Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хибискуса нещо...нови  
Автор xaджи Дoнчo (баш майстор)
Публикувано25.02.04 14:26



Хибискуса е младичък, прихванах го лятото и декември месец цъфна, та чак досега продължава да има много пъпки. Вече си е надраснал саксията, но не искам да го тормозя, докато още цъфти.

Стои на прозореца на южна стая, така че както е много слънчево напоследък, доста го пече.

Взеха да му пожълтяват листата . Всичките са по-жълтеникави на цвят, а долните съвсем пожълтяват и падат.

Това дали е нормално? Или да го сложа на по-сенчесто място. Забелязал съм че слънцето много добре му действа на цъфтежа.

"Only a life lived for others is a life worth living!"


Тема Re: Хибискуса нещо... [re: xaджи Дoнчo]  
Автор nelumbo (...цветарката)
Публикувано25.02.04 15:22



Колега, много хубаво е да си имаш хибискус, нали, и да ти цъфти!
аз си мисля, че може да се е изпържил, защото през стъклото става едно пречупване на лъчите... Виж, лятото ако го изнесеш навън, ще му е супер да го пече, може би.
Може би прекалено много е цъфтял през зимата, по-добре щеше да му бъде да я проспи, т.е. да му дадеш покой. та, ако е изтощен, след още малко време като го пресадиш ще се оправи, споко



Тема Re: Хибискуса нещо...нови [re: nelumbo]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 02:19



Толкова ли е топло в България,че чак пък " да се е поизпържил" посред зима?

Дали не му е време да го подхраниш малко?
Пробвай тор за цъфтящи с повечко желязо!



Тема Re: Хибискуса нещо...нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор lelq (член)
Публикувано26.02.04 08:10



По принцип хибискуса обича светлината,но не понася пряко слънчево нагряване,но мисля,че това се отнася по-скоро за летните месеци.Затова според мен едва ли това е причината.Дали не е време да го оставиш малко да си почине?По- правилно е сега да отрежеш миналогодишните леторасти ниско(колкото и да ти е жал),като оставиш само долните 2-3 пъпки,да се смени пръстта,а и саксията с по-голяма.Расте добре в смес от листовка,угнил говежди тор,градинска пръст и малко пясък.След смяната поливаш добре първият път,а после само когато пръстта засъхне,и то с малко вода.Когато се появят новите клончета и листата по тях,започва подхранването с торови р-ри през 2-3 седмици.Ще видиш колко бързо ще се възстанови и ще цъфти изобилно.Все пак провери и за листни въшки и акари,те са големи любители на хибискуса,и ако забележиш такива,взимай мерки веднага!





Тема Re: Хибискуса нещо...нови [re: xaджи Дoнчo]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 10:54



Не се кахъри.Моят е на 7-8год,цъфти в несвяс когато му хрумне.Всяка зима листата опадват и остават по 3-4 на клонка-грозна работа,но и много цвят и не особено претенциозен!На пролет го бастисвам както ми падне,той се наема,позеленява и пак цъфти в несвяс!Подхранвам го с тор когато се сетя-сиреч от дъжд на вятър рядко.Но милото цвете ми дава по 50-70 цвята годишно-



Тема Re: Хибискуса нещо...нови [re: Пoли]  
Автор xaджи Дoнчo (баш майстор)
Публикувано26.02.04 12:18



Ами какво да ти кажа, на 9-ти етаж, южно изложение, ако е слънчево и не духа много вятър, става 20-25 градуса че и повече при изключено парно.

Подхранвам го през две седмици с тор за цъфтящи.

Не ми се ще да го режа сега, има по 3-4 цветни пъпки на клонче. Освен това той е от големите, и на една педя от земята вече е вдървена кората.

Чакам го да прецъфти и го стрижа 0 номер, ама не ще, гадината, упорства.

За леля - става ли като го пресаждам да подрежа и корените и да го върна в същата саксия? Нямам място за голям хибискус.

"Only a life lived for others is a life worth living!"


Тема Re: Хибискуса нещо...нови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторninka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 13:33



Radvam se za caftq6tiq hibiskus.Spored men ili e ot mnogo polivki ili pak ima va6ki.Te sa edni malki kafevi po steblata.Po princip moq cafti neprekasnoto 4upq go samo da oformq koronkata.Torq go s listen tor ot toq koito praskam i marulite za listna masa.Vednaj mu slojih i zelen kamak.Abe otglejda se mnogo lesno i ti radva okoto cqla zima s cafteja si.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.