Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Torf [re: Ariocarpus]  
Авторdzen 2 (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 06:49



Triabva li da slagam torf vav pocvata?



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO ()
Публикувано30.03.04 17:56



Колеги и приятели! Някой има ли сериозен опит по присадките на семеначета върху перескиопсис?!??....аз уж имам, уж правя всичко както трябва, но.... успешните ми присадки се не-повече от 30 %!
Ще съм ви благодарен за всякакви възможни съвети, доказали се в практиката!
Големият проблем всъщност ми е, че присадката изглежда прихваната на перескиопсиса, стои свежа седмица-две...и после...



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано02.04.04 07:45



Много странно. Може би семенечета са много деликатни като видове или пък прекалено малки...
Затова направо ги пробвай на корен.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: Ariocarpus]  
Автор Monnna (непознат )
Публикувано05.04.04 20:20



Здравейте!
Преди 20-тина дни засях семена на кактуси (на опаковката пише че са смес от най-популярните видове), като притиснах семената към песъкливата почва без да ги покривам с почва, полях ги и ги завих съда с найлон. Сега няколко от тях поникнаха, като най-голямото е с диаметър около 4 мм.
Въпросът ми е: Трябва ли вече да им махна найлона (да не вземат да загниват) или да изчакам всички да поникнат? Нямам никакъв опит с кактуси и може би е глупаво, че като начало опитвам точно със семена ...., но знае ли човек .... може пък да успея!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: Monnna]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано14.04.04 12:54



Трябва да изчакаш още малко за да може да поникнат още. Свалянето на найлона става постепенно като в началото се прави по няколко пъти на ден, а след известно време се премахва. Не бива да ги оставяш на сухо първата година. След това 1-2 години се пазят от директна слънчева светлина, иначе изгарят, най-добре под неонова лампа. Ако нещо конкретно те интересува още по въпроса напиши емйла си и ще пратя информация.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: Ariocarpus]  
Автор PAGANEO ()
Публикувано14.04.04 21:12



Миии.....навахои - пълна скръб, добре поне, че пускат коренчета Върху подложката!
Ехиномастуси.....три от 10!
Турбиникарпуси.....големи семеначета - супер, а малки - нулев резултат!
Пирокактуси - наполовина!
...да не продължавам...май наистина ще ги оставя на корен поне до втори чифт бодлета, и чак тогава ще ги присаждам!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактусите [re: PAGANEO]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано15.04.04 00:37



Вероятно все още са твърде слаби за присадка... не знам експериментирай.
С пирокактус и турбинкарпус не сам имал проблем при твърде кофти условия, оцеляха и са на година и половина на корен. През април и май растат много барзо и са супер.
Навахоа е много капризен и твърде мързелив. За него не се учудвам



Тема пак за Астрофитум-а [re: Ariocarpus]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано20.04.04 13:26



Здравей!
В миналата ти тема бях ти писала за Астрофитума с налепите.Сега успях да го снимам и да го кача в нета.
Ето

става въпрос...
Да не говоря,че въобще не прилича на Астрофитум

Ще съм ти много благодарна,ако отново ми отговориш дали това е болест или е нормално...



Тема Re: пак за Астрофитум-а [re: blekuta]  
Автор PAGANEO ()
Публикувано21.04.04 18:11



?!?!?...странно...би могло да бъде Астрофитум мириостигма, вар. нудум, т.е. "оголен" - без стигми, но....на мен ужасно ми напомня на Еуфорбия....би ли го боднал с игла да видиш пуска ли млечнобял сок???



Тема Re: пак за Астрофитум-а [re: PAGANEO]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано21.04.04 19:53



ами мисля си,че е Мириостигма.
ти,защото е издължен ли,мислиш,че е Еуфорбия или заради налепа?
а защо да го боцкам?имаш предвид налепа ли да боцна или самия кактус?
аз защото имам още 2-3 вида Астрофитуми и всичките са с такъв "налеп",особено два Астрофитум Каприкорн....болни ли са????за съжаление ги няма при мен в момента,за да ги снимам...
и защо така се издължават?къде греша??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.