Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За лятото...нови  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 21:05



Помагайте.........Ще отсъствам от къщи около месец.Какво да правя със цветята?Няма при кого да ги оставя( а те не са малко).Няма и на кого да оставя ключ от къщи.Не искам да умрат.Кажете ми какво да направя ,за да ме дочакатИмам няколко бенджамина,аглаонема,спатифилум,сингониум,теменужки,каменно цвете,2-3- дифенбахии,драцена,корделине .........
На балкона имам и мушлата ,сакъзчета и петунии.Моля ви- помогнете! Разчитам на вас



Тема Re: За лятото...нови [re: Aни]  
Автор Aмнepиc (Принцеса)
Публикувано06.07.05 14:28



Накупи си легени и слагай легени с вода под всяка саксия, да има повече вода.
обаче пак няма гаранця, времето е много - цял месец
ако си с климатик го остави да работи на доста ниски температури, 10-15 - за да не се изпарява водата.
всичко каквото можеш потопи във вода, саксиите де.
покрий пръстта със слой намокрен памук.

а тия на балкона няма да те дочакат ако не ги прибереш вътре.

Все пак най-доброто си остава да има кой да ги полее- някоя колежка, приятелка - поне веднъж в седмицата, не може да нямаш никаква приятелка.



Редактирано от Aмнepиc на 06.07.05 14:29.



Тема Re: За лятото...нови [re: Aмнepиc]  
АвторИPA (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 15:33



Аз на вилата съм сложила саксия с цветя в голяма кошница; до саксията съм поставила дълбок съд с вода и едно "фитилче" от памучен плат от съда с водата до пръстта в саксията. Така издържа дълго. Когато ходя там, само доливам.



Тема Re: За лятото...нови [re: ИPA]  
АвторБoби (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 15:40



Във всяка саксия постави по една голяма бутилка /1,5 или 2л/, обърната с гърлото в пръстта, преди това полей добре. Цветята сами ще си вземат толкова вода, колкото им е необходима.
Все пак ръката на някоя съседка/ приятелка ще е най-добре!



Тема Re: За лятото...нови [re: Aни]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано06.07.05 16:31



Ани, не знам къде живееш, но една колежка ми каза, че майка и има система за поливане с някаква помпа. Не била евтина, но пък много ефикасна. Ще я разпитам за подробности.



Тема Re: За лятото...нови [re: ah]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 17:02



Благодаря ви много за съветите!!!Ще се възползвам от тях.Наистина няма кой да се грижи за тях докато ме няма( не и човек на който спокойно мога да поверя грижата за тях и жилището си вс пак)
Ще чакам информация за системата за поливане.На всичко съм съгласно само и само да ме дочакат.



Тема Re: За лятото...нови [re: Ani]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 18:18



изнеси ги на стълбището и помоли чистачката или чистачът да ги полива. може и да му дадеш някой и друг лев за това.



Тема Re: За лятото... [re: Aмнepиc]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 17:41



А няма ли опасност от толкова много влага да им загният коренчетата или нещо подобно?!?!



Тема Re: За лятото...нови [re: aни]  
АвторAмнepиc (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 22:58



Послушай Боби, прекрасно решение.
И в легените пак би трябвало да вземат колкото им трябва,но имаш две други по-добри решения.
Успех



Тема Re: За лятото...нови [re: aни]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано08.07.05 15:03



Нищо им няма в легените, аз това го практикувам, но не за по-дълго от 2 седмици. Месец дълго ми се вижда...
А и някой да ти ги полива, няма гаранция, че всички ще оживеят . Мен така ми изпуснаха едно много интересно бенжаминче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.