а това че при засаждането луковиците не трябва да се допират една до друга и до стените на сандъчето/за да се предотврати поява на гъбични заболявания и загниване на луковиците/.нали знаеш,че луковиците на различните видове се сеят на различна дълбочина.И ако позволиш един съвет:можеш да засееш луковиците не направо в сандъчето,а в саксийки,които да влязат в сандъчето и така,когато прецъфтят луковичните можеш да извадиш саксийките и да поставиш веднага други с засят разсад за летни цветя.Така сандъчетата ще са винаги красиви.



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
АвторArpoнoмa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 19:51



Всичко което ти е написала мари е вярно с едно уточнение,че луковиците на лилиума е желетелно да останат на едно място в почвата 2-3год..



Тема Re: луковицинови [re: mari]  
АвторПишмaнГpaдинap (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 01:24



10х mari
Идеята със саксиите - да ама тогава ще се съберат по 3 максимум 4 саксии в едно сандъче. Нямам място за много сандъчета затова мислех направо в тях да садя. Или пък ще ми трябват ужасно малки саксии но тогава няма ли да е тясно на луковиците. На Нарциса са толкова големи че ще замат цялата саксийка.
Май почвам да съжалявам че реших да се заема с това засаждане.
Все пак благодаря за съветите.



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 11:48



В събота си засадих моите луковици - 4 сандъчета и една саксия. Комбинирах зюмбюл с нарцис и ирис, лалетата ги засадих всичките 5 броя в едно съндъче и в другите различни цветове минзухари, ириси, кокичета и едно червено дето му забравих името. Внимавах да има разстояние м-у луковиците, но ме притеснява това, че са на терасата /открита/, а днес времето е топло, така го дават и цяла седмица, дали няма да се подлъжат луковиците?



Тема Re: луковицинови [re: Tити]  
Автор 3aeka (новак)
Публикувано03.10.05 13:34



Не се ядосвай.Ами ако са в градината и просто си забравила да ги извадиш?



Тема Re: луковицинови [re: Tити]  
АвторПишмaнГpaдинap (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 15:36



Аз имам 8 луковици лалета. Мислех да са всички в едно сандъче, но сега като казваш че 5. Няма ли да са много 8?
Освен това чух 2 противоположни мнения как да постъпя от тук нататък и сега не знам кое е по-правилното та ви моля да кажете и вие как да процедирам.
Вариант първи - казаха ми като засадя сандъчетата да ги оставя на балкона докато температурите станат нула градуса. Да ги поливам 1 път седмично. След като стане студено да ги сваля в мазето и чак януари-февруари да ги извадя пак на балкона и тогава ще се развият и ще цъфнат.
Вариант втори - каза ми да посадя луковиците, да ги полея еднократно, да ги сваля в мазето и да ги покрия с черга за да са на тъмно. Да не поливам през цялата зима и чак като ги изваждам пролетта да почна поливането.
Ха сега кажете ми кое от двете да избера.
Не искам да ми цъфнат през декември



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 16:59



Аз мисля, че пет са максималната бройка за лалетата, даже ги слагах на зиг-заг, за да има разстояние м/у тях. А за презимуването знам така: В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не използвай втория вариант, не ги завивай с нищо, защото ще плесеняса пръстта отгоре и ще изгният. В мазата е достатъчно тъмно. Стоят там до януари, поливаш рядко, напр. един път в месеца и ги внасяш в къщи на топло. Започваш да поливаш и ториш и февруари цъфтят. Не е нормално и да поливаш сега на терасата всяка седмица - трябва като засадиш, да полееш обилно и да ги оставиш. Луковиците си имат резерви, от които живеят.
Една моя позната си оставя съндъчетата на терасата цяла зима, защото няма маза. На открита тераса. В големите студове облицова сандъчетата със студиопор от всички страни и ги нареди на прозореца /от външната стена/. А в най-големите студове им правеше нещо като палатка от някой парцали. Но да има въздух, като парник. И февруари месец имаше РАЗКОШНИ цъфнали цветя.



Тема Re: луковици [re: Tити]  
АвторПишмaнГpaдинap (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 18:04



Как ще плесеняса пръстта като изобщо няма да се полива? Просто ще изсъхне и ще стои суха цяла зима което също не ми се вижда нормално.
Ще постъпя по първия начин - садя, поливам веднага, сандъчетата на балкона, после в мазето и на януари живот и здраве ще си ги кача горе. Хареса ми и идеята с облицоването на не знам как да стане. Да наредя стиропор около сандъчетата или трябва да се залепва за тях?И колко дебел да бъде?
Абе хора, нали съм ПишманГрадинар то е ясно че ще оплескам нещата. Или ще измръзнат луковиците или ще вземат да цъфнат посред декември.



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
АвторПишмaнГpaдинap (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 18:07



И още нещо дето не го разбрах - питам.
Трябва ли луковиците да се киснат предварително във вода или направо се засаждат. Щото и това ми го препоръчаха но дали е вярно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.