Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 18:57



Според мен зависи луковиците за какви цветя са.Има цветя на които луковиците се потапят във вода за определени часове и след това се засяват,но не се сещам как се казваха.Така,че не може да се каже общо,може би ти ще засаждаш точно такива-как се казват цветята,които ти казаха ,че се накисват???



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
АвторЦвeтapka (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 19:24



Накисват се само грудките на анемонето, за да набъбнат. Давай смело!



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано04.10.05 19:49



По-миналата година насадих в плитка 8 см. саксия с диаметър 30см. Следното количество луковици и цъфна всичко.

5 нарциса и 15 разноцветни минзухара.

Технологията: Насаждаш ги, поливаш обилно и като позасъхне почвата, пъхаш ги на тъмно в някой шкаф или ги покриваш с друг по-голям съд. Просто трябва да са на тъмно и на температура около 10-15 гр. От време на време ги проветряваш и поръсваш леко с вода. някъде около началото на февруари, почват да се показват зелените копия на растенийцата. Като прецениш, че са станали тлъстички и явно в тях се крие бъдещият цвят, ги вадиш на светло. Почваш да поливаш по мъничко. Щом се появят пъпки, поливаш повече. Но не ги слагай на топло, защото бързо прецъфтяват.

Успех!



Тема Re: луковицинови [re: ПишмaнГpaдинap]  
АвторSunElf (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 11:19



Мисля, че се накисват луковици аз форсаж, а случая не е такъв!

Имам въпрос и аз - моите сандъчета все още са на балкона, пълни с отрупани с цвят и листа растения. И аз имам намерение да бодна малко луковични за "първа пролет".
Идеята с малките саксийчици ми харесва, та питането е: не е необходимо да прибирам сандъчетата, достатъчно е да прибера само саксийките, нали?
А какво ще им се случи, ако презимуват на терасата?



Тема Re: луковицинови [re: SunElf]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 16:44



За да можем да ти помогнем опиши с какви цветя са сандъчетата или какви са опасенията за презимуването им на терасата-дали за цветята вътре или за пръстта.Ако е за пръстта по-добре е да я изхвърлиш не заради друго,а заради това ,че след като един сезон в нея е имало растения са и отнети всички хранителни вещества,а и сигурна съм че е пълна с корени,който ще пречат на новите растения.точно от това ще те спасят малките саксийки.На мен лично ми омръзна да вадя пръст всяка пролет особено от издадените навън от терасата метални сандъчета.Ако ти помагам питай,ще ти отговоря!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.