Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Араукариянови  
Автор Cristal (непознат )
Публикувано24.08.05 02:10



Как бих могла да си прихвана тази красавица?Някой прихващал ли е от семена и откъде мога да се сдобия с тях?Чувала съм ,че става от резници но дали е вярно пък и няма откъде да ги намеря уви!Ако някой може да ми помогне нека да ми отговори.Предварително благодаря за отзивчивоста ви!!!!!



Тема Re: Араукариянови [re: Cristal]  
Автор jvis (vi)
Публикувано24.08.05 12:00



Аз съм чувала че семена при наши условия не образува и всъщност въобще не стига до репродуктивната фаза при която бодличките опадват заменят се с люспи и в която се образуват семената. Затова се размножава със стъблени резници взети от връхната част на стъблото. Но ако могат да се намерят семена от естествените й обитания - най-южната част на Южна Америка - Чили и т.н. може и да успееш да си я хванеш. А може и в Б-ия да предлагат семена ако ги внасят от там, но с това не съм запозната и малко ме съмнява като цяло.



Тема Re: Араукариянови [re: jvis]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано24.08.05 17:52



какво става с растениет,чийто връх е отрязан?Питам,защото знам че араукарията не се подрязва.



Тема Re: Араукария [re: golden]  
Автор jvis (vi)
Публикувано25.08.05 10:17



Ами незнам.. това съм чела и чувала, знам само че ако се вземе от странична клонка става стелеща се форма и затова трябва да е връхна. За подрязването не бях чувала, може пък само връхна клонка ако се вземе да не им пречи... Но от мой практически опит нищо не мога да кажа, така че и нищо не твърдя с абсолютна сигурност... просто това съм чела.. и за сега вярвам на книгите - до доказване на противното... :)



Тема Re: Араукариянови [re: jvis]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано25.08.05 10:34



Мерси за информацията :).
Бях чела/чувала,че ако се подреже има вероятност да загине...пък и не съм виждала араукария след подобна манипулация.....Имам едно малко растение ,но ще се въздържа от опити за размножаване,защото не ми се рискува.
Лек ден и много усмивки!



Тема Re: Араукариянови [re: Cristal]  
Автор Ludo.Pile (Градинар)
Публикувано25.08.05 12:22



Редактирано от Ludo.Pile на 25.08.05 12:24.



Тема Re: Араукариянови [re: Ludo.Pile]  
Автор Cristal (непознат )
Публикувано25.08.05 15:30



Значи ще е най добре да си го купя.А тя бавно ли расте?



Тема Re: Араукариянови [re: Cristal]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано25.08.05 20:52



при нашите условия расте бавно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.