Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНА  
АвторПУПA (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 20:23



ИМАМ ДВОРНО МЯСТО ОТ 3 ГОДИНИ, В ПОЛУПЛАНИНСКО СЕЛО. МНОГО ОБИЧАМ ЦВЕТЯТА, КАКТО ГРАДИНСКИТЕ ТАКА И СТАЙНИТЕ ЦВЕТЯ. НО ОТ КАКТО ИМАМ МОЕ ДВОРНО МЯСТО С НЕТЪРПЕНИЕ ОЧАКВАМ ПРОЛЕТТА, ЗАЩОТО ТОГАВА ДВОРЪТ МИ СЕ ПРЕВРЪЩА В РАЙСКО КЪТЧЕ. ОБИЧАМ СЪЩО И ДЪРВЕТАТА, ЗА ТОВА СЪМ СИ ЗАСАДИЛА БРЕЗИЧКИ, КОИТО КУПИХ ОТ РАЗСАДНИКА, КИПАРИСИ-АМЕРИКАНСКИ И СРЕБРИСТ, СРЕБРИСТИЯТ МНОГО БЪРЗО ПОРАСНА, ЗА 2 ГОДИНИ СИ УДВОИ РАЗМЕРА/МОЖЕ БИ СИ ХАРЕСА МЯСТОТО, КЪДЕТО ГО ПОСАДИХ/, ИМАМ СЪЩО ТАКА И ИЗТОЧНА ТУЯ НЕЯ СЪМ Я ЗАСАДИЛА ДО ОГРАДАТА, ЗАЩОТО СТАВА МНОГО ОБЕМИСТА, КАТО ПОРАСНЕ. В ДВОРЪТ МИ РАСТЕ И АРОНИЯ, ТОВА Е ХРАСТ КОЙТО РАЖДА ПЛОДОВЕ ПОДОБНИ НА КАСИСА И СА МНОГО ПОЛЕЗНИ, НО АРОНИЯТА Е НЕ САМО ПОЛЕЗНА ТЯ Е И МНОГО КРАСИ ВА НА ЕСЕН, ЗАЩОТО ЛИСТЕНЦАТА И СЕ ОБАГРЯТ В ЧЕРВЕНО.
ОТ ЦВЕТЯТА ХАРЕСВАМ ПОВЕЧЕ МНОГОГОДИШНИТЕ ВИДОВЕ, ЗАЩОТО НЕ ИСКАТ МНОГО ГРИЖИ/ХРИЗАНТЕМИ, ЗДРАВЕЦ, ИГЛИКА, БОЖУР, СТОЛЕТНИК(ГРАДИНСКА ЮКА), РОЗМАРИН, КРЕН, РОЗИ/.
МОГА ОЩЕ МНОГО ДА ВИ ГОВОРЯ ЗА ЦВЕТЯТА. АКО ИСКАТЕ ПИТАЙТЕ, АЗ С ЖЕЛАНИЕ ЩЕ ВИ ОТГОВОРЯ/ АКО ЗНАМ/, А АКО ВИЕ МИ ДАДЕТЕ НЯКОЙ ИНТЕРЕСЕН СЪВЕТ ЗА АРАНЖИРАНЕ НА ЦВЕТЯТА В ДВОРА ИЛИ НЯКАКВА ХУБАВА ИДЕЯ СВЪРЗАНА ПАК СЪС ЦВЕТЯ., МОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА!



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: ПУПA]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 20:53



Направи си алпинеум, направи си езерце, пусни вътре декоративни каракуди. Ако има подпорни стени - озелени ги с подходящи видове за скални кътове. По северната ограда на двора си засади повечко дървета, за да спират вятъра. Така раят ще е по-пълен. Успехи!



