Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано16.06.04 15:55



поне можеше да го присадиш....ариокарпусчето....апропо - не ти ли прилича ужасно много на малък скафиростроидес?!?
координатите на Веско имам, но може би трябва първо да го попитам дали да ги давам?!? а и той вече поизчисти количествата по 1 лев....и скоро ще залага съвсем нови растения, но вече качествено отгледани и....на съвсем друга цена!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано16.06.04 16:01



Сумилекс е хубав фунгицид! И ....слагай смело, без да се соъбразяваш с дозировки! Колкото повече- толкова повече!
ех, защо нямаше измислен и някакъв мъхо-цид! че определено ме домързя да пикирам семеначета всеки месец, а не го ли направя - целият субстрат става зелен от мъх и души малките растенийца!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано16.06.04 22:33



Да, наистина напомня на скапорострус. Тези форми ги продава само Меса Гардън и не са съвсем ясни нещата

Тези на Пъков могат да се разминат по външен вид защото ги гледа на лампи при целогодишна влажност, иначе за 4 години е абсурд да получиш ариокарпус (на корен) с такъв размер.
А за Веско няма значение че не са по 1 лв, даже няма никакво значение цената стига да ме интересува нещо. Пъков обеща да изкара Geohintonia и ще бъде сигурно на по-сериозна цена.
моите наблюдения са че зеленият мъх не е толкова опасен, поне при мен не създава проблеми. Много по-опасни са сциаридите.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано18.06.04 17:16



Доколкото съм запознат с твоите интереси - от Хамбаров в момента няма какво да вземеш!
А Геохинтония мексикана ще ти дам аз! качил съм три на перескиопсиси, и до есента /живот и здраве!/ ще са поне по 5 сантиметра в диаметър! и като сложа горните им части на постоянни подложки, от пънчетата ще навъдим предостатъчно детки....остава само да си ги вкорениш!
Същото важи и за Навахоа мая, пиблесиана и менцели! само дето детки от тях се надявам още по-скоро да мога да ти подаря!
Като каза Пъков - задължително кочубейанусите ги дръж зад марля или нещо подобно, защото неговите още пряко слънце не са виждали! само неон!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано21.06.04 08:15



P. ot skoro gi darzi na neon i tova e pricinata za buinia no hilav rast. Predi ne deistvase taka, no negova si rabota.... vse oste niama da gonim targovcite ot hrama
Ariocarpusa koito zamina ste se opitam da go prihvana ot listni reznici poneze ospiaha da se kalcirat a vzeh dobar hormon za ukoreniavane i ste vidia kakvo ste izleze.
Az sasto se interesuvam ot niakoi visokoplaninski peruanski vidove, kupih ot P. Machaerocereus.
Nai-goliama mecta mi e Brachycereus nesioticus nego sas sigurnost bih privil, no dokolkoto znam i na privivka ne stava. Toi e ultra riadkost. raste v ognena zemia.
Za Geohintoniata blagodaria mnogo. Imas li Aztekium (hintoni, ritteri)?
Ste mi e interesno kakvo vse pak prodava Hambarov, dali ima price list ili deistva samo po florite?



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
АвторCactus Jack (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 14:49



Vizdal sam Brachycereus nesioticus da se prodava na semena ot razlicni firmi, no ne ot Mesa Garden. Saglasen sam ce e istinska relikva... inace ne e nesto osobenno.




Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Cactus Jack]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано06.07.04 16:23



Ами дай идея кои фирми предлагат семена от него! Аз досега в нито един прайслист не съм го срещал! Както и някои аустрокактуси, а също и пигмеоцереуси. А мноо си падам по тях, но имам само денсиакулеатус....



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано06.07.04 16:59



Я раздуй какъв е този хормон за вкореняване, че....съвсем понякога ми загнива някоя подложка и...когато растението за година е станало 7-10 санта в диаметър - може и да се опитам да го вкореня!?!
Ацтекиум имам само Ритери....с над 20 детки по него...ела и си набери, стига да успееш да ги вкорениш!
Хинтони....още нямаме, но е силно търговско растение и сигурно скоро ще....
Веско още не продава, а "изчиства" прегорелите растения....тепърва щял бил да се залавял наново с бодилите...но като зная какви пачки прави от отглеждането на холандски сортови петунии - няма да се учудя, ако това с кактусите остане само добро намерение.

