Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема БАНАНОВО ДЪРВО  
АвторПУПA (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 17:45



ДНЕС СИ КУПИХ БАНАНОВО ДЪРВО, ЧЕТОХ ЗА НЕГО ЧЕ БЪРЗО НАРАСТВАЛО, ТРЯБВАЛО ДА СЕ ПОЛИВА ЧЕСТО/НО ДА НЕ СЕ ПРЕПОЛИВА/, ЗИМАТА ДА СЕ ГЛЕДА НА ТОПЛО И СВЕТЛО.
АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА НЕГО, МОЛЯ ДА ПИШЕ.
И ОЩЕ НЕЩО ДАЛИ РАЖДА БАНАНИ?, И АКО ДА СЛЕД КОЛКО ВРЕМЕ?



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: ПУПA]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 11:51



Миналото лято си купих и аз.Растеше добре,но в един момент започнаха да му пожълтяват листата и така до едно,та дори и върха.И така си умря,но имаше 5 издънки.Разделих ги от големия банан,но не се хванаха.Сега пак поникнаха 4 нови и аз не знам какво да ги правя.
Чувала съм,че издънките трябва да се махат



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: Heли]  
Автор magiie (непознат )
Публикувано08.06.05 12:04



zdraveite.as sa6to imah bananovo drvo.4uvala sam 4e stavali golemii za da rodi triabvalo da e dosta viso4ko. Oba4e as nemojah da go gledam. Kazaha mi 4e triabvalo da mu praskam listata. Drugi pak 4e netriabvalo. I taka ye pojaltiaha i to umria gorkoto. Ako uspee6 da go otgleda6 pi6i ta moje tokava da si vzema otnovo



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: magiie]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:37



Аз се надявам да го спася.А ако върже,още по-добре:-)))
Твоя нямаше ли издънки?



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: Heли]  
Автор magiie (непознат )
Публикувано08.06.05 19:44



ne niama 6e izdaka.be6e mani4ak ama i taka i ne porasna.otna4alo siaka6 be6e tragnal no posle uvipredpolagam 4e triabva da nu se darji dosta vlajen i topal vazduh koeto za bg mi se struva mako slojno



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: Heли]  
АвторElm (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 14:52



И аз имам банан от миналото лято .Расте много бързо при добро поливане на южен прозорец.В края на зимата взе да пожълтява и беше на път да загине.Тогава ме посъветваха да го подхраня с желязо.Забих няколко пирона в почвата ,но за по сигурно му купих и течен тор обогатен със желязо.Оттогава банана се оправи,започна да расте като луд,листата отново станаха големи и тъмно зелени и пуска постоянно издънки,а жълтите листа премахнах.



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: ПУПA]  
Авторasy (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 16:41



Аз имам бананово дърво от 17 години. Не се гледа трудно, но иска топличко. Освен това вярно е, че се нуждае от влага на въздуха. Но аз го пръскам, когато се сетя. Зимата - не, разбира се.
А за да даде банани му трябват специални условия - бях чела, че иска постоянно висока температура (около 30 градуса) и много висока влажност (80 %). Това за съжаление трудно се постига в Бг. Но въпреки всичко дървото става голямо и много красиво. Дори зимата да му изсъхнат листата, напролет отново се разлиства.
Успех с гледането!



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: asy]  
АвторПУПA (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 19:55



БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ИНФОРМАЦИЯТА.



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: asy]  
Автор smile_lolu (непознат )
Публикувано10.06.05 13:14



А да знаете случайно как може от тези издънки да се хване ново бананово дръвче.. Имам предвид че моя приятелка има бананово дръвче и то си пуска доста издънки отдолу. Тя все се опитва да ми хване от тях и на мен дръвче, но във вода изгниват и не пускат корени, а директно в пръст умира.. Дали въобще това е начина.. или бананче може да си хванем само от семе?



Тема Re: БАНАНОВО ДЪРВОнови [re: magiie]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 19:57



Имам бананово дърво на около 3 години - като го взех от една
колежка беше малко - 30-40 см. Сега е към 1,5 м на височина и
около 2 м в диаметър, и се развива прекрасно (да чукна на дърво).
Стои на южен прозорец с полуотворени щори, така че хем му е светло,
хем не изгаря от слънцето. Откакто съм го взела го пресаждах 2 пъти в
по-големи саксии. Поливам го 3 пъти седмично с по около 1 л вода.
От "бебетата", които поникнаха от него - 5-6, само 1 оцеля и
сега си го гледам вкъщи. Понеже изкарва по 1-2 нови листа седмично,
за да расте на височина най-долните листа се махат (щом видиш, че
започват да пожълтяват по крайщата). Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.