Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема пак за гуцманиятанови  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано09.04.05 00:40



момичета и момчета,сллед като ми прецъфтя гуцманията,сега гледам ,че отстрани е нправила 4-5 издънк какво трябва да направя сега да ги отделя всички от майката ли,а как да разбера дали имат добре оформено коренче,а ако ги оставя така без да ги деля дали ще цъфнат и изобщо кой е момента за отделянето на малките от майката



Тема Re: пак за гуцманиятанови [re: bimba]  
Автор Nadin (цветна)
Публикувано10.04.05 19:49



Аз на моите бромелиеви им отделям издънките като станат 2/3 на големина от майчиното растение и не съм имала проблем. Веднага след като ги отделя ги засаждам.
Успех;)



Тема Re: пак за гуцманиятанови [re: Nadin]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано10.04.05 20:28



Надин, а цъфтят ли ти след това? Ако да каква е тайната? Моите Бромелии никакъв цвят нямат.



Тема Re: пак за гуцманиятанови [re: Nadin]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано10.04.05 20:55



уф,знчи ще поизчакам да поизрастат още малко дано не ги увредя,благодаря ти



Тема Re: пак за гуцманиятанови [re: Sony^-]  
Автор Nadin (цветна)
Публикувано11.04.05 12:34



Ами да - цъфтят, но някои след 3 години, явно си зависи от вида, само ехмеята не съм видяла да цъфне.
Тук някой беше дал съвет да се сложат парченца ябълка вътре в розетката и те при гниенето отделят азот, който пък помага на цъфтежа.
Успех:)



Тема Re: пак за гуцманиятанови [re: bimba]  
Автор Nadin (цветна)
Публикувано11.04.05 12:37



Аз голям страх брах първия път като трябваше да отделям бебетата на ехмеята:))))) все отлагах , отлагах :))) ама в крайна сметка се престраших и в последствие разбрах, че е лесно, просто с един нож разрязах новото растение от старото като го направих с част от корена. И веднага засадих.



Тема Re: пак за гуцманиятанови [re: Nadin]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано11.04.05 15:07



навита съм да успея с присаждането,а да разбирам ли,че старото растение става ненужно



Тема Re: пак за гуцманията [re: bimba]  
Автор Nadin (цветна)
Публикувано11.04.05 17:17



А не е ненужно, аз си ги запазвам моите, те после пускат още издунки, но цвят- не.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.