Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Японската градина на CъHнови  
Автор Ludo.Pile (Градинар)
Публикувано31.08.05 09:30



...............



Тема Пиленови [re: Ludo.Pile]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 09:42



Това някаква Дзен философия ли изразява ?



Тема Re: Японската градина на CъHнови [re: Ludo.Pile]  
АвторFBl (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 10:12



Градината на Рьоанджи?



Тема Re: Японската градина на CъHнови [re: Ludo.Pile]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано31.08.05 15:28



Ludo.Pile, благодаря ти
възприемам темата ти като приятелски подадена ръка за събиране на идеи и предложения
аз чувствам извесно неудобство да я пусна по този начин/даже ако трябва да бъда честна не ми мина през ума/ и мислех сама да се справям
с питания отвреме навреме тук за съвети ,
но сега ако някой се включи ще му бъда много благодарна



Тема Re: Пиленови [re: Cтeфaн]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано31.08.05 15:34



е, чак Дзен - едва ли,
виждала съм дзен градини, които са само от камъчета
градинката, която искам да направя я причислявам към японските защото мисля задължително да има водно басеинче/което е най-характерно за тях/...да е оградена с бамбук, да има растително разнообразие и във водата и по скаличките, които мисля да оформя...евентуално да има бонсайчета...и много много хармония естествено




Тема Re: Японската градина на CъHнови [re: Ludo.Pile]  
Автор SunElf (елфида)
Публикувано31.08.05 16:19



За каква Япония, какво градинка, трябва ли да има снимка/и?!?!
Аз не виждам?

Или който каквото си види на празното - това е?

Очаквам продължението на темата!


Редактирано от SunElf на 31.08.05 16:45.



Тема Re: Японската градина на CъHнови [re: SunElf]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано31.08.05 18:04



неее, още я няма градинката,
само в темата за студоустойчивия бамбук казах, че е в проект и че събирам всякакви съвети мнения и препоръки...за влаголюбиви растения и всичко каквото ви дойде на ум
а иначе ето снимки на вече готови японски градини


това е дзен градина

а ето друга


ето още една друга


аз искам да си направя като "другите", но мини градинка
там където четох казват, че за японците няколко стръка бамбук и един камък вече е градина
и има най различни градини..., както виждаш може да е само от пясък и камъчета, може да е градина в която водата е основното, може и да е пейзажна градина с водоемче с островчета или каскади, групи дървета и храсти и каменни фенери
е, моята няма да е съвсем по каноните, но ще се старая да я приближа максимално



Тема Re: Японската градина на CъHнови [re: CъH]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано31.08.05 20:07



В отговор - много японски и съвсем нашенски картини:




Бавничко се отваря. Имайте търпение.



Тема Re: Японската градина на CъHнови [re: CъH]  
Автор NikiD (стар познат)
Публикувано31.08.05 20:21



Къща като имаш пари можеш да я построиш за 2 седмици, но за да направиш хубава градина трябва да минат поне 5-6 години, докато се оформят дръвчетата и всичко останало... Гледай картинките, а оттам нататък всичко е въпрос на въображение, умения и ...... пари!

Щастието е състояние на духа.........


Тема Re: Японската градина на CъHнови [re: NikiD]  
Автор Ludo.Pile (Градинар)
Публикувано31.08.05 20:55



За създаването на една градина както съм писъл в

първо се започва от най-общото. Така че хайде да видим какви са общите размери в които ще я правим тая градина, какви са климатичните условията и какви дадености има. Щом изкаш да се играе с водата нека да видим от каде ще я взимаме (от естесвен водоисточник или от чешмата), ще е езеро, поток, водопад или и трите.

Хаиде да започнем с водата. Дай да видим какво да е. казвай какво желаеш да е. И аз казвам как се прави, според японските градинари.

След което като установим какви ще са водните площи и взависимост от тяхното разположение, движение на водата, дълбочина, топлина и т.н. ще решим и видовото разнообразие.какро растително (така и животинско). Също знаеш има и сухи реки в една японска градина така че може и до там да отидем. А и един мост ако вкараме:-)

Та чакам общите размери и приблизително местонахождение.

За започване проектирането

Всеки от тоя клуб като даде по една туба вода и донесе по 5 камъка и един азиадски вид и сме готови. Пари ни не требат само желание да има. А съм сигурен че на всеки му е мерак да изработи японска градина, всеки гледа снимките в нета и му текът лигите, включително и на мен.




Редактирано от Ludo.Pile на 31.08.05 20:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.