Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Гaдeн пyxчo]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано15.04.05 00:05



Не е препоръчителна за повърхностен дренаж в това се убедих навремето, а иначе я добавям към субстрата на ариокарпуси, турбиникарпуси, лехтенбергии, етс., до сега не съм регистрирал загуби.



Тема Re: К А К Т У С И КАКТУСИ К А К Т У С Инови [re: Ariocarpus]  
АвторSclerocactus (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 08:46



Оказа се че имало два вида мозайка. По-разпространената е мраморна. Тя естествено не върши работа за повечето видове, но за астрофитумите,турбиникарпусите и още някои които искат по-алкална среда е добра. Освен нея имало и кварцова мозайка. Тя е неутрална и може да се използва,но по-трудно се намира.



Тема Re:Identificaciaнови [re: Ariocarpus]  
АвторNovak (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 14:23



Ще си поръчвам семена.Спрял съм се на около петдесет вида. Между тях и няколко от рода Echinocactus. Тук възникна проблем. Според единия каталог/ на една английска фирма/ Echinocactus platyacanthus и Echinocactus ingens са две различни имена на едно и също растение. Според чехите обаче са различни. Да поръчвам ли и двете или наистина са едно и също нещо. Помагайте.



Тема Re:Identificaciaнови [re: Novak]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано15.04.05 15:18



Според Haage са различни.



Тема Re:Identificaciaнови [re: Гaдeн пyxчo]  
АвторSclerocactus (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 16:18



По принцип са различни. Така че поръчвай и двата.Наскоро и аз имах проблем с имената на две растения.Не знам каква е причината но галимацията с имената е голяма. То ако поръчаш две пакетчета от един вид пак могат да се окажат различни растения.Във всяка поръчка има и елемент на изненада. Докато не пораснат малко не може да си сигурен какво си си купил. Ако въобще поникнат защото не знаеш от колко години стоят в складовете на фирмата. Но да не те отчайвам.Поръчвай и се надявай на успех.



Тема Re:Identificaciaнови [re: Novak]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано15.04.05 16:25



Кажи откъде ги поръчваш? Може и да имаме впечатления от кълняемостта при този доставчик. А специално ехинокактусите като семена почти никога не са от отгледани в Европа растения, което увеличава шанса да получиш стари и почти негодни. Аз миналата година от две разновидности на хоризонталониума с общо 20 семена изкарах точно 4 семеначета, и , слава Богу, успях да кача 3 на подложка. Ако всичко е наред - до три-четири години ще раздавам от тях.:)))
По мое мнение точно този вид е най-красивият!



Тема Re:Identificaciaнови [re: PAGANEO]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано15.04.05 16:32



Апропо.....не съм убеден доколко се различават ингенсът от платиакантуса, но със сигурност първите десетина години са почти еднакви!
Евентуално в последствие ще има разлика в цвета на бодлите и наличието им върху тазигодишния прираст, но....хаха...абе би трябвало да имам адски голяма оранжерия, за да гледам и двата вида!



Тема Re:Identificaciaнови [re: PAGANEO]  
АвторNovak (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 17:35



Писах на три фирми. Две въобще не ми отговориха , а от третата ми писаха че не работят с България. Сега ще поръчам с помоща на приятел който работи в Англия. Фирмата се казва cactus-heaven и до колкото знам дейноста и е изнесена в Малта но самата фирма е английска. Моят приятел ще поръча семената и после ще ми ги донесе в България.



Тема Как се казват тези кактуси?нови [re: Ariocarpus]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано17.04.05 14:57



Здравейте,

знае ли някой как се казват тези кактуси?



Благодарна съм за всякакви идеи.



Тема Re: Как се казват тези кактуси?нови [re: Sony^-]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано17.04.05 17:08



Днес разчиствах килера и намерих неупотребявани саксийки за кактуси(квадратни).От някаква невлияещасе от слънцето пластмаса бяха.Ако някой от пловдивчани се интересува:
8/8-59 бр.-18ст/бр
5/5-64бр.-10ст/бр




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.