Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 27.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Циганче  
АвторPaдocтинa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 14:14



Здравейте , имам проблем уморявам вече второ цитанче. Върви така добре и от веднъж го нападат акари и умира за 2 седмици. От какво се образувят акарите и как да се боря с тях?
Преди време и мах и по другите цветя ,но ги пръсках с един преперат /не му помня името/ и ги уморих.Сега нямам на нито едно цвете , а само на циганчето. Отделила съм го на терасата където няма цветя на близо за да не заразят всички и го пръскам с пулверизатора по няколко пъти на ден, защото съм чула ,че акарите не обичат водата ,но не съм сигурна ,че това ще помогне....Порових малко в архива, но не намерих нищо, а и не му знам латинското име.



Тема Re: Циганченови [re: Paдocтинa]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано07.06.05 14:37







Тема Re: Циганченови [re: Гaнимa]  
АвторPaдocтинa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 15:48



Благодаря ти , а нещо за акарите можете ли да ми кажете?



Тема Re: Циганченови [re: Paдocтинa]  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано07.06.05 16:44



Ох, дано някой да знае, защото и при мен става така, вече 4 умряха за 2 години и се отказах да си вземам циганчета. Никой от стандартните препарати против акари в цветарските магазини не ги спаси.



Тема Re: Циганченови [re: Чepнokoca]  
АвторPaдocтинa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 17:11



Охххх добре ,че не съм само аз. Явно има нещо ,което правил или съответно не правим и затова така се случва....Аз си мисля ,че ако ги хванем още в самото начало и си намерим подходящ препарат може и да ги спасим ама....при мен вече е късно. Хубавото е ,че 2 седмици пред да стане този проблем аз си бях отчупила едно разклонение и сега чакам да видя дали се е прихванало и ако оживее пак ще си имам Циганче



Тема Re: Циганченови [re: Paдocтинa]  
АвторPaдocтинa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:30



Никой ли не може да ни помогне?



Тема Re: Циганченови [re: Paдocтинa]  
Авторvodo-leika (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:52



Zdravei!Zimata i na men mi se slu4i su6toto!Gnusnite akari go bqha ostavili samo da stur4i s edno edni4ko stublo,a nowopoqwilite se listence umiraha wednaga.Maika mi go zanese v edna selskostopanska apteka i ot tam i dadoha nqkakvo raztwor4e,oba4e ne znam imeto.Akarite se poqwqwat w rezultat na suh,topuli zastoql vuzduh,osven ako ne sa preneseni s nqkoe drugo cwete.Nai-dobre otdeli bolnoto,za6toto sa mnogo "6awliwi".Slogi go na prohladno,sen4esto i wlagno mqsto,a prez gore6tite dni poliwai obilno.Posatvi go pod du6.Ne zle da smenq6 preparata za borba s tqh,za6toto lesno privikvat i ne im vliqe.4uvala sum da kazvat 4e rastenieto se pruska s raztwor ot sapunena woda,no ne sum probvala.
Moet ocelq,dage ve4e mu e cufnala edna pupka,taka 4e ne gubi kurag.Ne zabravqi da go tori6,moeto cigan4e kato 4e li ot tozi tor se suvze,ina4e si be6e giv putnik!Uspeh!



Тема Re: Циганченови [re: Paдocтинa]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 13:12



Пробвай в някоя Агро аптека.Вземи едно листо от заразеното цвете и го занеси.Те ще преценят



Тема Re: Циганченови [re: Heли]  
АвторPaдocтинa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 14:15



Много благодаря. Аз съм го отделила вече от другите цветя. Като пипам листенцата седят като намазани със сладко - лепнат. Ще погладна в агро аптека за прапарат. Дано го спася.



Тема Re: Циганченови [re: Paдocтинa]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано08.06.05 22:00



Една продавачка ми каза,че циганчетата трябва да се пръскат на 14 дни с антиакарицид профилактично,защото ако се "изпуснат" умират на 100%




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.