Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 22.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Gymnocalycium???нови [re: CACTUS CENTER]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано07.01.05 21:46



Няма проблем.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
Автор Flash_ ()
Публикувано08.01.05 16:35



Имам и аз два кактуса, единия е мамилария, другия не знам. Въобще не ги гледам правилно, тази зима обаче още от октомври спрях да ги поливам. На светло и топло, на перваза на южен прозорец...май не трябва да са там, нали?
Ако може да ми кажете и защо расте по този начин, така ли трябва?

, цяло лято прави тези топчета а основата почти не мърда да расте... Съсипала ли съм го?

Редактирано от Flash_ на 08.01.05 16:36.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано09.01.05 01:03



бихте ли помогнали с името на този кактус?


Благодаря!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Flash_]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано09.01.05 11:44



Здравей,
аз не съм от много разбиращите, ама зимата трябва да е без поливане и на студено. Немога да го видя, щото не се отваря снимката.



Тема Re: Gymnocalycium???нови [re: PAGANEO]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано10.01.05 13:27



И аз имам един въпрос - нещо Ребуцията на пипане е по-мека, както и лофофората. Да не съм ги простудил, че седят близо до прозорец, който се отваря за проветряване. Или просто така си стават зимата?

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Gymnocalycium???нови [re: Sony^-]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано10.01.05 16:03



ама не....могат с години да растат..дори да цъфтят и да семеобразуват...приеми, че просто аз не съм им фен и затова се изказвам негативно!
Понеже зимата искат по-топличко - 14-16 градуса, просто няма как да не се полеят изобщо.....може би веднъж на месец - месец и половина...иначе самата подложка ще се огъне, а може и да изсъхне!
А безхлорофилни - ами просто практически нямат хлорофил...тоест това, което преобразува слънчевата светлина в необходимата им за живот енергия...и не фотосинтезират - хранят се и растат изцяло за сметка на кактуса, върху който са присадени и без когото ще загинат, ако той се увреди!
Иначе са интересни....необичайни...но за да си гарантирана, че ще растат добре и много години - желателно е да се пре-пресадят върху постоянна подложка - или цереус, или трихоцереус, или миртилокактус - изобщо здрав и упорит кактус, който остава зелен дълги години, без да одървенее...



Тема Re: Gymnocalycium???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано10.01.05 16:10



съвсем нормално е, при спиране на поливането, габитусът да се измени...лофофорите в природата през сухия зимен сезон практически се скриват под земята, и пясъкът ги засипва...според мен няма никаква опасност, ако няма други белези за дискомфорт на кактусчетата....или ако не ги държиш на прекалено топло?! А моите на са 14 градуса, заради подложките, и........някои още не са заспали! мразя тия светлозелени връхчета зимата...които отсега още се чудя как ще предпазя от изгаряне при силното пролетно слънце!
та един малък съвет...търси вариант за 10, максимум 12 градуса на зимуването им!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: golden]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано10.01.05 16:16



Echinocereus pectinatus var. ?!?!....ней-вероятно рубриспинус е вариантът, но цялата систематика на тая група ехиноцереуси е толкова объркана и без ясни отличителни белези, че не се наемам да твърдя със сигурност....важното е, че със сигурност е ехиноцереус пектинатус, че е много красив, и че цъфти с огромни розово до пурпурни цветове със зелен плодник
.....уви, цъфти рядко! но и без цвят е един от най-готините бодливци...руснаците на този и на едни други кактуси /вид ехинокактуси/ им казван "радужный кактус"!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: PAGANEO]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано10.01.05 17:45



MERSI!



Тема Re: Gymnocalycium???нови [re: PAGANEO]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано11.01.05 13:48



Ами на температура около 9 градуса са. Сутрин и вечер, когато съм вкъщи, се затопля до 13-14.
Лофофората още не се е скрила, Пародиата (субтерранеа) също - нали и тя трябва почти да се скрие. Една мамилария все още се опитва да цъфти.

Притеснява ме това, че останалите кактуси са си твърди, а ребуцията някак си доста омекнала.

Каждый мужчина в душе бармалей.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.