Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хинап?нови  
Автор Benita (....)
Публикувано13.09.03 14:12



Някой гледа ли си Хинап (Ziziphus jujuba)?

Редактирано от Benita на 13.09.03 14:18.



Тема Re: От няколко години се размножава и разпространянови [re: Benita]  
Автор EДEЛBAЙC (мъж)
Публикувано13.09.03 16:00



ва успешно от Аграрния университет в Пловдив. Обикновено на есенната "Флора" го пускат в НДК. Сега е времето на узряването на плодовете му. Може да се гледа в домашни условия и съдържа ценни витаминни съставки!

Редактирано от EДEЛBAЙC на 13.09.03 20:45.



Тема Re: От няколко години се размножава и разпространянови [re: EДEЛBAЙC]  
Автор Benita (....)
Публикувано14.09.03 09:43



Da az znam, че в Аграрния има, но не съм ходила много по такива изложения ..... и не съм го срещала.
Аз се влюбих в това дърво точно на едно от опитните полета на Аграрния - стези малки лъскави листенца ..... и малки плодчета....
та тогава реших да си го хвана от семка и да си го гледам в къщи, но не успя да се захване като хората и умря.



Тема Re: Хинап? [re: Benita]  
Автормимoзaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 16:19



Да ,от няколко години си отглеждам хинап-вече знам,че издържа на студ,а плодовете му са много приятни на вкус,и са богати на витамин "С" и "В".Може да се намери в някои разсадници за овощни дръвчета.



Тема Re: Хинап?нови [re: Benita]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 10:37



От три години го имам Расте на открито и е към два метра /взех го към метър и нещо от приятели/. Издържа на студ и прави гъста коренова система,която излиза и на повърхността.Невероятно жизнен.Заек му беше обелил кората ниско долу и то много Бях го отписал, но го поливах редовно с мисълта "да не би"и той взе че тръгна.Донесоха ми и длуг вид от АХТОПОЛ-бил с по-едър плод
та чакам и втория да роди.Имам и ВЪПРОС -плодовете как се приготвят?Какво може да се направи с тях?И кога да се берат?

За сега



Тема Re: Хинап?нови [re: ммм]  
Автор Benita (....)
Публикувано15.09.03 14:23



Виж този сайт:



Доколкото видях... според предпочитанията може да се бере и когато са още жълто-зелени плодчетата, а може и като почнат да пооранжевяват. На мен май ми харесаха в един среден преиод. Виж на края на сайта има и една рецепта
А аз пък искам да попитам кога встъпва в плододаване при нашите условия?
Дръвчето от семеначе ли е или е с подложка?
Нямам почти никаква литература на БГ. От семеначе, до колкото си спомням, мисля че ми казаха, че бурзо започва да дава плодове



Тема Re: Хинап?нови [re: Benita]  
Автормъp (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 18:00



За сайта супер Малко ще се измъча с английския...Дръвчето което взех го откопах от градина.И мисля , че беше тръгнало от корените на друго по-голямо дърво близко до него.Сега в момента по него има една шепа плодове.Едните светлокафяви, а другите зелени. Светлокафявите са леко сладки, формата им е като на голяма маслина с костилка в средата.Зелените не опитвах по понятни причини
Второто дръвче донесох от ахтополско с гаранция, че плодът е двоен.Другата година го чакам да роди.То е облагородено!!
За сведение МММ и мър съм все аз.
За сега



Тема Re: Хинап?нови [re: мъp]  
Автор Benita (....)
Публикувано15.09.03 18:17



Ако знаеш как ти завиждам, че си имаш хинапче и то плододаващо.... та и друго....
В този саит до колкото прочетох пише, че маи мойе да се хване и от зелена пръчка....
Кажи ми от къде си да дойда да те обера :>>> е няма да е много:>



Тема Re: Хинап?нови [re: Benita]  
АвторMъp (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 20:02



Проблемът ти е никакъв.Сещам се за няколко варианта да се снабдищ с хинап
1. Давам поръчка за ново дръвче и ти го изпращам по пощата.
2.В района в който си не може да няма такова растение Аз съм в най-студената част на страната-северозападната до Дунава и ги има тук-там та на друго място ли?Поразпитай и ще видиш!
3.Това е суперският вариант.Е ако си от София. Вмалкото НДК всяка есен се прави изложба- базар на цветя и растения.Та когато успея да го хвана това нещо /като дата де/си купувам по нещо.Номерът е да идеш първите един или два дни, защото всичко свършва бързо.Там видях маслина, дрян,банан,райска ябълка,киви,фисташка/шам фъстък/този с черупките,портокал, лимон,мандарина и какво ли не още.От изброените без две ги имам всичките.Нямам си само грейпфрут.Ако искаш, намираш ми го и ти пращим хинап.
Та това са вариантите Избирай!!!
Забравих да отбележа Големите количества от гореизброените неща ги предлага Аграрния институт от Пловдив
За сега



Тема Re: Хинап?нови [re: Benita]  
Автормъp (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 01:39



Случайно надникнах в Web-а ти;И се посмях на писанията си. Та ти още в Пловдив ще си решиш проблема.А и на нас ще помогнеш, ако имаш желание естествено!!!

За сега




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.