Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бананово дърво,какви грижи...нови  
Автор lelq (член)
Публикувано01.12.03 08:07



Подариха ми 7-годишно бананово дърво!Разкошно е!Но досега съм нямала,а искам да разбера някой има ли такова,и какъв опит има в отглеждането му.А може ли някой да ми обясни как да покажа снимката му,която е в My Documents,а от Webshots,където имам албум,не излизат тук?





Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: lelq]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 17:21



Аз имах в Б-я банан на 4 год.Сега си гледам бялата стрелиция,която също е бананово растение...
Бананът не е сложно растение по принцип.Добре дренирана почва,слънчево място без пряки лъчи,топло (през зимата мин. темп. 10 гр.).Обилно поливане през лятото и умерено през зимата.

Прочети повече тук:

http://flowers.tut.by/exotic/ban.shtml

И във форума е обсъждан банана.

ОТ My Documents май няма да може да се покаже снимка,но нали преди по някакъв начин успя да покажеш руелията от албума?Итересно е да го видим.Като е 7-годишен сигурно е доста голям...



Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: Пoли]  
Автор lelq (член)
Публикувано01.12.03 23:20



Не съм много сигурна тук дали ще излезе,но ако не стане,можеш да го видиш в албума ми "Garden&Flowers"





Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: lelq]  
Автор lelq (член)
Публикувано01.12.03 23:25



Снимката е доста тъмна,но все пак мисля,че си личиА дали тази саксия не е малка за такова голямо растение?





Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: lelq]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 01:07



Снимката не я виждам във форума,но я видях в албума.Много е хубав! И аз мисля,че саксията му е малка.За пресаждане е,но ще дотърпи мисля до пролетта.

А това на шкафа монстерка ли е?
Видях ти чушката на "зима8"...И аз имах такава в София.Едва си бях изпросила семенца от една откачалка в блока и я загубих...
Май акари ми я нападнаха и хич не вървеше...А сега е просто абсурд да си намеря такава...Тя на открито ли ти расте?През зимата нали я прибираш?



Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: Пoли]  
Авторlelq (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 09:08



Да,пак същият проблем със снимкатаСнощи проверих 2-3 пъти,излизаше и тук.Но то и в Уебшот-а пише,че са защитени и не могат да се разпространяват.А чушката лятно време е в градината(в земята),където стои до есента,и после я премествам в голяма саксия.Доста грижи,но си заслужаваАко много искаш да си завъдиш,мога да ти изпратя семенца от нея.Да,правилно си разгадала "това на шкафа",въпреки тъмнината,че е МонстераИзобщо холът ми е пълен с цветя,защото освен моите,съм приютила за зимата и други



Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: lelq]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано02.12.03 12:10



Страхотно бананче Че и бебок е пуснало, гледам
В момента, я който отворих снимката му в албума, ми се появи и тук в клуба - а преди това не се виждаше...
Ама на му ли е малко тъмно в този хол? Или тъмнината е само на снимката?
През лятото спокойно си го гледай на двора - много харесват на открито
Успех и след някоя година да береш реколта



Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: lelq]  
Автор ah ((flo))
Публикувано02.12.03 13:17



това е по скоро куриоz, един поzнат гледа 3 банана в 50 м" жилиЩе, беz да ги вади навън и му растат раzкоШно. при него zа първи път видях ананас, отгледан от плод и родил огромен плод. каzаха, че плода бил много сладък. а йуката е и zимата на балкона и не иzмръzва (това на никой не му препоръчвам).



Тема Re: Бананово дърво,какви грижи... [re: Kitten]  
Авторlelq (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 10:26



По-скоро снимката стана малко тъмна,защото я правих на здрачаване.През лятото има къде да го сложа в градината!А сега е до западен прозорец.А този "бебок" кога мога да го отделя от майка му,и как?Доста плътно е до нея



Тема Re: Бананово дърво,какви грижи...нови [re: lelq]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 19:17



Оо,разбира се,че искам много да си я завъда тази чушка,но ми е неудобно да те притеснявам с разходи за писма...Бих могла да ти върна жеста с някакви семена,които ги няма в България,но за момента нямам такива,пък и зимата не е най-доброто време за намиране на семена по магазините...Предлагам напролет като се появят разни интересни неща да ти изпратя,а ти на мен-семенца от чушката...
За момента мога да купя анона вероятно в китайския квартал и евентуално да ти пратя семена ако те интересува:



Аз отдавна се каня да си завъдя анона,но първо ще проверя,дали ще я открия зимата...Последния път единствените плодове,които намерих,не ми харесаха особенно и се въздържах от покупка.Ако намеря нещо интересно,което бих могда да ти изпратя в писмо,ще ти пиша,а ти ще ми кажеш дали ти харесва...Става ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.