Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трилистник - помощ!  
Авторpepo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 12:24



Някой знае ли как се отглежда трилистник? Имам растението от няколко месеца, но напоследък не върви добре. Единственият му лист започна да пожълтява по краищата. Какво да направя? Какво не му е наред? На тъмно ли да го държа или на светло? Обича ли слънце или не?
Ако някой може нека ми помогне!
Благодаря



Тема Re: Трилистник - помощ!нови [re: pepo]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 14:13



Имах трилистник, който вървеше страхотно. Имаше 5-6 огромни листа. Гледах го до прозорец но го пазех от силното лятно слънце. Поливах го когато поизсъхне повърхността на почвата. И изведнъж нещо стана. Започнаха да се явяват жълти петна. Започнах да губя лист след лист. дори започнах да губя не най-долен лист, а някъде посредата. Изпаднах в ужас. Изрязах всички листа с петна. Започнах да мия оцелелите листа с гъба с разтвор от веро, защото се появиха пайжинки, почти невидими. Абе накратко, останах само с един лист. Мислех, че някой ми урочаса растението. Не можете да си представите колко добре се развиваше. Листата бяха толкова огромни,че си оправдаваха другото име "слонско ухо". Пръскам го редовно с вода. Сега вече имам отново два листа и просто не знам, защо се получи този проблем.



Тема Re: Трилистник - помощ!нови [re: pepo]  
Автор Divnamey (новак)
Публикувано28.10.04 14:36



Моят трилистник е около 1.80 висок. За сега се развива много добре. Преди около 2 месеца му смених местото, но определено на новото не се чувстваше добре. Листата започнаха да линеят, да жълтеят и да омекват. Наложи се да го върна на старото му место. На свело место /близо до прозорец/, но не е на пряка слънчева светлина. Пръскам листата веднъж на ден, а на две седмици го торя с комбинирана тор. Чувала съм, че обича желязо в пръстта. За това преди няколко дни пообиколих магазините да питам за някакъв препарат с високо съдържание на желязо. На всякъде ми препоръчваха "зелен камък", но никъде не успяха да ми кажат в какво съотношение се разрежда.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.