Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Зюмбюлнови  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано24.01.04 00:19



Видях да се продават зюмбюли в саксийки и много ми харесаха...по принцип ги обичам. Въпросът ми е - трудно ли се гледа такова вкъщи и колко време цъфти? Ако си взема едно, дали бързо ще го уморя???с мойта неопитност?
Ще съм ви много благодарна за мненията ви!

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Зюмбюлнови [re: Umai Maia]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 05:38



Не се гледа трудно,просто има някои особенности,които трябва да се знаят...Въпросът е в друго...Купен цъфнал зюмбюл,много бързо ще прецъфти на топло.Приятно е когато сам си го отгледаш до цъфтеж от луковичка.



Тема Re: Зюмбюл [re: Пoли]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано26.01.04 00:45



Благодаря ти, ще го имам предвид. По кое време на годината трява да се вземе луковичката?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Зюмбюлнови [re: Umai Maia]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано26.01.04 11:39



Виж в тази тема

от втора страница Поли е обяснила подробно и със снимков материал



Тема Re: Зюмбюлнови [re: Umai Maia]  
Автор ganima (загубено облаче)
Публикувано26.01.04 19:12



Ох! Този път мога да се похваля ...... стига само съм се оплаквала какво съм уморила ...
Та зюмбюли отглеждам ... от 2 години ... Насадила съм ги в доста голяма саксия заедно с лалетата и засега се развиват чудесно ... почвата си е най-обикновена градинска ... Даже миналата година ме изненадаха с двоен цвят ... незнам как се е получил, но едно стъбло се разклоняваше на две и гледката беше прекрасна ...

Така, че Мая ..... давай смело ... лесно е .... стига да го гледаш с любов...
А и ще помагам с каквото мога.

Моите цъфтят дълго време ... но колко точно ... не мога да ти кажа ... не съм обърнала внимание

"Търся

грейнало в ръцете на едно момче ..."

Тема Re: Зюмбюлнови [re: Kitten]  
АвторUmai Maia (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 21:07



Благодаря ти, Китън!
Ще прочета темата, съжалявам, 4е съм я дублирала, но не съм я видяла...уж гледах, ама...

Ганима, ще се наложи да помагаш - нали знаеш колко съм боса в тези неща Само да минат поне първите изпити и ще се заема по-усърдно с намиране и четене



Тема Моите зюмбюлчета в момента.нови [re: ganima]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 00:38



Снимах ги вчера.Ето такива са в момента в хладилника...Какво ще стане,ще видим...







Тема Re: Зюмбюлнови [re: Umai Maia]  
Авторnelumbo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 12:58



тази тема за форсирането на зюмбюлите явно доста е разбунила духовете през миналата година, интересно че са се укротили внезапно всички!
и аз не съм я видяла по-рано, иначе има какво да разкажа за зюмбюла, хладилника, коледния цъфтеж - вече три години подред, и то все едни и същи луковици...
ако искаш, ще ти разкажа, но то ще ти трябва да знаеш чак през септември...



Тема Re: Зюмбюлнови [re: nelumbo]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 02:50



Ей,браво!
Най-сетне един по-опитен да се появи,че ме оплюха тук съвсем с този хладилник,та почнах да снимам за доказателство...

nelumbo,много ще ми е интересно да разкажеш всичко и най-вече имал(а) ли си проблеми с плесен по луковиците в хладилника и как се бориш с това.Колко често поливаш вече засадените луковици?Къде и как почиват после след прецъфтяването?Въобще,най-важните според теб моменти...
Мерси!



Тема Re: Зюмбюлнови [re: Пoли]  
Автор nelumbo (...цветарката)
Публикувано23.02.04 12:23



Поли, надявам се да ти бъда полезна, макар че едва ли имам за разказване нещо повече от написаното в Зелен дом например.
Търсих си записките и затова се забавих...
- На 10 октомври ги посадих луковиците, малко ги полях и увити в черен найлон ги сложих в хладилника. не е задължително да са във ваничката долу, важното е да им е тъмно, затова е найлонът.
- Но заради него мухлясват, ако не е надупчен тук-таме. първата зима плесеняса - беше само един зюмбюл, и го полях с блед разтвор калиев перманганат - нали знаеш, против гъбички...
важно! в хладилника ако има ябълки, може да не покълнат изобщо (това се отнася и за картофите в мазето!)
- на 10 декември извадих сандъчетата от хладилника и ги привикнах постепенно от сянка към слънце. тогава чак започнах да поливам рядко и по малко.
първият цъфна на коледа, последният още стои. цъфнаха по различно време, защото бяха различни цветове - по 3 в сандъче!
- като се затопли - март, април, ще ги пресадя в двора и ще торя редовно докато започнат да жълтеят (може и в голяма саксия на балкона, на сянка). като изсъхнат листата ги вадя и ги складирам до септември и после наново...
важно! не е вярно, че холандските луковици за форсиране са специални, баба ми направи същото с обикновени градински зюмбюли, лалета и нарциси!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.