Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Cactus Jack]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано20.06.05 12:10



Здравейте.

Ако там където има кафяви петна кактуса не е омекнал няма страшно. Както казва колегата такива петна се получават когато кактуса остарее и долната му част започне да се одървенява / не знам дали има такава дума в българския език / Такива петна се получават и при видове които не обичат много влага, /астрофитуми, ферокактуси/ когато се поливат отгоре, мокри се самото растение . По принцип растението не загива от това, но губи външен вид. Това може да се избегне ако кактуса се полива отдолу. / Като се потопи саксията за известно време в подходящ съд с вода./



Тема Re: К А К Т У С И и предложението за нова тема.нови [re: scleri]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано20.06.05 12:24



Здравейте.

Наистина е малко досадно това че няма отделен клуб за любителите на кактуси. Пишем в една тема която стана малко дълга и тромава.
Предлагам ако искате да опитаме да направим цветарския клуб, клуб за кактуси. Забелязвам че там просто си пишеш по въпроса който те интересува и ако той интересува още някой се получава поредица от няколко съобщения. Успоредно с това се поставят други теми. Същото можем да правим и ние като просто пред темата слагаме думата КАКТУСИ като парола. Когато отворя цветарския клуб и видя примерно въпрос свързан с почва, или болести, или пресаждане, или каквото и да е, и пред него стои думата КАКТУСИ, значи това е моят клуб. Ще се получи клуб вътре в другия клуб. По съответната тема, ако е интересна за повече хора може да се получи поредица от няколко съобщения, а успоредно с нея някой да отвори друга тема свързана с кактусите и която го вълнува в момента.
Помислете и ако искате да опитаме.



Тема Re: К А К Т У С И и предложението за нова тема.нови [re: scleri]  
АвторCactus Jack (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 21:57



Suglasen sum no tazi tema naistina sudurza dosta ot vuprosite na pitastite, po-skoro naistina trjabva da se otgovarja vece s linkove na vsicki tezi ednotipni vuprosi s koito zaedno s Ariocarpus otgovarjahme obstoino kato razvaleni ploci v edin drug forum predi godini Ili puk da kopirame po-vaznite otgovori tuk i da gi prenesem v nova tema. Ne znam precenete.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: scleri]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано21.06.05 13:00



Аз по принцип си поливам кактусите отдолу, винаги с топла вода на някой дори я преварявам, понякога добавям няколко капки лимонена киселина или малко стрит торф, играчка е но няма как



Тема Re: К А К Т У С И и предложението за нова тема.нови [re: Cactus Jack]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано21.06.05 14:23



и аз съм си мислила за това.
Информацията в темите досега да се събере и раздели по тематика(болести,семена,пикиране и т.н.) с посочени автор и дата.
Иначе наистина трудът на много от вас след време отива на вятъра,губят се ценни съвети и подробности.
Аз имам събрани такива данни,но не знам дали са от всички теми,а и съм ги събирала от моя гледна точка.

Само че всичко това ще влезе в работа,ако е в закована тема,т.е. в клуб кактуси,а такъв клуб все още нямаааа



Тема загиващ хубав кактуснови [re: Ariocarpus]  
Авторнepaзбиpaщa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 14:23



Моля ви кажете ми какво да правя с кактусчето ми, имам го от много дълго време не растеше особено, но си беше живо. Напоследък започва да клюмва така, много изсъхнало ми се вижда, но и не смея да го поливам много (на седмица веднъж). Котката ми го бута няколко пъти и съм му сменяла почвата, но незнам дали е подходяща. Сега като го поливам и водата много странно се задържа на повърхността, не ми изглежда нормално така, но не разбирам аз особено... Надявам се някой да ми отговори, че не искам да ми загине кактусчето.. благодаря предварително...



Тема загиващ хубав кактуснови [re: Ariocarpus]  
Авторнepaзбиpщa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 14:28



Моля ви кажете ми какво да правя с кактусчето ми, имам го от много дълго време не растеше особено, но си беше живо. Напоследък започва да клюмва така, много изсъхнало ми се вижда, но и не смея да го поливам много (на седмица веднъж). Котката ми го бута няколко пъти и съм му сменяла почвата, но незнам дали е подходяща. Сега като го поливам и водата много странно се задържа на повърхността, не ми изглежда нормално така, но не разбирам аз особено... Надявам се някой да ми отговори, че не искам да ми загине кактусчето.. благодаря предварително... Ето снимка на сегашното му състояние:





Тема Re: загиващ хубав кактуснови [re: нepaзбиpщa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:12



абе не знам що,ама целият ти постинг (два!) ми изглеждат голям бъзик...
ако не е така,сори!

щом си го пресаждала,значи си забелязала състоянието на корените -
загнили?изсъхнали?

пп:на нова почва е нормално да се задържа вода



Тема Re: загиващ хубав кактуснови [re: xм]  
Авторнepaзбиpaщaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 16:19



не изобщо не е бъзик.. незнам защо с такова впечатление си останал... щом е така незнам как мога да убедя че си е сериозно. Извинявам се че съм пуснала два пъти поста, не беше нарочно.. моя е грешката.
За кактуса.. пресаждането беше преди доста време но до колкото си спомням не беше съвсем напълно изгнило всичко имаше си и малко нормални корени (доста време - началото на тази година-края на зимата някъде..) А за водата и аз така предполагах че е нормално, но тя все още като го полея така се задържа, затова и предположих че може да не е хубава тя и от това да е...



Тема Re: загиващ хубав кактуснови [re: нepaзбиpaщaтa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:03



значи загнили корени...
а ти прочете ли цялата тема??
по-горе scleri прекрасно е обяснил какво се прави със загнили корени.
можеш да му имаш доверие




Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.