Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кучето и дръвчетатанови  
Автор Zest ()
Публикувано17.08.05 11:57



Здравейте,

Имам ротвайлер на 6 месеца и в последно време започна да прави големи бели. Това че съсипа доста обувки и джапанки не е проблем.
Проблема е че имаме засадени дръвчета по двора(туя гигантея) и вечер когато е сам ги напада и им бели кората. Две от дръвчетата са вече напълно обелени до височина 1 метър и незнам дали ще оцелеят.
Въпросът ми е има ли някаква течност с която да намажа основата на всички дръвчета и да го отблъсква с миризма или вкус? Или може би има начин да му се обясни, че това което прави е лошо, но едва ли?



Тема Re: Кучето и дръвчетатанови [re: Zest]  
Автор CACTUS CENTER (непознат)
Публикувано17.08.05 14:41



Napishi vazrasta na kucheto. No mi se struva ot napisanoto che e malko. Tai kato e samo mu e skuchno i tarsi s neshto da si igrae i da si cheshi zabite i za tova napada darvetata. POchni da si igraesh s nego kato polzvash prachki , nameri mu i niakolko po debelichki dravcheta gore-dolu kolkoto umruk pak i po golemi da moje da si igrae s tiah da gi raznasia i t.n. Moito si igraeshe s panche po teshko ot samoto nego i kakvito i drugi da mu davahme to si haresvashe samo nego i go raznasiashe i klopashe po celi noshti s nego. Noseshe i si sabirashe kloni okolo kolibkata vse edno maimuna si pravi gnezdo. Nameri mu i gumeni igrachki , na niakoi igrachki ima edni pishtialki , ako se plashi ot tiah ni mahni. Uspeh



Тема Re: Кучето и дръвчетатанови [re: Zest]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 16:34



Не съм специалист нито по кучета, нито по дървета,
но ми се вижда лесно и логично да оградите дръвчетата с мрежа на височина 1 метър - няма да е скъпо, а кучето няма да може да ги бастсва. Вероятно радиус от 20 см ще е достатъчен. Или пък сложете ограда от тънки летвички, сложени достатъчно близо една до друга. И мрежата, и летвичките трябва да са укрепени и отгоре - хем да държи, хем кучето да не се нарани :)



Тема Re: Кучето и дръвчетата [re: CACTUS CENTER]  
Автор Zest ()
Публикувано17.08.05 17:43



Благодаря ви за съветите. Ще ми донесем малко дебели пръчки от гората да си играе с тях.
В друг форум ми казаха да намажа кората с оцет+червен пипер. Оградка сме сложили, но я прескача, явно е ниска.



Тема Re: Кучето и дръвчетатанови [re: Marи]  
Автор Ludo.Pile (непознат )
Публикувано17.08.05 19:28



:-) Xm mi da, namaji go s 4eren piper. To kato doide i podu[i kakwo si slojil i aaaApcih, demek 6te kihne, a kato kihne si udari glawata w dyrwoto:-) taka nqkolko pyti i to se nau4i 4e kato doide do towa dyrwo 6te si udrq glawata w dyrwoto s kihawicata si:-) i towa ako ne pomogne iz4akai da porasne malko i si zasadi nwi:-) No nedei da bie6 ku4eto w nikakyw slu4ai 4e 6te doide merlin Moro i 6te te sydi:-) Uspeh



Тема Re: Кучето и дръвчетатанови [re: Ludo.Pile]  
Автор Zest ()
Публикувано18.08.05 23:53







Тема Re: Кучето и дръвчетатанови [re: Zest]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано19.08.05 22:31



в това "да му обясниш" е кауза пердута търси други начини, с мрежа е добра идея щом става дума за дърво
аз вече 12г. "обяснявам" на моята далматинка, че хибискуса и спатифилума не са за ядене, ама тя си знае своето
докато съм в къщи е много примерна, а когато ме няма и реши, че трябва да се почерпи или ми е нещо ядосана всичко окъсва
аз просто съм се отказала за сега да гледам тези две растения...иначе друго не пипа, само тези



Тема Re: Кучето и дръвчетатанови [re: CACTUS CENTER]  
Автор hat6epsut (непознат )
Публикувано25.08.05 22:10



Здрасти,
имаме две кучета - лабрадор на 3 мес.и златен ритривър на 4 год.
Малкото куче до миналата седмица ми дебнеше цветята,въпреки ,че му се карахме.Обаче аз намазах 1-2 с люта чушка и вече не ги пипа.Може би ще трябва да повторя пак след известно време.
Ако този метод ти помогне-супер!!!Желая ви успех!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.