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: ПУПA]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 20:59



Много се радвам, че има такива хора като теб, които се радват на хубавите неща в живота. Аз също хсъм много голяма почитателка на цветята.
Мога да ти дам ена идея за двора намери си стари пънчета различна големина издълбай ги отгоре сложи малко пръст в напревената вдлъбнатина и си засади здравец или някакво друго цвете



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: Cтeфaн]  
АвторПУПA (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 21:04



СТЕФАН МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ! ТОВА С ЕЗЕРЦЕТО ЩЕ Е МАЛКО ПО ТРУДНО, НО ТОВА С ДЪРВЕТАТА КОИТО ДА ЗАСАДЯ КАТО ЕСТЕСТВЕНА СТЕНА Е МНОГО ЕФЕКТНО!



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: ПУПA]  
АвторMИKИ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 22:02



Идея: Отиди в антикварен магазин и си купи стари глинени съдове, делви и др., постави ги в градината сред цветята и засади цветя в тях.



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: ПУПA]  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано30.03.05 22:53



Много се радвам,че има и други като мен,жадуващи за хубава градина,пълна с цвея,храсти и дървета.Ако имаш възможност,покажи снимки от твоята градина.Арония отглеждам от 4 години и като храст с висока декоративна стойност,и за плодовете,от които правя чудесно сладко.Обожавам брезата,която е вече от 15 години в двора,и е по-висока от къщата.Имам сребрист смърч,гръцка ела,кедър,различни туи,офика,много храсти и безброй цветя.Погледни

,може да откриеш някоя идея!



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: ПУПA]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано30.03.05 23:05



Може да засадиш от единия краи малини(направени във вид на градинка),а от другия много цветя.Като почнеш отздравец, невен,лале зюмбюл,нарциси,шибой(зимен и летен),теменужки ,петунии ,сакъзчета,върбинка,декоративна ягода,детелини.Идеята с дънерите е много оригинална,аранжират се на различни места,разни половини гърнета от които излизат подходящи цветя.И много дръвчета.Пред вилата естествена елха,която ползваш всяка година.Двора с чимове трева (косиш с косачка,че така изглежда по добре).
Задължително масичка със столове за почивка,особено сутрин да те гали слънцето ,да ухае на окосена трева и прясно сварено кафе.
Успех ти желая,пък когато направя снимки ще ги пусна за обмяна на опит.

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...



Тема лелянови [re: lelq]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано30.03.05 23:11



можеш ли да ми кажеш този храст какъв е

прилича ми на японска дюля ама не съм сигурна



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: ПУПA]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 19:55



Имам от 5 години къща на село, където засадих много цветя.Двора който наследих беше малко занемарен/ всъщност доста/ но това си имаше и хубавата страна, че можех да го моделирам по мой вкус.Все още имам работа и неща за довършване , но вече се виждат резултатите.Използвах даденостите и ги дооформих.Така от място на което е имало фурна и е била разрушена, направих алпинеум.До него имаше неголяма дупка, която започнах да запълвам с пръст и в един момент ми светна, че вместо да се мъча да я запълвам е по-добре да я удълбоча и да направя езеро.
Засадила съм глициния, многогодишно увивно цвете,което цъфти през май с красиви виолетови гроздове.Ако си от София на ул. Шипка срещу Руския център има една сграда омотана с това цвете-стигнало е до покрива.
Друго увивно съм посадила до входната врата,казва се тумбергия,то е с оранжеви цветове, като камбанки.Хубави и лесни за отглеждане многогодишни цветя са ирисите или както им казват перуниките.
Ако имаш сенчесто място можеш да си засадиш хортензия и хоста.И двете са многогодишни и са едни от малкото растения които виреят на сянка.От гората можеш да пренесеш в градината горски ягоди и мащерка, не искат никакви грижи и се развиват много добре.Желая ти успех!Ние сме щастливки , нали?



Тема Re: ЦВЕТЯТА В ДВОРНАТА ГРАДИНАнови [re: lelq]  
АвторПУПA (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 20:02



lelg снимките, които разгледах с кеф са прекрасни.Надявам се че това е твоята градина. Ти си щастливка/щастливец/, че притежаваш толкова хубава градина!
В най-скоро време ще ти изпратя снимки от моето дворно място. В момента не мога защото всички снимки които съм правила не са с цифров фотоапарат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.