До тук съм сложил на пейрескиопсиси над 150 вида кактуси....и още толкова имам да сея...скоро сях и ариокарпуси, така че - наесен вероятно ще имам детки от доста интересни нещица за раздаване! на мен не ми трябват, щото идеята е да създам колекционен генофонд от кактуси, които не са с произход от едно растение, за да могат да семедават. А детките - остават "артък"!
чакат ме още 60 разновидности Склероактуси, педиокактуси, над 40 телокактуса, и стотина сулкоребуции, които определено са ми слабост.
забравих да напиша и за над 150 вида ехиноцереуси....:)))
абе тотална лудница! да му мисли който ще ги гледа като порастат!
иначе....съм зле от към юбелмании...и май ще изпиша готови растения от чехия....освен ако нямаш по-добра идея!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: Ariocarpus]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано07.07.04 13:40



Има 2 вида хормона за вкореняване в агроаптеките, единият е течен- "Рутмил" пише че е за размножаване на актинидия но аз успесно укоренявам някой резници и семеначета без корен (наскоро получих такива), поливам ги еднократно отдолу, другия е на пудра- "Ризомил", и двата са български, на пудра има и холандски (тук го има само в "Мосю Бриколаж"), но не съм го изпробвал, а и е по-малка разфасофка, в една агроаптека ми казаха че са укоренили одрязано дърво с него. За съжаление не се откриват лесно (поне тук) най-често се прави поръчка. На етикетите няма телефон за връзка.

Склерокактусите и педиокактусите са супер бавно растящи и на подложки. Иначе са зимоустойчиви. Има и хора които ги гледат на корен но при съвсем различен режим. Юбелмании нямам, знам че искат по-топло съдържание през зимата. Имам няколко еспостоа, копиапои, орои, махайроцереус, пирокактуси... Чесно казано от скоро започнах да се увличам по висопланинските видове.

Иначе не знам от къде да поръчаш защото има прекалено много източници. По някога в Чехия не пращат това което си поръчал, а заместват с друго, с номера че това което си поръчал е свършило. Там добър и коректен източник е Павел Павличек. Има и доста хора у нас които могат да имат интерестни неща, имам много адреси и телефони, но не съм общувал с повечето и не знам на какъв "хал" са им колекциите.

Една от причините ацтекиум да се води като труден е това че иска топла зима. Ще поръчаш ли от новия астрофитум капут-медуза?

Семена от Brachycereus май съм виждал и аз някъде в нет но не си спомням къде, ще направя едно търсене и ако открия ще ти кажа. Това растение съм чувал че не върви нито но подложка нито на корен. Расте в галапагос.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано07.07.04 19:22




тоя Бриколаж е явно нещо софиЕнско....във Варна не съм го срещал....а хормончета ще намеря - благодаря за инфото!
а за увлечението по високопланински....:))).....ами естествено е след няколко години кактуси да почнат лееееко да ти поомръзват зелените и стандартни видове....и да се захласнеш по кактуси с цвят на епидермиса :бяло, сиво, синьо, червено, виолетово, черно и всякакви техни комбинации! и като прибавиш всевъзможните им прически и сякаш измислените им огромни бодли в цялата цветова гама и....
Аз вече дори по Ехинопсиси взех да се заглеждам....наскоро си взех Интрикатиссима....до тук бодлите са 5 см., но съм чувал, че и 15 е съвсем възможно!
От Чехия.....причината за поръчване от там я знаеш - в пъти по-ниските цени! Аз лично три пратки получих от Яра Духналик, и като видове вътре всичко е съвсем точно. Друг е въпросът дали всичко е прясно и покълващо, но....80% от семената му /като видове/ покълват добре или почти добре. Единствено ислаите му тотално не покълнаха. което е приеимливо, при положение, че от Кьорес съм имал 20% кълняемост , и то не от към самите семена, а откъм видове! А за Хааге изобщо да не говорим - пристигат предварително смляни на прах семената му!

Капут-медуза....все си мисля, че това е някакво недоразумение.....не може да има такова растение, както е казал шопът!
А Брахицереусът не съм го търсил специално...по-съм навит да си попълня колекцията с още 4 разновидности на Навахоата към моите три, или с няколко аустрокактуса или редки тефрокактуси, но....семена няма!
А колекционерите у нас....ами трябва да измислим някаква среща или...купонче дори!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.