Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Lophophora- размножаваненови [re: patilan42O]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано22.03.05 16:03



Дали ще те разочаровам много, ако ти кажа, че пейотъла в израслите у нас или изобщо не в Мексико Лофофори е около петдесетина пъти по-малко, отколкото при тия, израстнали в собствения им хабитат?!?
и че за да го усетиш.....ще ти трябва поне кило-две от нашенските!!!!



Тема Re: Lophophora- размножаваненови [re: PAGANEO]  
Авторpatilan42O42O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 18:39



Няма да ме разо4ароваш, шефе, не си мисли 4е съм 4овек, дето не може да 4ака.
В Амстердам( там е най-развита цветарската и кактусарската индустрия) опитах кактуси , расъли извън хабитата си и не мога да се опла4а..

Сериозно те питам, как и кога да разделим едни лофофори, дето растат от един корен?

Освен това ти пратих на е-маила снимки на един голям и един малък катус, можеш ли да предположиш с голяма степен на вероятност от кое семейство и евентуално от кой вид са?
Благодаря Предварително!

Не знам дали си про4ел статията, но тук акцента е върху декоративното и ритуаното зна4ение на кактуса, а не неговото унищожаване за целите на поредното надрусване.

Виждам 4е си стар кактусар, бих се радвал да хвърлиш едно око на статията ми и да изкажеш редакторско/консултантско мнение( по специално кактусите с плоските листовидни тела и 4ервени цветове "опунита" или "опунтиа" се нари4ат, 4е по изто4ниците ми има разминаване)...

Освен това видях, 4е се интересуваш и от монети, съжалявам, 4е нямам старинни, но мога да ти предложа 4аст или цялата си колекция от европейски, азиатски американски и австралийски монети(някои от тях-отдавна вън от обращение) за екземпляр(и) от видовете катуси, изредени в нея, по възможност Трихоцереус перувианис, Трихоцереус пачанои , Лофофора уилиямси,Echinocereus(E.trigolochidatus,Е. viridiflorus, E. merkeriE.fendleri),Cоryphanta palmeri ( Britton & Rose ) и Oпунита cylindrica

гледани така , 4е да са са "в настроение" да се разлконяват вегетативно.





Тема Re: Lophophora- размножаваненови [re: patilan42O42O]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано22.03.05 21:37



виж, аверче, нямам кулинарни интереси към кактусите, въпреки че плодовете на някои били голям деликатес...и без халюциногените в тях!
Лофофорите можеш да разделяш когато вече детките са пуснали собствени корени...или поне са достатъчно големи, за да го направят.
На имейла ти отговорих отдавна....обикновен хибриден Ехинопсис....викат му още Бабешки кактус, щото е невероятно издържлив на всякакво гледане по балконите!
Ония бодили на плоските стебла се наричат ОпунЦия.....както се чете и всяка латинска дума, завършваща на -tia.
Не произлиза от опИнци.

Статията /превода/ прочетох....добър е...за начинаещи любители...
Не се мъчи с лофофори...ужасно бавно растат и наистина в нашите ширини съдържанието на опиати в тях е много под нормалното за ареала им. Я явно това най-*вече те вълнува. Аз лично къбирам кактуси заради необичайната им красота и....с цел опазване на видовото им разнообразие.
Ако искаш нещо бързорастящо - всеки трихоцереус ще ти свърши работа...растат по трийсетина санта на година. От моите не бих се лишил от нито един, защото ги ползвам за подложки за присаждане върху тях на редки и трудни за отглеждане видове. Дали и колко и какви халюциногени съдържат - ми е абсолютно все тая.
Монети на възраст под 700 години също не ме вълнуват.
Хайде със здраве! И умната!



Тема Лофофора- присажданенови [re: PAGANEO]  
Авторпaтилaн42O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 22:30



"...съдържанието на опиати в тях е много под нормалното за ареала им. Я явно това най-*вече те вълнува. Аз лично къбирам кактуси заради необичайната им красота и....с цел опазване на видовото им разнообразие."

Именно запазването на видовото разнообразие, необи4айната им красота и уникалното им биополе ме интересуват и мен.
Кактусите натрупват "ентеогени", не "опиати", опиати натрупва мака.

