Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема трилистникът ми цъфнанови  
Автор cchery ()
Публикувано27.05.05 15:25



Докато чакам глупавите каланхоета да цъфнат, трилистникът се смили над мен и цъфна. Интересува ме дали умира след това подобно на банановите палми, трябват ли му специални грижи през този период, дали цветът не му пречи да расте и изобщо някой да сподели опит.



Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: cchery]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 16:25



Поздравления!
Аз нямам трилистник, но при мои познати преди 2-3 години за пръв път видях цъфнал екземпляр, който и до сега си расте чудесно. Не се притеснявай, няма да умре след цъфтежа.



Тема Re: трилистникът ми цъфна [re: cchery]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано28.05.05 09:25



Моят цъфна преди повече от месец - пусна 2 цвята един след друг. Не се притеснявай - няма да загине. Първия цвят го оставих да изсъхне, не исках да го махам веднага, ама започна да гние в основата и със втория вече се престраших и щом започна да повяхва го отрязах, както режа излишния 4-ти лист



Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: Divnamey]  
Автор krasi_w (bonbona)
Публикувано28.05.05 10:45



Чувала съм, че цъфнал трилистник носи нещастие!!!



Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: krasi_w]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано28.05.05 11:01



Айде стига де!
Сериозно ли вярвате на такива глупави измислици?
То ако трябваше да се съобразяваме със всички неща, които сме чули от някъде... нямаше да гледаме никакви цветя!



Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: Divnamey]  
Автор cchery ()
Публикувано28.05.05 20:36



Моля, обясни ми защо режеш 4-я лист. Мояг 3-листник отдавна не отговаря на името си - в момента е с 6 листа и 1 цвят. Бях чела, че в диво състояние в джунглите на Азия, откъдето произхожда, е многогодишен многолистник. На колко години е твоя?



Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: krasi_w]  
Автор cchery ()
Публикувано28.05.05 20:39



Е, сега я втасахме. Знаеш ли защо е така? И дано не е истина, защото на мен цветът ми прилича на огромна кала и го намирам за много красив, но ако ще си носим нещастие.............



Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: cchery]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано30.05.05 10:46



Режа листа от естетична гледна точка. На мен повече ми харесва, когато си отговаря на името. Не знам на колко години е. аз го имам от около 2. Тук можеш да го видиш цъфнал





Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: Divnamey]  
АвторCЛABИ (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 13:11



Нещо специално ли му правите, за да цъфне, моят е с 11 листа, на три години и чакам да цъфне!



Тема Re: трилистникът ми цъфнанови [re: CЛABИ]  
Автор Divnamey (член)
Публикувано02.10.05 21:37



До преди да цъфне, дори не знаех, че цъфти. Иначе никакви особени грижи. Само дето режа всеки 4-ти лист - нали е трилистник .
Не знам от какво зависи, но изненадата беше много приятна.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.