Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дребни мушички?нови  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 09:41



Имам нужда от съвет. Цветята ми имат малки черни мушички Посъветвайте ме какво да ги правя? Да ги напръскам с нещо или ...?



Тема Re: Дребни мушички?нови [re: Alex]  
АвторREDRUBlN (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 10:29



Moje i da ne vijda6 nqkakvi uvrejdaniq po rasteniqta ot tqh no sled vreme i tova 6te stane.Napruskai s intoksicid,no spazvai dozata na koncentraciq.
Ne e lo6o da 4ue6 i drugi mneniq.



Тема Re: Дребни мушички?нови [re: Alex]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано25.03.04 10:58



Мухичките са досадни за хората, но напълно безвредни за растението. Най - често се появяват при преполиване(особено ако саксията е на тъмно и север) - често с намаляване на влажността на почвата мухичките изчезват сами . Мухичките обаче се разждат от ситни ситни червейчета, които живеят в почвата на растението и се хранят с корените и това вече е вредно за растението. Ако мухичата напаст е много голяма, напръскай пръстта на растението както си е в саксията с някакъв хубав системен инсектицид, и след няколко дни пак. Рядко се налага да пръскаш повече от 1-2 пъти.
Успех



Тема Re: Дребни мушички? [re: Kitten]  
Авторnelumbo (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 12:25



това, което пишеш, звучи окуражаващо!
но кажи моля ти се ти кой хубав системен инсектицид използваш, понеже в аптеката , където аз ходих, не знаеха какво е това, накратко познаваха само контактни инсектициди, или може би не виждаха разликата, която е толкова огромна...



Тема Re: Дребни мушички?нови [re: nelumbo]  
Автор purple (само цвят...)
Публикувано25.03.04 14:19



аз си взех спрей на POKON, на който пишеше че е за всякакви летящи гадове по цветята. Като напръскам около растението става килим от мушички, обаче те ходят от едно на друго, а при мен има доста... ще трябва да напръскам цялото помещение, има указания как става, но все не намирам време. Ако са ти само на едно растение мисля, че ще се справиш.

Нищо не е само черно или само бяло ...


Тема Re: Дребни мушички?нови [re: Kitten]  
Автор axa ()
Публикувано25.03.04 14:25



И при мен се появяват!

Кажи наистина с какво ги пръскаш, щото много ме дразнят!
И още нещо- пръскаш пръстта или пръскаш извън саксията?



Тема Re: Дребни мушички?нови [re: nelumbo]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано25.03.04 16:40



Аз вече за втори път си купувам Детрал - българско е, в голяма разфасовка. Пише, че е системен фунгицид и акарицид - и наистина съм трепала с него какво ли не, гадинките измират без остатък, а засега не е повредил нито едно листо. Първия път мъжът ми му го купи от Феите на Попа за над 7лв! А на 4ти км после го намерих за 4лв и нещо..
Вчера пръсках с него пръстта на трилистника, дето тъкмо са ми поникнали семките от кафето , защото от пръстта излизаха хиляди малки розовички паячета... днес няма грама паяче.. според вас какво беше това? по листата няма.. за всеки случай след седмица ще напръскам пак



Тема Дребни червейчета?нови [re: Kitten]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано26.03.04 15:31



А при мен има май от тези гадните червейчета. За пръв път виждам такива гадинки. Бели и съвсем дребни - 2-3 мм най-много. За сега растението изглежда наред, ама кой знае до кога? С какво да ги унищожавам?



Тема Re: Дребни червейчета?нови [re: Иpeтo]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано26.03.04 16:20



Ами с инсектицид по твой избор- тук вече изброихме няколко, а има и много други марки на пазара. Успех и пръскай до пълно унищожаване



Тема Re: Дребни мушички? [re: Alex]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 13:43



Изпитан и много ефикасен и лесен начин е като във всяка саксия забиете няколко кибритени клечки с главичките в пръстта.Нека си стоят там поне две седмици, като междувременно си поливате цветята както обикновено.Скоро ще видите ефекта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.