Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кротона ми умира...нови  
Автор Martu (новак)
Публикувано10.06.04 13:27



...помогнете. Кажете що така се прецака, листата му капят един след друг, а те не са много. Имам още един, но при него проблеми няма. Някой знае ли кои са най-подходящите условия - влажност, светлина, топлина?
Мерси предварително.



Тема Re: Кротона ми умира...нови [re: Martu]  
Автор lelq (член)
Публикувано10.06.04 14:29



Кротонът се нуждае от много светлина,но без да е изложен на ярко слънце.Обича влагата,редовното поливане с мека вода,стайна температура.Опадването на листата може да се дължи на неполиване.Друга причина може да са акарите,които представляват микроскопични паячета.Те се появяват ако не се полива и оросява редовно растението и не обичат влагата.Можеш да познаеш дали има от тях,ако напръскаш кротона с пулверизатор.Паяжината става видима от водата.Ако забележиш нещо такова,веднага напръскай с инсектицид(акарицид).Желая ти успех в борбата за спасяването на кротона



Тема Re: Кротона ми умира...нови [re: Martu]  
Автор za6to_ne (непознат)
Публикувано10.06.04 14:30



Ако е ново растението -нормално е да му окапят листа просто не се е аклиматизирало а и като имаме предвид, че са доста форсирани в Холандия това е нормално -просто не можем да му създадем оптималните условия както в една Холанска оранжерия .



Тема Re: Кротона ми умира...нови [re: Martu]  
Автор Martu (новак)
Публикувано10.06.04 17:25



Абе нормално, нормално ама дали ще му поникнат нови или ще си остане гола пръчка, кавото е в момента?



Тема Re: Кротона ми умира...нови [re: Martu]  
Автор Monnna (непознат )
Публикувано11.06.04 10:35



Не го дръж на течение - кротонът не понася въздушните течения и резките температурни промени. Дано поникнат нови листа!



Тема Re: Кротона ми умира...нови [re: Martu]  
Автор dvemm (новак)
Публикувано14.06.04 12:23



Всяка зима на моят кротон-с тънки и дълги листенца, стеблата бавно, но сигурно оголяват. На пролет по връхчетата на стъблата се появяват нови до следващата зима. Така че, ако премахнеш причината за опадането- ще се покажат по връхчетата, но не и по цялото стебло. Имам и кротон с широки листенца, не им знам подвидовите имена, при него подобен проблем нямам.
Успех!



Тема Re: Кротона ми умира... [re: Monnna]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:38



На един мой крутон ( от тези с широките шарени листа ) му опадаха за около 1-2 часа всичките листа - по невнимание му бях организирала сериозно течение



Тема Какво всъщност е Кротона????нови [re: Martu]  
Авторskyy (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:15



Много се интересувам от цветя, но не съм чувала за Кротон.
Какво точно представлява и от къде да си го взема и как изглежда??????



Тема ето тези са кротони ;)нови [re: skyy]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:50





Има го в доста цветарски магазини



Тема Разбрах какво са кротони ;)нови [re: tania]  
Авторskyy (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 15:05



Prez cqloto vreme v rabotata sam imala takova cvete i izobshto neznaesh che takase kazva))))) no chestno kazano mnooogo babeshko mi izglejda neznam zashto si pravq takava asociaciq))Kaji ako znaesh drugo ekzoti4no rastenience ili ot semka kakvo bih mogla da si zahvana




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.