Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано05.08.04 10:43



Strasen bodil, vapreki ce biah po-sokiran ot Bergerocactus emoryi ili taka narecenia zlaten cactus. Hubavoto e ce go otkrih na semena v edin dosta dobar catalog





Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано05.08.04 11:26



Gerocephalus dybowskii



Eriosyce odieri


Normanbokea Valdeziana




Тема ...and more photosнови [re: Ariocarpus]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 14:43



ia kakvi bizuta!

Ortegocactus macdougallii


Uebelmannia pectinifera


Pyrrocactus umadeave


Pelecyphora asselliformis


Navajoa peeblesiana


Echinomastus dasyacanthus


Islaya mollendensis


Echinomastus mariposensis


Pelecyphora valdesianus


Ariocarpus furfuraceus




Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Sony^-]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано05.08.04 18:11



Исках само да ви се похваля, че по ваш съвет пресадих "тройния кактус" и ето какво се получи:




Много съм доволна как стана, само дето ми беше наредено единия да го пресадя в отделна саксия, за да го подарим на приателка дето има рожден ден скоро. Иначе са станали супер нали?

Редактирано от Sony^- на 05.08.04 18:14.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано05.08.04 18:39



Хаааааааааа! тия и трите ги имам!
за разлика от Юбелманиите и Аустрокактусите!
ама до ще и този ден!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано05.08.04 18:45



Бай дъ уей....Дибовски май го водят вече Еспостоопсис,
за Ериосице/бившата Неочиления/ одиери....не съм сигурен, че това е точно тя, а......хахахаха...Норманбокеята отдавна я метнаха при Турбиникарпусите!
Абе да ти призная....разбирам желанието да се опрости систематиката, щото досега Хаге и Кьорес "създадоха" поне 50-100 съвсем излишни Рода, ама....мисля, че сега са стигнали в другата крайност!
Определено не приемам, че Вигинзия и Пародия е един род, а наричането на повечето андийски кактуси Ериосице според мен е тъпо! В крайна сметка Ериосице-то си е монотипен род, с няколко вариации и нищо повече.
Аз лично бих предложил родовото име Андия!!!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 10:03



Pyrrhocactus sasto stana Eryosice. Niakoi Navajoa i Pterocactus stanaha Puebloa...

Sclerocactus polyancistrus







Copiapoa cinerea




Pelecyphora asselliformis




Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор nelumbo (...цветарката)
Публикувано06.08.04 22:15



Здравейте!
Сега като видях снимката разбирам защо Ариокарпус така се казва! Мнооого хубаво!
А, ъъ, аз мога ли да си позволя да ви приземя от тези висини на кактусовата наука, в които не ми е мястото, защото съм пълен лаик и имам един супер тъп въпрос към вас...
Знаете ли на кой кактус казват царица на нощта или нещо подобно - красавица с огромни бели цветове. Имам си подарък 12!!! бебета от това и изобщо не знам какво да ги правя! За начало май успях да ги вкореня, сега ако науча и името, ще си потърся инструкции за отглеждане.
(Моля да ме извините още веднъж... Аз изобщо не гледам кактуси - освен любимите ми тропически епифитни (4-5 екземплярчета).) Миналата седмица бях в малкото кактусово царство в с. Велика, и пак не си харесах нито един кактус да си купя, не знам защо... Нали не се засягате?!
Мерси предварително!
Доскоро!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: nelumbo]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано09.08.04 17:04




Привет!
Идеята не е да показваме висини в кактусарството, а много по-простичка - нашият единствен форум да не се забива на осма страница, затрупан от постове за акари, нематоди и червени паяци, а.....да си стои за първа страница! ..та затова постваме по някоя снимка....подбрана.... придимно от кактуси, които и ние самите нямаме....и да си помечтаем за тях...заедно с други още неизкушени от тоя краста!
А на твоя въпрос....и без да разбирам много от епифитни кактуси - вероятно си се сдобила със Selenicereus grandiflorus или друг подобен вид. Всъщност точно на този казват Царицата на нощта, но... много е възможно да е и някой от десетките подобни нему видове. Ако твоят цъфти с луннобял цвят, с големина над 25 сантиметра!!....значи е точно посоченият вид.
Но и да не е този - честито!
А отглеждането...щом имаш и други - вероятно знаеш - лека и богата на хр. вещества почва, поливане редовно с мека вода, както би поливала и всяка друга китка с листа.....умерено до по-силно осветление, но НЕ пряка слънчева светлина.
хахаха...няма начин да се засегна от това, че не си дала пари за кактуси на баба Серафимова.....всичко е въпрос на личен вкус и предпочитания. Даже моите и тия на Ариокарпус са доста-доста различни...и аз харесвам горските цереуси, но.....при мисълта, че на мястото на един такъв или на една двуметрова опунция мога да отглеждам десетина доста по-екзотични кактуса....вече съм забравил за Селеницереуса!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано10.08.04 10:42



Echinomastus unguispinus



Copiapoa tenuissima


Ariocarpus retusus x Ariocarpus agavoides


Ariocarpus kotschoubeyanus macdowellii x Ariocarpus agavoides


Ariocarpus kotschoubeyanus x Ariocarpus scaphirostris


Ariocarpus scaphirostris hybrid


Ariocarpus retusus var. furfuraceus monstrosus





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.