Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Gymnocalycium???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано11.01.05 20:31



няма да се скрие....а скрие ли се, значи просто вече я няма!
Там, в аридните зони....пясък и дребни камъчета могат да закрият растението, което в резултат на дългото засушаване просто намалява обема си...и то ако е съвсем плоско като лофофорите или ариокарпусите....нашите в саксийките няма как да се "скрият"!
Пародиите....това, че е Субтеранеа - т.е. подземна, скрита в земята, не означава, че се крие там, а просто, че има голям реповиден корен, несъразмерно голям в сравнение с оная част, която е видима и има бодли.
А за ребуцията....ами ако те притеснява - събуди я, постави я в топла стая, след два-три дни я полей или само напръскай с мека вода....и изобщо не се учудвай, ако след месец реши да цъфти....просто ще трябва после до напролет да я дължиш на топло и слънчево място.
Проблемът на повечето южноамерикански по произход кактуси е, че за тях ТОЧНО СЕГА е време за усилен растеж и цъфтене.....защото там сега лятото е в силата си... а нашата цел - да ги научим да спят сега, и да растат в нашето лято!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано12.01.05 11:06



Cestita Nova Godina na vsicki!!! Radvam se ce rabotite tuk sa se poozivili.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано12.01.05 16:20



Честита и на теб! Ами то кактусите като спят май и хората тук позаспиват.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Sony^-]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано12.01.05 18:22



Ахъм! Зимата ми е време за другото любимо хоби... средновековната нумизматика!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Sony^-]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано12.01.05 18:23



Много Честита да е и за теб! Здраве, късмет и....парички да си купим всичко останало!
И бодливковците да се плодят и множат!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано12.01.05 20:39



BTW, njakoi cuval li e za Lophophora ziglerii??
V novia spisak na Serafimovi ja ima. V mrezarta njama nishto.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано13.01.05 15:56



нали знаеш, приятелю...в наше време "видове и подвидове кактуси" да искаш! Всяка фирма си измисля нови и нови! А тая лофофора зиглери.....имам фотоси от нея....не виждам какво й е различното от фричи....бели цветове с леко розова средна част....обла като малка ябълка....5-7 ребра почти без пух в ареолите....
имам фотоси на 13 /!!!!/ вида лофофори, и все си мисля, че реално са не повече от два, хайде нека са три различаващи се вида! Уилямси, фричи, дифуса и....бих отделил и Журден.
Забравих за лофофора тексана....доколкото реално има такава винаги петребрена!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано16.01.05 22:34



Здравейте,

вчера пак си купих един кактус, ама пак не му разбрах името. Питах гугъл и там имаше снимки и ми прилича на някой вид Ребуция. Ето го и моя кактус, ако е Ребуция, някой знае ли кой вид? И дали да я слагам при другите кактуси да зимува или изисква други грижи?



И още един въпрос, заедно с кактуса си взех и един сукулент. Доколкото видях в Гугъл прилича на Crassula Springtime ама не съм много сигурна. Моля ако някой знае да ми каже. И най - вече въпроса ми е за грижите, къде да го държа, колко поливане, има нещо като пъпка, която ще цъфти, трябва ли нещо специално да правя? Много ви благодаря за всякакво инфо. Ето и снимка на сукулента:





Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Sony^-]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано17.01.05 10:53



Mammillaria elongata, drugoto rastenie mi prilicha povece na niakakva Haworthia. Viz povece vav



Редактирано от Ariocarpus на 17.01.05 13:13.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано17.01.05 13:30



Значи съм била много далече от истината. Благодаря много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.