ако сега успея да си завъдя лофофора ще я гледам докато един от двама ни( аз или кактуса) не умре от естествена смърт или злополука.
Ако си завъдя сан-педроси, щом растат по 30 санта на година, това ме устройва напълно, 30 санта е дозата за един 4овек.
(предполагам оба4е 4е в първите 5--6 години няма да е достатъ4но голям да го режа)
ритуалната употреба на ентеогени(коноп, кактуси, гъби) съвсем не е ежедневна, и за целите ан "доброто пътуване" се налагат месеци пост, 4е и молитва, не се у4удвай 4е мен може да ме " хваща" от коли4ество, което
не би предизвикало ефект у теб или у някой квартален друсалник..

Трихоцереус ве4е си намерих, но е още "бебе"( 5 ребра, около 8 см висок, 4 см дебел), виждал съм на снимки метода за присаждане на Лофофора върху подложка от Трихоцереус, има ли някакви допълнителни "пинизи"(режим на гледане, влажност светлина) освен това, 4е разрезите следва да се напаснат така, 4е
сърцевината да се препокрива, и дали ще мога сам да се справя с подобна операция, или вероятността един от двата кактуса да умре е мн. голяма??

...или да из4акаме две-три години, докато укрепнат както трихоцереуса, така и лофофората преди да опитаме да ги съединим в едно цяло???

п.п.с. Благодаря за това, 4е мои определи кактуса, апропо, той става ли за подложка? а кой от 4етерите подвида ехинопсис е ?
E. eyriesii
Съдържа: hordenine
E. rhodotrica
съдържа hordenine, tyramine.
E. triumphans -
съдържа неизвестни алкалоиди


E. tubiflora -
съдържа неизвестни алкалоиди



Тема Опуниция/ Ехиноцереуснови [re: пaтилaн42O]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 22:54



вси4ки опуниции ли са с плоски тела?...
O. cylindrica -
съдържа mescaline (0.9%) дали може лесно да се намери??

а Echinocereus triglochdiatus ??


п.с. ако ти покажа един кактус с плоски листа, дали ще можеш да ми го определиш?
а трихоцереуса от кой то4но подвид е?(утре ще ти пратя сн.)
Нормално ли е трихоцереус с такъв размер да струва 3.50??
(хората от цветарския магазин даже не знаеха как им се казват катусите... калпазани направо.. май имаха и мамиларии на същата цена, (с 4ервени цвер4ета и сфери4но-лъ4иста форма) или са били мамилопсис?..

Много мерси предварително!



Тема Ехиноцереус;Миртилокактуснови [re: patilan42O]  
Авторпaтилaн42O (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 23:14



M. geometrizans -
предполагам лесно се гледа, защото става за подложка...
разпространен ли е?

А Ехиноцереус триголочидатум по какво да го позная, 4е то4но на него не мога да намеря сн?
прощавай, 4е те врънкам но ти си единствения компетентен по темата наоколо
Нека Силата Бъде с Теб!!
"...и когато някой върши добро, Тангра вижда..."Омур Таг.



Тема Re: Astrophytumнови [re: cиpoмax]  
Автор Moffi (Мизантроп)
Публикувано23.03.05 00:23



е не е ли много за един сиромах...



Тема Re: Astrophytumнови [re: Moffi]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано23.03.05 09:59



Мисля че е 3 тома, какво е твоето издание?



Тема Re: Ехиноцереус;Миртилокактуснови [re: пaтилaн42O]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано23.03.05 17:10



виж, имам си и други ангажименти, освен да дращя по клубовете!
най-добре си намери някой кактусар от там, където живееш, и го разпитай подробно. въпросите ти са елементарни и всеки с повече от година стаж ще може да ти отговори.
аз, както вече ти обясних, не се вълнувам от химическите "добавки" в кактусите, и за мен е кощунство да ги джвакаш като краставици. все едно да отглеждаш славеи, за да ги колиш и да си правиш деликатеси от мозъчетата им!
а и като си помисля колко хиляди хубави неща в България са или забранени, или контролирани....остава и кактусите някой държавен педал да реши да постави под "надзор" благодарение на твоите писания за алкалоидите в някои от тях и....съвсем ще я втасаме тогава! Има си нет - ровичкай си, търси си и не пиши глупусти!



Тема Re: Ехиноцереус;Миртилокактуснови [re: PAGANEO]  
Автор Moffi (Мизантроп)
Публикувано24.03.05 08:18



Дано да не стане така наистина, в Русия например от 3 месеца насам с постановление е забранено отглеждането на Lophophora.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.