Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Разсад чрез семенанови  
Автор Ogma (странница)
Публикувано10.09.03 22:52



Бих искала да попитам специалистите, защото аз не съм такава:
Мога ли да си посадя многогодишно стайно растение с дървенисто стъбло чрез семе? Просто искам да си засадя едно красиво растение от семе, а не да си купя готово, отгледано.



Тема Re: Разсад чрез семенанови [re: Ogma]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 13:46



Аз не съм специалист, но разсаждането чрез семена си е основният начин на размножаване. Така че ако имаш семе от нещо интересно, можеш да си го отгледаш.
А това, че повечето растения си ги прихващаме чрез резници е защото при нашите условия не могат да цъфтят, да не говорим че дори да цъфнат, трудно се опрашват при домашни условия и вече абсурд става да отгледаш плодове и от тях да извадиш семе.
Аз имам финикова палма от семе (костилка от фурма) на 2 години и в момента съм натопил една костилка от авокадо и я чакам да покара.
Иначе не забравяйте, че цъфтят всички растения освен папратите и мъховете, но при подходящи условия, разбира се.



Тема Re: Разсад чрез семена [re: Az]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано11.09.03 18:48



Благодаря
И на мен ми дойде идеята за финиковата палма, но реших да попитам дали има и нещо по-интересно. За авокадото, може би е интересна идея. Ще помисля.



Тема Re: Разсад чрез семенанови [re: Az]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано13.09.03 02:18



Хубаво си решил за авокадото, обаче моето много трудно расте Хилаво едно, малки листа -абе мъка.И при теб ли е така?



Тема Re: Разсад чрез семенанови [re: ммм]  
Автор Ogma (странница)
Публикувано13.09.03 19:49



Все още не знам как ще бъде, а и не съм решила точно какво да бъде. Така че приемам съвети.
Ще се радвам на всяко интересно предложение.



Тема Re: Разсад чрез семенанови [re: Ogma]  
Автор mimozata (sramezhliva)
Публикувано15.09.03 09:03



По принцип от семе може да се отгледа всякакво растение,но е по-бавно.Зависи от къде е взето семето.Ако е събирано от хибридно растение,възможно е новото да не е със същите качества като старото.Аз си отгледах стаен клен(абутилон)от семе,и вече е станал цял храст и цъфти!



Тема Re: Разсад чрез семенанови [re: ммм]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 12:02



Не знам, още не е покарала костилката. Но съм виждал авокадо на 6 месеца, което е около 30 см дълго, с мощен корен и листата му са 10-12 см дълги



Тема Re: Разсад чрез семенанови [re: mimozata]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 12:11



Аз никога не съм си купувал семена за растения (освен райграс). Какви семена се предлагат в българските магазини и в кои магазини?
Освен това съм малко предубеден, защото съм чувал, че като си купиш семена или дръвче от Сортови семена, обикновено са много далеч от сорта, за който ти го продават.



Тема Re: Разсад чрез семенанови [re: Az]  
Автор Benita (....)
Публикувано15.09.03 14:39



А аз семената, които съм си купувала .......до сега .............нищо не се е хванало



Тема Re: Разсад чрез семена [re: Benita]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 17:03



Значи се потвърждава това, което знаем...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.