Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Mилтoния]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано03.11.04 18:43



eдин Господ знае!
Първият ми заприлича на Ехинокактус Грузони, формата с белите бодли, но ребрата му би трябвало да са повече .....от тази снимка и този ракурс не мога да съм сигурен. А и....прилича на Трихоцереус Чиленсис /или Ехинопсис чиленсис/.....
А вторият най-вероятно е Бразиликактус /Нотокактус/ Греснери ?!? Ако върхът му расте скосен в посока слънцето, и цъфти с зеленикаво-жълти цветове, значи е той, ако ли не - - наречи го Ребуция, а кой от стотиците видове на този обширен род ще е - това само Майката-Природа би казала със сигурност!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Sony^-]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано03.11.04 18:54



Ще отговоря тук на въпроса ти от другия пост....че там верно се претрупа от писания!
Казваш...на тавана....било прохладно?!....това нали не означава, че става течение и при минусови температури навън ще поемеш риска да простудиш бодлетата?!? Щото те повечето не се впечатляват от температури 3-5 градуса по целзий, а доста видове издържат дори кратковременни измръзвания, но...... само при условие, че са АБСОЛЮТНО засушени! А студеното въздушно течение не зная как ще им се отрази, ако е сериозно, моите никога не ги зимувам в такива условия. Най-добре просто намери някакъв елементарен начин да ги предпазиш от течението...пък било то и с някакъв полиетилен.

А моят "разсадник".............виж, аз съм просто един любител-колекционер...не ги отглеждам с търговски намерения...поне не в обозримо бъдеще. Винаги ще ми е приятно, ако дойдеш във Варна, да се видим и да те поканя у дома/където всичките са прибрани в една пожертвана за целта стая/, за да ги разгледаш. Но за продажба - забрави!....засега само подарявам!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: PAGANEO]  
АвторMилтoния (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 00:11



Здрасти! Ребрата на първия кактус са 15 на брой, а бодлите са жълтеникави и доста остри. Самият кактус не е светъл на цвят (като втория), а е някак си синьозелен или тъмнозелен. Ако имаш ново предположение, пиши. Благодаря!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
АвторXaджи Дoнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 17:49



Абе една Мамилария се излъга да цъфти сега. Какво да я правя, да я приспивам ли, или да я сложа на топло докато прецъфти?



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Xaджи Дoнчo]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано04.11.04 18:10



Ha! Tova e mnogo stranno. Po dobre ne ja polivai. Ili savsem malko otdolu.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
Авторxaджи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.04 13:01



Ами тя е млада ое и не разбира, явно се е объркала че е пролет. Миналата година боцнах няколко в една саксия. И октомври беше навън на силно слънче, явно се е постоплила доста. Точно тоз горкия кактус хич не съм го гледал, само ако няма много време дъжд съм го поливал. Та сега реши че е пролет.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Mилтoния]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано05.11.04 14:03




Значи е популярният Ехинокактус грузони! Но все пак....ако постнеш едно фото, където е заснет точно отгоре, ще съм по-сигурен.
Иначе.....хубав е, достига бързо сериозни размери, а за десетина години може и да превиши половин метър височина и почти толкова в диаметър. Но за цъвтежа ще почакаш....поне докато стане над 30 см. висок!
А красотата му е не в цветовете, а в онова бяло-жълто нещо, което се образува на върха.....и става все по-голямо и голямо с годините!
Имаш ли други бодилчета?



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: xaджи]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано05.11.04 14:10



само не се притеснявай! да не забравяме, че повече от половината известни кактуси са Южноамерикански! И за тях сега е разгарът на пролетта - тъкмо време за ЦЪФТЕЖ!!!



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: PAGANEO]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано05.11.04 15:16



Леле ти сега ме шашна - след малко отивам да ги навестя и ако става течение ще ги преграждам с нещо. Миналата седмица като се качвах и забелязах, че има доста свеж въздух, ама за течение не съм обърнала внимание. Ако увия около саксийките парцали дали няма да предотврати течението? Иначе са абсолютно засушени, не съм ги поливала от края на септември - предполагам, че досега 100 пъти са изсъхнали, а и имаше няколко топли дни през октомври, което май допълнително ги е подсушило.

Аз незнам защо съм останала с впечатлението, че ги гледаш професионално.Жалко, че си чак във Варна иначе бих дошла. Както и да е - може би лятото...



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: PAGANEO]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано05.11.04 16:09



Здравей пак, сега бях на тавана и им преградих с кашони, ако има течение да го спре.
Обаче забелязах, че по Астрофитума са се появили съвсем леки кафяви петънца - това нормално ли е? Отгоре си ги има пъпчиците дето ще цъфти, а тея петна са малко по надолу? И между ребрата има едни неща, същия цвят като кактуса - приличат малко на съвсем малки гъсенички, проблема е, че не са гъсеници, твърди са и не се мърдат и сякаш са здраво закрепени за него. Сега ми идва на ума, че ми приличат на малки астрофитумчета... не че съм виждала, ама така по асоциации. Трябва ли да се тревожа??????????





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.