Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема нещо бяло по листата на китайската ми роза?нови  
Авторyплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 14:15



тази сутрин забелязах върху листата на китайската ми роза някакви бели неща - заприлича ми на пърхот? какво може да е? понеже бързах за работа (успах се) нямах време обстойно да разгледам тая "енигма" - мърда ли "пърхота" или не.....имал ли е някой такъв проблем и ако да - би ли ми казал какво е и как да го отстраня, моля?



Тема Re: нещо бяло по листата на китайската ми роза? [re: yплaшeнa]  
Авторtss (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 14:17



Най-вероятно това са оранжерийни белокрилки - голяма напаст са. Трябва да разгледаш по-добре и да вземеш мерки!



Тема Re: нещо бяло по листата на китайската ми роза?нови [re: tss]  
Автормaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 19:58



Ако хвърчи значи - белокрилка , а ако не то тогава е влакнеста въшка. При първото моспилан и лиросект, а при второто три пъти с БИ58 през седем дни.
Успех!!!



Тема Re: нещо бяло по листата на китайската ми роза?нови [re: мaйcтopa]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано17.10.04 20:49



Моите китайски рози, ги нападат САМО баналните листни въшки. Разтварям 5 мг. Б58 в 2-3 литра вода и поливам директно в почвата. На другата сутрин измитам изпопадалите въшки и си свиркам следващите 1-2 месеца. Заразяват се пущините направо от въздуха.




Тема Re: нещо бяло по листата на китайската ми роза?нови [re: Гинec]  
Авторc блaroдapнocти (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 12:01



много благодаря на всички за съветите, ама В58 не е ли силна отрова? притеснявам се да го ползвам, защото имам котарак, който редовни преглежда цветята, отидох в един цветарски магазин, но там имаха само някакъв препарат против въшки, взех го и пръскам листата с него - само че тия гадости са (май) неподвижни - но ми се струва, че препарата им действа - сега ми изглеждат още по-неподвижни



Тема Re: нещо бяло по листата на китайската ми роза?нови [re: c блaroдapнocти]  
Авторtss (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 15:26



По принцип всички инсектициди са отрова, но затова си има определени дози и карантинни срокове. Така че ако спазваш всичко написано на етикета няма проблеми



Тема Внимание с лиросекта!нови [re: мaйcтopa]  
АвторDelphinium (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 18:53



Бил много добър лиросекта. Как ли не! При съвсем правилна дозировка след пръскането ми умря едната китайска роза, на път е да умре и един от бръшляните ми. Интересно, как ли се чувстват нещастните зеленчуци след него?
От моспилана засега не съм имала поражения.
При наличие на животни в къщи добре е да се пръска с пиретроиди -карате, вазтак и др. Те се водят безвредни за топлокръвните животни. Стават за листни въшки, но с белокрилките не се справят.



Тема Re: Внимание с лиросекта!нови [re: Delphinium]  
Автормaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 19:38



така се получава ако препарата е фитотоксичен на етикета пише ли това?Китайската роза по принцип е нежно растение.За белокрилка се прави схема от няколко препарата във всяка агроаптека дават такива схеми.



Тема Re: Внимание с лиросекта!нови [re: мaйcтopa]  
АвторDelphinium (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 13:03



Изобщо не пише такива неща. Бил на някакъв биологичен принцип, различен от другите препарати. Аз го взех за акари, които бяха нападналиш всичките ми цветя. Напръсках ги точно с концентрацията, кщоято ми казаха от агроаптеката (1 мл на 1 литър вода), а и така пишеше в листовката, но резултатът е наяве. При това умря само едната китайска роза - купената оранжева. Другата - обикновена червена си е жива и здрава, но трябваше да се боря със спирт листо по листо, докато разкарам акарите (след пръскането с лиросект). Но се твърди, че бръшляните са издържливи, а единият ми умира!



Тема Re: Внимание с лиросекта!нови [re: Delphinium]  
Автормaйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 19:32



Не съм казал , че пише за акари е добре да се редуват ОМИТ и БИ58 тая оранжевата много мре добре е да се вземе клонче и да се укорени така ще бъде адаптирана .Бръшляните стайни ли са?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.