Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема крушанови  
Авторвaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 21:40



Здравейте, имам следното питане; възможно ли е да се прихване круша от клонче както се прихваща лозичка? Проблемът е че дървото няма издънки а за калеми пък нямам подходяща подложка! Опитах със семки миналата година но първо нещо не излизат и второ няма гаранция че новият плод ще е същият като стария!



Тема Не моженови [re: вaнkaтa]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 11:34



За съжаление не може да си прихванеш круша от клонче. Най-добрият начин е да си посееш от семка. Като изядеш крушата, отдели веднага семките и ги подръж за 9 минути в устата си. По такъв начин даваш възможност на семките да те опознаят. Като поникнат растения от тях, те ще са специфичен сорт, селекциониран специално за тебе, съобразени с нуждите на твоя организъм и предназначен да лекува твоите болежки. След като извадиш семките от устата си, подръж ги още 9 минути в ръката си, говори им ласкаво, мисли си за това, какви хубави круши искаш да станат. След това ги посей в саксийка и ги изнеси навън на студеното. Поливането можеш да направиш не по-рано от следващия ден. На пролетта би трябвало да поникнат. Не е нужно семеначетата да повторят сорта на майчиното растение. Те при всички случаи ще са по-добри от някакъв си анонимен сорт круши, купени от супера.



Тема Re: Не моженови [re: Cтeфaн]  
АвторBaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 23:17



Благодаря за точният отговор, дано някога имам възможност да Ви почерпя с новият сорт круша! Саденето на семките ще го отложим за есента защото крушата за която става въпрос не е дълготрайна. Плодовете и са с формата на дива круша но с големина на мандарина.Жълто-червени са на цвят и много сочни. Сокът им лепне като захарен сироп. Каквото можахме изядохме но повечето стана на ракийка! НАЗДРАВЕ!!!
Да попитам и още нещо; след колко години приблизително ще даде първите плодове ? Чувал съм че има значение дали е от семка или калем!



Тема Re: Не моженови [re: Baнkaтa]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 09:44



Благодаря ти предварително . Много съм заинтригуван от тези круши. Бих си купил през есента от вас 1-2 кг круши, за да си посея и аз. Предполагам, че на 7 - та - 8-та година ще започнат да плодоносят. Аз преди 3 години си засадих облагородени овощни дръвчета, между които и круши. Още не са започнали да плодоносят. Като сложиш и времето за производството им в разсадник - още 2-3 години и то става същото като от семка. Предимството на облагородените дървета е, че запазват почти 100% генотипа на майчиния сорт. Недостатъка им е, че при всички случаи са по-недълговечни от семенните. И освен това са сорт нямащ никакво отношение към стопанина си. Единствено семенните овошки, произведени по начина по който ти писах по-горе, са си "твоите" сортове. Като поникнат 10 - 20 фиданки ще си ги засадиш в градината и ще чакаш. Като започнат да плодоносят ще си набележиш кое дърво дава най-вкусни плодове, кое плодоноси редовно, кое има най-благоприятно влияние върху теб и ще оставиш само няколко от тях. Останалите можеш да отсечеш или да оставиш за производство на дървесина.
Пожелавам ти успех!



Тема Re: Не моженови [re: Cтeфaн]  
АвторBaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 19:13



Виждам че нещата ги вършиш с много мерак и от сърце ! Та крушите ще ги имаш, но бесплатно! Това е имейла ми за връзка ; ivan_pa6in@abv.bg
Ако не си пишем до есента подсети ме за крушите че ще забравя / такъв съм си ! /



Тема Re: Не моженови [re: Baнkaтa]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано21.01.05 21:42



Този пъпеш си прави майтап с теб.
Плодово дърво не става от семка. Расте, но няма да има плодове.
Когато дървото поотрасне, тогава трябва да се присади калем от старото дърво. Плодовете ще са същите.



Тема Re: Не моженови [re: Borislav]  
АвторBaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 23:24



Здравей Borislav, за плодното дърво от семка може би не си прав. Вече в няколко сайта прочитам че дървото от семка започва да дава плод между 8-15 година, затова предпочитали подложка подходяща за местните условия + калем от желаното дърво. Дървото започвало да дава плод след 5-6 години но животът му е значително по-къс. НО ПЪРВОНАЧАЛНОТО МИ ПИТАНЕ БЕШЕ СЪВСЕМ ДРУГО!
Ще направя малко уточнение; виждал съм край строителни обекти големи счупени клони от върба, топола и лешник които са заровени във земята. Пролетта от тях започват да излизат млади издънки! За съжаление по-нататъчното им развитие не съм го проследявал. Та идеята ми беше - не може ли същото да се случи и с клон от круша.



Тема Пъпеш е на баща ти сина мунови [re: Borislav]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 17:22



Като не разбираш нещо защо си пъхаш гагата където не трябва.
--------------------------------------------------------------------------------------
Плодово дърво не става от семка. Расте, но няма да има плодове
-----------------------------------------------------------------------------------------

Как мислиш, има ли цветно растение, което пониква от семена, но после не дава плод ? Аз поне като ботаник не познавам такова. Ако ти откриеш такова растение , може да пренапишеш учебниците на всички биологични науки. Та нали 9/10 от всички плодни сортове започват от семка. Независимо дали чрез целенасочено хибридиране или спонтанно. Останалите 10 % са пъпкови мутации размножени вегетативно.



Тема Re: Пъпеш е на баща ти сина мунови [re: Cтeфaн]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано22.01.05 20:26



Преди време в тоя клуб четох че се прави присадка на домат ,като използваш подложка картоф .Сега пък друга глупост за круша '.Аз пък имам сладки джанки и ги поливам със захарен сироп за да са сладки.'
Защо така уж умни хора пък вярват на измишльотини.?


.... да му БЕРА ЛАИКАТА...



Тема Имаш право да вярваш в каквото си искаш. [re: мyнти]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 14:14



Аз му дадох на Ванката най-доброто решение. Това са окултни знания с които
ти не си запознат. След 10 години неуката наука ще ги открие. Тогава ние с Ванката ще ядеме сладки круши, а ти тепърва ще засяваш твоите. А дотогава си яж генно модифицирани храни от супера и се моли науката да открие и лекарство против рак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.